نمونه كار چمن مصنوعي 8

چمن مصنوعي مهد كودك شقايق

 

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي مهد كودك شقايق مربوط به شركت رويال گرس مي باشد و تنها جهت آشنايي كاربران عزيز با تأثير چمن مصنوعي بر فضاي مهد كودك ها در وب سايت چمنزار بار گذاري شده است.

پروژه چمن مصنوعي بوستان لاله

توضيحات:

همان طور كه در عكس هاي پروژه نصب و اجراي چمن مصنوعي بوستان لاله ملاحظه مي كنيد به كمك چمن ‏مصنوعي، يك فضاي كوچك تبديل به يك محيط مفرح و زيبا شده است. ‏چمن مصنوعي مزيت هاي فراواني براي فضاي تفريح كودكان دارد كه مهمترين آنها زيبايي و ضربه پذيري بالاي چمن ‏است.‏ چمن مصنوعي علاوه بر كارايي، جذابيت هاي فراواني را در يك محيط به وجود مي آورد و ميتواند به راحتي يك فضا را از ‏هر نظر دگرگون كند.‏

پروژه چمن مصنوعي مدرسه خانم قهرماني

 

توضيحات:

گروه چمنزار در نصب و اجراي پروژه چمن مصنوعي مدرسه خانم قهرماني، به سفارش مديريت مجموعه، از چمن ‏مصنوعي مدل فيروزه استفاده نمود. ‏همان‌طور كه در عكس مي‌بينيد؛ چمن فيروزه، جلوه‌ي خاصي به فضاي مدرسه بخشيده و نقاشي هاي روي ديوار هم ‏يكي از آيتم هاييست كه به زيباي فضا افزوده است.‏

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي در امارات

تكنولوژي بريتانيايي در توليد چمن مصنوعي خاورميانه

گرماي بي‌رحم در كشورهاي حاشيه خليج فارس به ويژه كشور امارات متحده عربي، مشكلات بسياري را در زمينه‌هاي مختلف صنعتي براي مردم و مسئولان آن در پي داشته است. از اين رو كشورهاي اين حوزه براي آنكه در بازار جهاني از رقباي خود عقب نمانند و نيز به هموطنان خود خدمات لازم را برسانند، ناگزير بايد چاره‌اي بيانديشند. صنعت شهرسازي و فضاي شهري نيز از اين قاعده مستثنا نيست. ورزشگاه‌ها نيز بخش مهمي از اين فضاها را به خود اختصاص مي‌دهند و در سال‌هاي اخير مي‌بينيم كه چه در اين كشور و چه در ساير كشورهاي عربي، ورزش حرفه‌اي چه رونقي يافته است. پس امكانات لازم براي آن بايد مهيا شود.

يكي از صنايع پر رونق در حوزه ورزش و فضاي شهري در سطح جهاني، چمن مصنوعي است كه در اين منطقه بنا به شرايط اقليمي خاص و گرماي بيرحم آن، معناي خاصي يافته است. به خصوص به اين علت كه در گرماي بالاي ۵۰ درجه امارات متحده عربي، رشد چمن طبيعي سخت بوده و اين پوشش متحمل آسيب‌هاي فراواني مي‌شود. اگر به امارات متحده عربي سفر كرده باشيد در خيلي از شهرها در كنار مراكز تجاري، مجتمع‌هاي مسكوني و ورزشگاه‌هاي روباز مثل زمين‌هاي تنيس را مي‌توانيد مشاهده كنيد كه براي پوشش آنها از چمن مصنوعي استفاده شده است.

تكنولوژي توليد چمن مصنوعي، قابل انتقال است

اينكه كشورهاي حاشيه خليج فارس از جمله امارات متحده عربي و قطر در صنايع مختلف سرمايه گذاري مي‌كنند و از خدمات شركت‌هاي بزرگ اروپايي و آمريكايي در توسعه و پيشرفت خود بهره مي‌برند، جاي تعجب ندارد. در حقيفت همين امر، پيشرفت‌هاي چشمگيري را طي دو سه دهه اخير در زمينه‌هاي مختلف براي آنها در پي داشته است. شايد بد نباشد در اينجا گريزي بزنيم به صنعت چمن مصنوعي در كشورمان و اين واقعيت را به صنعتگران كشورمان يادآورد شويم كه با ارتقاء سطح كيفي محصولات، امكان ورود محصولات ايراني به بازارهاي منطقه، هدفي دست يافتني است. جا دارد، واحدهاي تحقيق و توسعه در شركت‌هاي توليدكننده ايراني، بيش از گذشته دست بجنبانند!

ايزي گرس شركت برتر تأمين كننده چمن مصنوعي در امارات

يكي از شركت‌هاي بزرگ و فعال در اين عرصه كه نه تنها در سطح امارات متحده عربي كه در سطح جهاني نيز مطرح است، شركت بريتانيايي ايزي گرس نام دارد. اهميت اين شركت تا جايي است كه علاوه بر خدمات رساني در سطح اين كشور، كشورهايي چون آفريقاي جنوبي، نيوزيلند، ايرلند، اسپانيا و بريتانيا نيز از خدمات آن بهره مي‌برند. شركت ايزي گرس در سال ۱۹۸۹ تاسيس شد و تجربه‌اي بالغ بر سه دهه در بازار چمن مصنوعي دارد. ايزي گرس يكي از شركت‌هايي است كه صنعت چمن مصنوعي در امارات متحده عربي با نام آن شناخته مي‌شود و چمن مصنوعي در اين كشور و ساير كشورهاي خاورميانه را متحول كرده است. دفتر مركزي آن در اين كشور و در دبي قرار دارد و خدمات مختلفي براي مناظر شهري، ورزشگاه‌ها، فضاهاي داخلي، هتل‌ها، رستوران‌ها، رويدادهاي مختلف و نمايشگاه‌هاي تجاري ارائه مي‌دهد.

 

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي در امارات مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

اخبار چمن مصنوعي

افتتاح زمين چمن مصنوعي مدرسه‌ي رودكي در شهرستان شهر بابك

زمين چمن مصنوعي مدرسه رودكي در شهرستان شهر بابك با حضور جمعي از بزرگان شهرستان و مديريت مدرسه‌ي رودكي افتتاح شد. پروژه‌ ي مدرسه ي رودكي كه به همت آموزش و پرورش شهرستان شهر بابك و گروه چمنزار انجام شد نقطه‌ي عطفي مهم در ارتقا سطح آموزشي اين شهرستان محسوب مي‌شود. پس از افتتاح زمين چمن مصنوعي، دانش آموزان مدرسه‌ي رودكي مشغول بازي بر روي سطح سبز چمن مصنوعي شدند كه شادي و نشاط آنها تصاوير بسيار زيبايي را خلق كرد.

اميد است هر روزه شاهد رشد و ارتقا سطح آموزشي در سرتاسر كشور عزيزمان ايران باشيم؛ همين امر آينده درخشان رابه ارمغان خواهد داشت.

 

همكاري چمنزار براي نصب چمن مصنوعي مدرسه مفيد در راستاي افزايش شور و نشاط دانش آموزان

درتاريخ سي ام و سي و يكم فروردين ماه امسال طي يك همكاري مشترك گروه چمنزار و گروه مدارس مفيد اقدام به برپايي يك بازارچه در محيط مدرسه نموده اند. هدف از همكاري گروه چمنزار با نصب چمن مصنوعي مدرسه‌ي مفيد و برگزاري اين مراسم ايجاد شور و نشاط براي دانش آموزان و همچنين آشنايي آنها با فضاي كسب و كار است تجربه اي ارزشمند كه در آينده اي نه چندان دور مي تواند به يك سرمايه ي مفيد براي آنها بدل شود. در طول مراسم دانش آموزان علاوه بر فروش محصولات خود، در يك مسابقه ي فوتبالي هم كه توسط گروه چمنزار ترتيب داده شده بود شركت كرده و به رقابت پرداختند.

 

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 7

پروژه چمن مصنوعي حياط دماوند

توضيحات:

به تصوير نگاه كنيد، ۳ عنصر چمن، چوب و آب (استخر) در يك قاب ديده ميشوند كه اين ۳ عنصر به تنهايي مي توانند هر فضايي را متحول كنند. در اصول رنگ شناسي سبز مكمل رنگ قهوه اي مي باشد، بر همين اساس است كه همواره تركيب چوب و چمن جذابيت هاي فراواني را دارد. در طبيعت نيز تركيب چوب درختان و برگ هاي آن ها منظره اي هميشه زيبا را خلق مي كند. نكته ي ديگر كه مي توان به آن اشاره نمود فضاي سبز طبيعي است كه در پروژه چمن مصنوعي حياط دماوند از آن استفاده شده و تركيب زيبايي را با ساير عناصر به وجود آورده است.

 

همان طور كه در تصوير مشاهده مي كنيد استفاده از چمن مصنوعي در فضاي مهد كودك باغ گلها حس شادابي و ‏سر زندگي را به بچه ها و حتي مربيان القا مي نمايد و باعث شادابي و سر زندگي در محيط مي شود.

‏رنگ سبز چمن مصنوعي مدل فيروزه با تلفيق با رنگهاي شاد نارنجي و زرد،كيفيت بصري فضا را افزايش داده است.‏

چمن مصنوعي استفاده شده در پروژه چمن مصنوعي مهد كودك باغ گلها مدل فيروزه مي باشد.

مدل فيروزه با توجه به ارتفاع ‏پايين و تراكم بالا گزينه اي مناسب براي مهد كودك محسوب مي شود.

‏فراموش نكنيم كه مدل فيروزه ارزان ترين محصول بازار كشور مي باشد كه مورد توجه بسياري از مديران مهد كودك در ‏سراسر كشور است.

 

چمن مصنوعي مهد كودك شكوفه

 

توضيحات:

در پروژه چمن مصنوعي مهد كودك شكوفه همان طور كه در تصوير مي بينيد با استفاده از چمن مصنوعي رنگ و بوي تازه ‏اي به فضاي مهد كودك اضافه شده است؛ چمن مورد استفاده داراي ارتفاع الياف ۱۱ ميلي متر و تراكم بسيار بالا ‏مي باشد كه همين موضوع يك ويژگي بسيار مثبت براي چمن مصنوعي مورد استفاده در فضاي مهد كودك تلقي ‏مي شود.يكي ديگر از مزيت هاي اين نمونه كار، قيمت بسيار مناسب آن است كه موجب مي شود بسياري از مديران مهد ‏كودك توانايي اجراي اين چمن مصنوعي را در فضاي مهد كودك خود داشته باشند.‏

اما نكته حائز اهميت، استفاده از نمونه ژئوتكستايل براي نرم تر شدن و ضربه پذيري مدل مذكور است كه؛

در پروژه ‏چمن مصنوعي مهد كودك … مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

امتیاز:
 

نگاهي به دلايل و موارد استفاده از ماده پركننده در چمن مصنوعي

آيا مواد پركننده، از گردونه توليد چمن مصنوعي كنار گذاشته مي شوند؟

اينكه چرا يك مصرف كننده، به سمت استفاده از چمن مصنوعي يا چمن طبيعي، سوق پيدا مي‌كند، به ده‌ها ملاحظه اقتصادي، محيطي و ديگر شرايطي مربوط مي‌شود كه در زمان بهره برداري از چمن مصنوعي، وجود خواهد داشت. اما در اين ميان دلايل و ويژگي‌هاي استفاده از چمن مصنوعي، مقوله‌هايي به نام مصرف كمتر آب و نگهداري با هزينه كمتر بيش از بسياري ديگر از عوامل، خود نمايي مي‌كند. حال، شرايطي را تصور كنيد كه چمن مصنوعي، اين دو ويژگي مهم را نداشته باشد يا با روشي توليد شده باشد كه اين ويژگي‌هاي آن تضعيف شده باشد؛ آيا در چنين شرايطي نيز، مي‌توان گفت كه چمن مصنوعي، مزيت نسبي خود در قياس با چمن طبيعي را حفظ كرده است؟!

در اينجا مي‌خواهيم به بررسي دو نوع چمن مصنوعي، بپردازيم. چمن مصنوعي داراي مواد پركننده و چمن مصنوعي فاقد مواد پركننده. و به اين پرسش نيز جواب مي‌دهيم كه اگر به دليل مصرف كمتر آب و نگهداري آسان‌تر به سراغ چمن مصنوعي برويم كداميك از انواع چمن مصنوعي، بازدهي بيشتري دارد. دلايل و موارد استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي، عمدتا مربوط مي‌شود به اينكه چمن مصنوعي را براي چه منظوري و در كدام كاربري‌ها مورد استفاده قرار مي‌دهيم.

 

مزاياي استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي

استفاده از مواد پركننده، در صنعت توليد چمن مصنوعي، داراي پيشينه خاصي است اما چه شده كه اكنون استفاده از آن با اما و اگرهايي روبه رو شده است؟

براي رسيدن به پاسخ اين سوال، ابتدا به دلايل و عمده‌ترين موارد استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي مي‌پردازيم.

افزايش طول عمر

دليل نخست، طول عمر است، بله! نكته مهم در استفاده از مواد پركننده در چمن مصنوعي، اين است كه باعث افزايش طول عمر چمن خواهد شد. چمن مصنوعي، در صورتي كه از مواد پركننده برخوردار باشد، از استقامت و دوام بيشتري برخوردار مي‌شود.

 

امكان توليد چمن مصنوعي سبك‌تر

مسئله دوم، كم كردن وزن چمن مصنوعي است. استفاده از مواد پركننده، امكان آن را فراهم مي‌كند كه توليدكنندگان، چمن‌هاي سبك‌تري توليد كنند.

 

كاهش چين خوردگي

سومين موضوع، تاثير مواد پركننده در كاهش چين خوردگي چمن مصنوعي است. ماده پركننده، از چين خوردگي و خم شدن تيغه‌هاي چمن پيشگيري مي‌كند.

 

استواري تيغه‌هاي چمن

دليل چهارم، تاثير ماده پركننده در استواري و قائم ايستادن تيغه‌هاي چمن مصنوعي است. شن مخصوص چمن مصنوعي يا همان مادّه پركننده، نقش مهمي در قائم ايستادن تيغه‌هاي چمن مصنوعي دارد و در صورت وارد آمدن ضربه به تيغه‌ها، به حفظ حالت ارتجاعي آنها كمك كرده و باعث مي‌شود تا به حالت اول خود بازگردند.

 

انعطاف پذيري

حس نرمي چمن مصنوعي و احساس راه رفتن روي چمن واقعي، ويژگي بارزي است كه مادّه پركننده به چمن مصنوعي مي‌بخشد.

 

خاصيت جذب كنندگي

مادّه پركننده خاصيت جذب كنندگي رطوبت و آب را به همراه دارد و همين حالت باعث مي‌شود تا اعضاي خانواده، به ويژه كودكان و نيز حيوانات خانگي، هنگام راه رفتن روي چمن مصنوعي امنيت بيشتري داشته باشند.

 

معايب استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي

اما وجود ماده پركننده در چمن مصنوعي، معايبي هم دارد. در بررسي موارد استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي مي‌توان مواردي را پيدا كرد كه نشان دهنده نامناسب بودن نتايج استفاده از مواد پركننده در چمن مصنوعي است. عمده‌ترين آنها حول دو محور قابل ارزيابي هستند.

نخست، هزينه كمتر در توليد و دوم سرعت و سهولت بيشتر در نصب.

توليد و نصب چمن مصنوعي بدون استفاده از مواد پركننده، هزينه كمتري در پي خواهد داشت و در زمان اجرا نيز، نصب چمن مصنوعي بدون استفاده از مواد پركننده، سرعت بيشتري داشته و آسان‌تر صورت مي‌گيرد.

اما اين دو عامل، تمام ماجرا نيستند، اخيرا برخي كارشناسان عنوان كرده‌اند كه استفاده از مواد پركننده باعث مي‌شود كه چمن مصنوعي داغ‌تر شود چراكه چسب به كار رفته در اين مواد از مواد بازيافتي لاستيك‌ها و تايرهاي ماشين‌ها و كاميون‌ها به دست مي‌آيد. از سوي ديگر، همين ويژگي، باعث مي‌شود در صورت زمين خوردن روي چمن، مواد داخل چمن مصنوعي به لباس‌ها بچسبد.

 

امتیاز:
 

عملكرد درخشان محصولات چمنزار در تمامي فصل هاي سال

عملكرد درخشان محصولات چمنزار در تمامي فصل هاي سال

بخش عمده اقلام موجود در سبد كالايي چمنزار و محصولات چمنزار از مدل‌هايي تشكيل شده كه با الياف برند معتبر ‏تيولون (‏Thiolon‏) هلند ‏ساخته شده‌اند. تيولون نام برند تجاري توليدكننده الياف چمن مصنوعي است كه زيرمجموعه گروه صنعتي تنكيت ‏هلند‏‎(TenCate)‎محسوب مي‌شود. اين گروه صنعتي در بخش‌هاي متعددي از صنايع شيميايي و ‏تركيبات پيشرفته مشغول به فعاليت مي ‏باشد. ‏توليدكنندگان معتبري مانند تيولون از فرمولاسيون پيشرفته و بهترين مواد اوليه در ساخت الياف ‏استفاده مي‌كنند. در ‏فرايند ذوب و اكستروژن فيلامنت، از تركيبات ويژه‌اي بهره مي‌برند كه باعث ‏مقاومت، استحكام و افزايش عمر آنها مي‌گردد.

پيشرفته‌ترين نسل فيلامنت‌هاي شركت تيولون مي‌توانند سرماي بسيار سخت تا دماي ۳۰- ‏سانتيگراد را بدون تغييرخواص فيزيكي تحمل كنند.‏ به طوري‌كه هيچ‌گونه خشكي و سخت شدگي در ‏فيلامنت‌ها ديده نمي‌شود و با همان نرمي و انعطاف (در دماي اتاق) ‏باقي مي‌مانند. ‏امكان خريد چمن مصنوعي از بخش فروشگاه و محصولات چمنزار وجود دارد.

فيلمبرداري تيزر تبليغاتي چمنزار به پايان رسيد

عصر روز جمعه آخرين سكانس فيلمبرداري تيزر تبليغاتي چمنزار به پايان رسيد.

چمن مصنوعي تزئيني

فيلمبرداري اين تيزر در هفت نوبت انجام شد و تمامي بخش هاي اجرايي را شامل مي شود.

به گفتۀ كارگردان هنري اين اثر، آقاي داريوش رضائيان، هدف از ساخت اين تيزر: معرفي برند چمنزار، نمايش بزرگي يكي از پروژه هاي اين گروه و به تصوير كشيدن جزئيات اجرايي كار در قاب تصوير است.

مخاطبان جديد گروه چمنزار با ديدن اين ويديو مي توانند با اشراف بسيار بيشتري به يك انتخاب صحيح دست يابند.

همچنين يك تيزر تبليغاتي هم با بازي چند كودك خردسال فيلمبرداري شده كه در كنار ويديوي اصلي منتشر خواهد شد. زمان تدوين و آماده سازي كار حدود ۲ ماه به طول خواهد انجاميد. در اين مطلب تصاوير پشت صحنۀ كار ارائه شده است.

امتیاز:
 

جشنواره زمستاني چمنزار

ارسال بسته هاي ويژه در جشنواره زمستاني چمنزار تا نيمه بهمن

زمستاني ديگر درحال گذر است و بازار منتظر نزديك شدن به گرما و تب‌و‌تاب پيش از سال نو مي‌باشد. امسال همانند سال گذشته، گروه چمنزار با جشنواره زمستاني چمنزار ياور همكاران عزيز خواهد بود، تا با دستي پُر و دلي اميدوار به استقبال بركات شب عيد برويم.

چمن مصنوعي تزئيني

در همين راستا شركت چمنزار تمهيدات گوناگوني در نظر گرفته؛

يكي از آنها تهيه بسته هاي فاخر و شكيل حاوي نمونه چمن از مدل هاي جديد است، كه در خور شأن و جايگاه والاي همكاران فعال در حوزه هاي مرتبط كاري مي‌باشد.

اين بسته‌ها، شامل سمپل چمن مصنوعي در ساختاري تازه و متفاوت مي‌باشد.

همچنين اين بسته‌ها با درنظر گرفتن نيازهاي همكاران و اِعمال سلايق و خواسته هاي مشتريان، طراحي و ساخته شده است.

بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته، اين بسته‌هاي نفيس كه در حدود ۱۵۰ عدد مي‌باشند.

تا نيمه بهمن ماه سال جاري تمام اين بسته ها در اختيار همكاران عزيز در سراسر كشور قرار خواهد گرفت.

اميد است كه اين تحفه سبز در جشنواره زمستاني چمنزار زينت بخش محفل همكاران، سفير و پيام آور رزق فراوان و نشانه اي از دوستي جاودان باشد.

 

چمن مصنوعي مدل ويستا، مهمان جديد بازار چمن مصنوعي كشور

سرانجام زمان موعود فرا رسيد و بر طبق اعلام پيشين، محصولات جديدي در سبد كالايي گروه ‏چمنزار قرار گرفت. ‏عضو تازه وارد چمنزار «چمن مصنوعي مدل ويستا» نام دارد كه در دو مدل ۲۵ و ۳۵ عرضه مي‌‏شود.‏ در ماه‌هاي گذشته تلاش‌هاي فراواني براي ورود اين مدل در بهترين زمان ممكن به بازار كشور ‏انجام شده كه با عرضه مدل ويستا از آغاز بهمن ماه امسال، شاهد به ثمر رسيدن اين زحمات ‏هستيم.

‏ چمن مصنوعي مدل ويستا ۲۵

همان گونه كه از نام آن پيداست، از اليافي با ارتفاع ۲۵ ميلي متر برخوردار است و از اين لحاظ در ‏رده مدل‌هاي ديگر موجود در بازار مانند ورنال ۲۵، رويال ۲۵ آسيا چمن، سيلك ۲۵ و مانا ۲۵ طبقه ‏بندي مي‌شود.

‏ چمن مصنوعي مدل ويستا ۳۵

اين مدل نيز داراي الياف با ارتفاع ۳۵ ميلي متر مي‌باشد و در گروه چمن‌هاي مشابهي همچون ‏آمارا، ورنال ۳۵، مانا ۳۵، سيلك ۳۵ و زئوس قرار مي‌گيرد.

چمن مصنوعي مدل ويستا، محصول همان برندي مي‌باشد كه مدل محبوب و نام آشناي ‏‏(اسپيريت) را توليد كرده و توسط گروه چمنزار در اوايل سال ۹۶ به بازار كشور عرضه شد. ‏ويستا نيز همانند مدل اسپيريت از الياف با شكل سطح مقطع كمان ‏C‏ بهره مي‌برد. اين نوع ‏فيلامنت در برابر نيروهاي فرسايشي، مقاومت خوبي از خود نشان مي‌دهد و باعث افزايش عمر ‏مفيد چمن مصنوعي مي‌گردد. ويستا از رنگ بندي بسيار زيبا و چشم نوازي برخوردار است. تركيب فيلامنت‌هاي اصلي با رنگ سبز ‏مغز پسته‌اي (جوانه بهاره) با سبز سير و فيلامنت‌هاي فرعي (بافت پركننده) با رنگ‌هاي نسكافه‌اي و سبز تيره با ساختار مجعّد در نقش برگ‌هاي پير، جلوه منحصر به فردي را به اين مدل بخشيده ‏كه مورد توجه مخاطبان سخت پسند با سلايق متفاوت قرار خواهد گرفت.‏

مدل ويستا به صورت انحصاري و با سفارش گروه چمنزار توليد شده و به بازار داخل كشور عرضه ‏مي‌گردد. در همين راستا مواردي نظير ضمانت نامه كيفيت، كليه خدمات پس از فروش و پشتيباني فني به اين مدل تعلق مي‌گيرد. كارشناسان گروه چمنزار در هر زمان آماده پاسخگويي و ارائه ‏مشاوره و راهنمايي به مشتريان عزيز مي‌باشند. ‏فروش آنلاين چمن مصنوعي مدل ويستا نيز به زودي از درگاه وب سايت چمنزار در دسترس خواهد ‏بود.‏

 

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 6

پروژه چمن مصنوعي حياط زماني

پروژه چمن مصنوعي حياط زماني (الهيه) يكي ديگر از اجراهاي كار شده بر روي سيستم خاك مي باشد.

همانطور كه در تصوير مشاهده مي فرماييد،چمن مصنوعي در دل فضاي سبز طبيعي تركيب بسيار كاملي را پديد آورده است.

در موارد نصب چمن مصنوعي روي بستر خاك، امكان آبياري فضاي سبز وجود دارد. در اين صورت مي توان از ويژگي هاي چمن مصنوعي مثل رنگ هميشه سبز، هزينه نگهداري پايين و … بهره برد در حالي كه فضاي سبز طبيعي بدون هيچ مشكي آبياري و رسيدگي مي شوند.

چمن مصنوعي حياط – پروژه شركت رويال

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي حياط مربوط به شركت رويال گرس مي باشد كه با كسب اجازه از شركت محترم عكس هاي نمونه كار براي كاربران چمنزار بارگذاري شده است.

تلفيق سنگ، گياهان طبيعي و چمن مصنوعي از ويژگي هاي بارز اين پروژه محسوب مي شود.

 

چمن مصنوعي بين سنگ زعفرانيه

پروژه چمن مصنوعي بين سنگ زعفرانيه

توضيحات:

يكي از مرسوم ترين كاربري هاي چمن مصنوعي،كاربري بين سنگ يا به اصطلاح عاميانه تر چمن بين موزائيك مي ‏باشد.‏

دليل آن هم ايجاد تغييرات فراوان و بسيار مثبت است؛ تنها با استفاده بسيار اندك از چمن مصنوعي ميتوان اين تغييرات ‏شگرف را به وجود آورد. ‏در پروژه‌ي چمن مصنوعي بين سنگ زعفرانيه از چمن مدل صدف استفاده شده كه با توجه به الياف تك بافت و سبزي ‏بسيار زيباي خود طراوت خاصي به فضا محيط بخشيده است.‏نكته ديگري كه در پروژه بين سنگ زعفرانيه قابل توجه است؛ استفاده از گياهان طبيعي در باغچه هاي مجاور است كه در ‏هماهنگي كامل با چمن هاي بين سنگ قرار دارند.‏

امتیاز:
 

چمن مصنوعي برند مانا چمن

چمن مصنوعي برند مانا چمن در فروشگاه اينترنتي چمنزار

به گزارش گروه چمنزار، چمن مصنوعي برند مانا چمن كه يكي از زير مجموعه هاي شركت تراز گامان انديشه مي‏‌باشد. از ابتداي تابستان۹۶ فعاليت‌هاي خود را گسترش داده و درحال حاضر تنوع مدل‌هاي انحصاري ‏اين مجموعه به ۴ مدل مي‌رسد. به گفته ي مدير فروش اين شركت،در ماههاي آتي محصولات ‏جديدتر هم در سبد كالايي مانا چمن قرار خواهد گرفت.‏

‏ نمونه هاي عرضه شده توسط گروه مانا چمن عبارتند از رويال ۲۵ ميل، رويال ۳۵ ميل، مانا ابريشم ۴۰ ‏و پوتينگ كه هركدام به نوبه ي خود داراي امتيازات بسيار ارزشمند و منحصر به فردي در مقايسه‌ي با ‏ساير محصولات موجود مي باشند.به زودي چمن هاي مصنوعي برند مانا چمن در فروشگاه اينترنتي گروه چمنزار قرار گرفته و به صورت ‏كامل مورد بررسي كارشناسان قرار خواهد گرفت.

 

چمن مصنوعي تزئيني

بازديد هيات بلند پايه از پروژه زمين فوتبال هنرستان علي ابن موسي الرّضا

در جريان بازديد از پروژه زمين فوتبال ،جناب آقاي محمود عسگري رئيس انجمن خيّرين مدرسه ساز شهرستان رباط كريم به عنوان مجري طرح،ميزبان جمعي از مديران و مسئولين ارشد كشوري و استاني بود و مواردي همچون جزئيات اجرايي و عمراني،موانع و مشكلات ،نيازها و برخي ديگر از چشم اندازهاي پروژه مورد بحث و بررسي قرار گرفت. از حاضران در اين برنامه مي توان به جناب مهندس زرافشان معاونت محترم آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، جناب آقاي هاشمي معاونت ستاد اجرايي، جناب آقاي دكتر ناصري مدير كل نوسازي مدارس استان، جناب آقاي رفيعي رئيس آموزش و پرورش شهرستان رباط كريم و حاج آقا نوروزي نماينده مردم شهرستان رباط كريم اشاره نمود. ارتقاء سطح كيفي و خدمت رساني اين مجموعه به كاربران شامل تكميل بخش اصلي، پيست دو و ميداني، تجهيز تاسيسات روشنايي مطابق با استانداردهاي جهاني، مهمترين مباحث پرداخته شده در اين بازديد به شمار مي‌رود.

فعاليت‌هاي سازنده و مثبتي نظير احداث زمين چمن مصنوعي، همواره مايه دلگرمي و اميدواري دانش آموزان و ورزش دوستان مي‌باشد.

اميد است با همت والاي مسئولان، شاهد رونق هرچه بيشتر توسعه فضاهاي آموزشي و پرورشي از سوي خيّرين گرانقدر باشيم.

امتیاز:
 

چمن هيبريدي

پيامدهاي نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي

چمن‌هاي طبيعي در مناطق گرمسيري جهان، به دليل تابش شديد نور آفتاب، به رنگ قهوه‌اي متمايل مي‌شوند. علاوه بر اين خشكي هوا و حتي خشكسالي در بعضي از اين مناطق آسيب‌هاي غير قابل جبراني را به چمن طبيعي وارد مي‌كند و هزينه‌هاي گزافي را براي صاحبان فضاهاي سبز در بر دارد. از اين روي، به ويژه ساكنان خانه‌ها در اين مناطق به چمن مصنوعي روي آورده‌اند تا هم در مصرف آب، صرفه جويي شود، هم وقت كمتري را در گرماي شديد آفتاب صرف رسيدگي به چمن خود كنند و در عين حال، هميشه از نماي چمني شاداب و سبز برخوردار و بهره مند باشند.

از آنجاكه مردمان محلي در مناطق گرم و خشك دنيا رغبت بيشتري به استفاده از چمن مصنوعي نشان مي‌دهند، چمن مصنوعي هر چه بيشتر محبوب شده است و مردمان از متخصصان مي‌خواهند تا چمن مصنوعي را برايشان نصب كنند. بسياري نيز، خود، اين پروژه را بر دوش مي‌كشند تا هزينه كمتري صرف شود. همچنين ديده شده كه مردم از روش‌هاي خاصي استفاده مي‌كنند تا به فرآيند نصب، سرعت بيشتري دهند.

نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي

يكي از اين روش‌ها، نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي قبلي است و نتيجه آن، شكل گيري نوعي از چمن هيبريدي خواهد بود. شايد در وهله نخست، كمي عجيب باشد اما با نگاهي به دلايل فني، كاملا درك مي‌كنيم كه چرا بعضي‌ها ترجيح مي‌دهند تا چمن مصنوعي خود را بر روي چمن طبيعي نصب كنند. پياده سازي چنين سيستمي، باعث مي‌شود كه از برداشتن كامل چمن طبيعي موجود، به طور كامل اجتناب كرده و از كندن زمين نيز پيشگيري شود. چراكه معمولا پيش از نصب چمن مصنوعي، زمين را مي‌كنند و با حذف اين دو مرحله، مي‌توان در صرف زمان و هزينه، صرفه جويي كرد و زودتر به هدف رسيد.

به اين ترتيب ديگر لازم نيست مراقب چمن طبيعي باشيم يا آن را آب دهيم. اين مزايا احتمالا از نظر برخي‌ها، قابل توجه هستند و به همين دليل هم است كه دوستداران چمن مصنوعي، مرتب اين سئوال را مي‌پرسند كه آيا امكان نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي وجود دارد يا نه؟ توصيه مي‌كنيم درباره اين موضوع بيشتر بحث و بررسي كنيم چون پاسخ به اين سوال با جواب‌هاي ساده‌اي همچون آري يا خير امكان پذير نيست. اولين بخش پاسخ به اين سئوال مثبت است. بله! شما مي‌توانيد چمن مصنوعي خود را روي چمن طبيعي نصب كنيد و به نوعي، چمن هيبريدي داشته باشيد. اما اين به آن معنا نيست كه شما لزوما به هدف و نتيجه دلخواه خود دست خواهيد يافت.

مزايا و معايب چمن هيبريدي

بهتر است به مزايا و معايب استفاده از اين نوع چمن هيبريدي نگاهي بيندازيم.

مزاياي نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي را به صورت كلي و فهرست وار، مي‌توانيم اينگونه مرور كنيم:

  • اولا، ديگر لازم نيست براي برداشتن چمن قبلي هزينه كنيد.
  • دوم آنكه ديگر لازم نيست پيش از نصب چمن مصنوعي براي آماده شدن زمين، زمان و پول صرف كنيد.

اين موارد، مزاياي نصب چمن هيبريدي هستند. حال آن‌كه معايب نصب چمن مصنوعي روي چمن طبيعي را نبايد از ياد ببريم.

براي مطالعه ادامه متن به چمن هيبريدي در وبسايت چمنزار مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

محصولات چمن مصنوعي جديد

محصولات چمن مصنوعي جديد در سبد گروه چمنزار

چمن مصنوعي تزئيني

با گسترش روز افزون تقاضا براي چمن مصنوعي و نياز مبرم چمن هاي تخصصي براي پروژه هاي خاص، گروه چمنزار اعلام مي دارد محصولات جديدي در سبد كالاي قرار خواهد گرفت. بر همين اساس چند محصول دو بافت در ارتفاع الياف ۲۵، ۳۰، ۳۵ و ۴۰ و همچنين يك مدل تخصصي پوتينگ در مراحل نهايي ترخيص مي باشد كه به زودي تصاوير و اطلاعات تخصصي آنها بر روي سايت چمنزار منتشر خواهد شد. گفتني است چمن مصنوعي مدل اسپريت كه در تابستان ۹۶ به صورت آزمايشي وارد كشور شد مورد استقبال بسياري از همكاران و مصرف كنندگان قرار گرفت.

از همين رو واردات انبوه اين محصول در دستور كار قرار گرفت.

 

پروژه عظيم ۱۰۴۴۰ متري رباط كريم وارد مرحله اجراي چمن مصنوعي شد

طبق اعلام گروه اجراي چمنزار عمليات پهن كردن رول‌هاي چمن مصنوعي پروژه عظيم رباط كريم از چهارشنبه مورخ ۱/۹/۹۶ كليد خورد و وارد مرحله اجراي چمن مصنوعي شد.

 

اين عمليات در پنج مرحله انجام خواهد شد كه شامل مراحل ذيل مي‌باشد:

۱- پهن كردن لايه ژئوتكستال

۲-پهن كردن رول‌هاي چمن مصنوعي

۳- خط كش با چمن سفيد

۴- پخش كردن ماسه ي سيليس

۵- پخش كردن گرانول لاستيكي

با توجه به اجراي پروژه در فصل سرما، پيش بيني مي‌شود عمليات نهايي اجرا حدود يك ماه به طول بينجامد.

طي روزهاي آتي، اخبار و تصاوير مربوط به اين عمليات در وب سايت گروه چمنزار منتشر خواهد شد.

امتیاز:
 

گام به گام در مسير تعمير چمن مصنوعي

آنجا كه زحمت تعمير چمن مصنوعي، دست شما را مي بوسد!

وقتي چمن مصنوعي شما دچار آسيب مي‌شود بهترين گزينه، مراجعه به شركت نصب كننده است اما در صورتي كه تمايل داريد خودتان دست به كار تعمير شويد، توصيه مي‌شود با مراحل و ابزار تعمير چمن مصنوعي بيشتر آشنا شويد و البته بايد صابون دشواري‌هاي اين كار را به تن تان بزنيد! پيش از ورود به بحث، بد نيست اين نكته را بدانيد كه اگر چمن مصنوعي شما در فضاي باز قرار دارد، پايان تابستان و زماني كه پاييز در حال سرك كشيدن به خانه هاست، بهترين زمان براي ترميم چمن مصنوعي به شمار مي‌رود. با اين توضيح، از شما دعوت مي‌كنيم مرحله به مرحله با تعمير چمن مصنوعي آشنا شويد.

گام اول؛ جهت چمن را تعيين كنيد

تعيين جهت رديف بافت چمن مصنوعي اوّلين گام در تعمير هر بخشي از چمن مصنوعي است. رديف بافت به رديف‌هاي مختلفي از الياف پرزدار چمن گفته مي‌شود كه در پوشش پشتي چمن‌هاي مصنوعي به كار مي‌رود. اينكه بايد جهت رديف بافت چمن مصنوعي را تعيين كنيم از اين نظر مهم است كه قطعه تعويضي، دقيقا بايد در همان جهت نصب شود. به علاوه الياف چمن مصنوعي نيز در مسيري يكسان بايد قرار گيرد كه اين مساله هم به تعيين جهت رديف بافت چمن بستگي دارد.

گام دوم، جاروبرقي را دم دست بگذاريد

پيش از ورود به مرحله اصلي تعمير، بايد مواد پركننده موجود در چمن مصنوعي را با جارو برقي تميز كنيم. خارج كردن مواد پركننده داخل چمن مصنوعي باعث مي‌شود كه برش اوّليه به شكل دقيق‌تر، زيباتر و منظم‌تري صورت بگيرد.

گام سوم، از يك چاقوي تيز كمك بگيريد

در عمل تعمير چمن مصنوعي، الياف به كار رفته در نقطه برش را جدا كنيد تا مطمئن شويد كه پوشش پشتي تكه چمن مصنوعي آسيب ديده برداشته مي‌شود، و نه الياف آن. براي اين كار بايد از يك چاقوي تيز استفاده كنيد و پوشش پشتي چمن مصنوعي را از انتها جدا كرده و با چاقو، تكّه آسيب ديده را ببريد.

گام چهارم، استفاده از نوار چسب مخصوص

در اين مرحله بايد تكّه‌اي از نوار چسب آبي براي تعمير چمن مصنوعي را بريده، لوله كنيد و آن را در زير پوشش پشتي چمن مصنوعي قرار دهيد. سپس نوار چسب را باز كرده و در مركز قسمت آسيب ديده قرار دهيد و با ميخ هاي كوچك در جاي خود محكم كنيد. اگر اندازه قسمت آسيب ديده بزرگ باشد، به مقدار بيشتري از نوار چسب نياز خواهيد داشت. نكته مهم آنكه اگر تعمير چمن مصنوعي به خوبي انجام شود، مي‌توان طول عمر و استحكام چمن را حتي در شرايط آب و هوايي نامساعد نيز تضمين كرد.

نكته مهم در اين مرحله اين است كه با استفاده از نوار چسب مخصوص اين كار، الياف چمن مصنوعي را از پشت ببنديد تا مواد چسبنده با الياف چمن تماس پيدا نكند. اين عمل همچنين باعث مي شود تا تكّه اي را كه قرار است بچسبانيم، راحت تر برش دهيم. توصيه حرفه اي ما اين است كه از چسب مايع مخصوص چمن مصنوعي استفاده كنيد. اين محصول محل مورد نظر را بدون كثيف كاري مي‌چسباند. اگر چسب مخصوص چمن مصنوعي به درستي استفاده شود، شكاف يا تكه تعمير شده تا مدت‌هاي طولاني بدون عيب و نقص مي‌ماند.

براي مطالعه ادامه متن به  تعمير چمن مصنوعي مراجعه كنيد.

امتیاز:
 

بهترين چمن مصنوعي را با توجه به اين نكات تهيه كنيد !

بهترين چمن مصنوعي را مي توانيد با توجه به نكته هاي راهنمايي كه در اخيار شما گذاشته شده است خريداري نماييد.

راهنماي خريد چمن مصنوعي

در مكان هايي كه امكان پرورش چمن و گياهان طبيعي وجود ندارد، چمن مصنوعي شكلي از فضاي سبز زيبا را براي شما به وجود مي آورد. اين چمن جايگزين چمن هاي طبيعي مي شود اما دردسرهاي چمن طبيعي مثل چمن زني، آبياري، كشت و نگهداري را ندارد. همچنين زيبايي گياهان طبيعي را دارد و با فضاي سبزي كه ايجاد مي كند، براي شما آرامش را به ارمغان مي آورد. از آن جايي كه كشت و نگهداري چمن نياز به مراقبت زياد دارد و مصرف آب بسيار بالايي دارد، در كشورهاي پيشرفته براي صرفه جويي در مصرف آب و منابع طبيعي، چمن هاي مصنوعي كم كم جايگزين چمن طبيعي مي شوند. كف اين چمن معمولا از الياف پلي استر درست شده است و به سطح زيرين مي چسبد و در مقابل نور آفتاب، گرما و ضربه مقاوم است. چمن مصنوعي در همه ي مكان ها قابل استفاده است از جمله:حياط، پشت بام خانه، روف گاردن، داخل خانه مثلا اتاق كودك، رستوران ها، بالكن خانه، مدارس و بيشترين استفاده ي آن در زمين هاي فوتبال است. چمن هاي زيبايي كه رونالدو و مسي روي آن ورزش مي كنند هم از اين نوع هستند. فروشگاه چمنزار، اولين فروشگاه تخصصي فروش چمن مصنوعي تزئيني است.

قيمت چمن مصنوعي چقدر است؟

چمن هاي مصنوعي چمنزار، بر اساس ميزان، جنس و مورد استفاده قيمت هاي متنوعي دارند. براي اينكه از قيمت چمن مصنوعي مطلع شويد و بتوانيد كليه ي محصولات را مقايسه كنيد و مناسب ترين محصول را براي خودتان پيدا كنيد، وارد لينك بالا شويد و از سايت استفاده كنيد تا مدلهاي مختلف چمن مصنوعي را ببينيد و انتخاب كنيد.

نصب چمن مصنوعي

براي نصب چمن مصنوعي مي توانيد خودتان اقدام كنيد و نصب كنيد و مي توانيد از متخصص هاي اين زمينه كمك بگيريد و كار را به آنها بسپاريد. البته توصيه مي شود اگر نصب تخصصي داريد حتما از آنها كمك بگيريد. مثلا اگر چمن مصنوعي ورزشي مي خواهيد نصب كنيد يا اگر برش هاي خاص داريد و چمن را روي سطوح ويژه مي خواهيد نصب كنيد. سطحي كه چمن مصنوعي را روي آن نصب مي كنيد، بايد صاف باشد و همه زوايد آن را پاك كرده باشيد. براي اينكه خودتان بتوانيد آن را نصب كنيد، به صورت پله به پله براي شما توضيح داده ايم كه بايد چكار كنيد. حتما اين مراحل را با دقت انجام دهيد زيرا درست انجام دادن اين مراحل باعث دوام بيشتر مي شود و شما را از ترميم و بازسازي دوباره ي آن خلاص مي كند. چگونگي نصب چمن مصنوعي را اينجا ببينيد. بعد از نصب، از مزايا و زيبايي هاي اين چمن ها در خانه لذت ببريد.

چمن مصنوعي را از كجا بخرم؟

اگر مي خواهيد چمن مصنوعي بخريد، اول لازم است دقيقا مشخص كنيد كه چه نوع چمني مي خواهيد و براي چه مكاني مي خواهيد آن را استفاده كنيد. اگر اطلاعات كافي در اين زمينه نداشته باشيد ممكن است چيزي بخريد كه براي شما مناسب نيست. پس اول كمي اطلاعات در اين باره كسب كنيد. اين اطلاعات را از طريق سايت هاي اينترنتي مي توانيد كسب كنيد. در مورد مكان مورد نظرتان هم بايد اطلاعات دقيقي داشته باشيد. بعد از اينكه كاملا به موضوع واقف شديد و فهميديد كه چه مي خواهيد، مي توانيد به فروشگاه هاي ما در سرتاسر ايران مراجعه كنيد. براي خريد چمن مصنوعي به لينك سايت چمنزار سر بزنيد. چمنزار در تمامي مراحل خريد حامي شما خواهد بود تا مناسب ترين محصول را براي استفاده مورد نظرتان پيدا و نصب كنيد. دانش و تنوع در زمينه ي چمن مصنوعي در ايران وجود ندارد، اما اگر به فروشگاه چمنزار برويد، خواهيد ديد كه چقدر محصولات ما تنوع دارند. همچنين كيفيت بالاي چمن مصنوعي چمنزار، باعث مي شود كه دوام بيشتري داشته باشد و ديرتر و سخت تر آسيب ببيند.

 

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 5

چمن مصنوعي بين سنگ نارمك

 

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي بين سنگ خيابان نارمك تجربه اي ارزشمند براي گروه چمنزار تلقي مي شود.‏

تاكيد كارفرما بر استفاده از الياف كوتاه و متراكم موجب شد تا چمن مدل فيروزه براي اين پروژه انتخاب شود. ‏

در ابتداي كار، گروه چمنزار نظر مساعدي در مورد مدل فيروزه نداشتند اما نتيجه كار كاملاً رضايت بخش بود.

‏همچنين  چمن اطلس، چمن صدف، چمن اركيده و چمن اسپريت گزينه هاي مناسبي جهت اجراي بين سنگ مي باشند.‏

چمن مصنوعي بين سنگ تهرانپارس

 

توضيحات:

استفاده از چمن مصنوعي در رمپ خودرويي پروژه ي چمن مصنوعي بين سنگ تهران پارس نكات قبل توجهي دارد كه ‏عبارتند از:

‏۱- استفاده از نور چراغ در بخش مركزي كه موجب زيباي اين بخش در تاريكي شب خواهد شد.‏

‏۲- عدم استفاده از چمن مصنوعي در مسير حركت خودرو كه موجب افزايش طول عمر و حفظ زيبايي چمن پروژه ‏خواهد شد.‏

‏۳- استفاده از چمن مصنوعي تك بافت تأثير گذاري رنگ چمن را افزايش داده است. ‏

 

چمن مصنوعي بين سنگ – پروژه عبدالوهاب

 

توضيحات:

پروژه‌هاي مهندس عبدالوهاب يكي از پروژه هاي بسيار زيبا، با استفاده از نصب بين سنگ (چمن بين سنگ) محسوب مي شود.‏ جانمايي هاي استادانه توسط مهندس خير جناب آقاي حجت موجب خلق فضاهاي زيبا و كاربري شده است.‏ چمن مدل رينبو با ارتفاع الياف ۳۰ ‏mm‏ با ديتكس بالا موجب افزايش ماندگاري چمن هاي بين سنگ حتي در سخت ‏ترين شرايط آب و هوايي خواهد بود.‏

امتیاز:
 

زيرسازي چمن مصنوعي رباط كريم

پروژه زيرسازي چمن مصنوعي رباط كريم

پس از پايان مرحله نخست زيرسازي چمن مصنوعي پروژه ي عظيم ۱۰۴۴۰ متري هنرستان علي ابن موسي الرضا در شهر رباط كريم كه ‏به دست شهرداري محترم اين شهر صورت گرفت؛ گروه چمنزار از امروز مورخ ۹۶/۵/۲۴ وارد مرحله ي اجراي بخش دوم ‏سيستم آنباند (‏UNBOUND‏) شد.در اين مرحله با ديدي بيش از ۲۰۰۰ تن شن بادامي و تسطيح به صورت دستي و ماشيني بخش ديگر از مرحله زيرسازي ‏همچنان ادامه دارد.

 

چمن مصنوعي اطلس در سبد كالايي و محصولات جديد گروه چمنزار

چمن مصنوعي مدل اطلس محصول تازه وارد گروه چمنزار مي‌باشد كه از تاريخ ۱۰ شهريور در سبد كالاي قرار گرفت. ويژگي هاي اين محصول كه جزو گروه چمن هاي گلف مي باشد:

۱-در ارتفاع بالاي ۱۴ ميليمتر (ارتفاع چمن هاي گروه گلف عموما كمتر از ۱۱ ميلمتر هستند) كه ضربه پذيري بالا و نرمي مناسبي را براي اطلس به ارمغان آورده است.

۲- تراكم بالا ميزان آشغالگيري محصول را كاهش داده و پايداري چمن را به ميزان قابل توجهي افزايش داده است.

اين محصول يكي از بهترين گزينه‌هاي براي مهد كودك ها محسوب مي شود؛ دليل آن هم تراكم بالا باري جلوگيري از آشغال گيري چمن ، ارتفاع مناسب براي ضربه گيري محصول قابليت شستشوي آسان ، رنگ سبز بسيار پر نشاط و همچنين قيمت مناسب مي‌باشد. گروه چمنزار براي معرفي هرچه بهتر مدل اطلس اين محصول را تحت فروش ويژه و با تحقيقات در نظر گرفته شده به صورت سراسري به كاربران خود معرفي مي كند.

چمن مصنوعي تزئيني

 راه اندازي بخش همكاري با همكاران در سه ماهه سوم سال

با پايان فصل تابستان و تحويل پروژه هاي مدارس، راه اندازي بخش همكاري با همكاران در دستور كار گروه چمنزار قرارگرفت.

به گفته مسئولين بخش همكاري با همكاران برنامه ريزي براي گسترش بازار در سراسر كشور از ابتداي شهريور آغاز شده و مراحل ‏نهايي خود را پشت سر مي‌گذارد.

چمن مصنوعي

‏ پس از اتمام مرحله برنامه ريزي و موجود شدن محصولات جديد مرحله اجرايي گسترش بازار آغاز مي‌گردد.

گفته مي‌شود اين بخش با رويكرد جديد مي‌تواند بسياري از نيازهاي همكاران را ‏بر طرف نمايد. ‏به زودي اطلاعات تكميلي در اين بخش قرار خواهد گرفت.

‏ ‏دوستان و همكاراني كه قصد همكاري با گروه چمنزار را دارند مي‌توانند با شماره‌هاي زير تماس ‏حاصل فرمايند.

 

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 4

پروژه چمن مصنوعي روف گاردن زاهدي

توضيحات:

نصب چمن مصنوعي در پروژه چمن مصنوعي روف گاردن زاهدي تلفيقي از چمن بين سنگ و اجراي سطح صاف است.‏

در اولين نگاه تركيب زيباي سنگ و چمن بيش از حد به چشم مي آيد. تركيب اين دو متريال يكي از زيباترين تركيبات ‏در طبيعت محسوب مي شود نكته ديگر هماهنگي بين سنگ، كف و رنگ ديوار است كه موجب جلوه ي هرچه بيشتر ‏چمن مورد استفاده مي گردد.‏

استفاده از پنجره هاي سقف تا كف سبب شده تا اين منظره ي زيبا از داخل فضا ديده شود.‏

چمن مصنوعي بين سنگ دربند

 

توضيحات:

همان طور كه در تصوير مي‌بينيد تركيب بين سنگ و چمن مصنوعي بر جذابيت‌هاي فضا افزوده است.

استفاده از ‏سنگ‌هاي يكنواخت و همچنين قطعه سنگ هاي بزرگتر، حس طبيعت را به بيننده القا مي‌كند.

نكته ي مثبت ديگر كه به چشم مي آيد؛ الياف تك رنگ چمن مدل سپيدار مي باشد كه تاكيد بصري مثبتي را به وجود آورده ‏است (گروه چمنزار پيشنهاد مي كند از چمن هاي تك رنگ در پروژه هاي بين سنگ استفاده نماييد).‏

 

چمن مصنوعي بين سنگ نارمك

 

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي بين سنگ خيابان نارمك تجربه اي ارزشمند براي گروه چمنزار تلقي مي شود.‏

تاكيد كارفرما بر استفاده از الياف كوتاه و متراكم موجب شد تا چمن مدل فيروزه براي اين پروژه انتخاب شود. ‏

در ابتداي كار، گروه چمنزار نظر مساعدي در مورد مدل فيروزه نداشتند اما نتيجه كار كاملاً رضايت بخش بود.

‏همچنين  چمن اطلس، چمن صدف، چمن اركيده و چمن اسپريت گزينه هاي مناسبي جهت اجراي بين سنگ مي باشند.‏

 

امتیاز:
 

سري جديد چمن مصنوعي

سري جديد چمن مصنوعي گروه چمنزار در مراحل نهايي ترخيص گمرك

بر همين اساس سري جديد چمن مصنوعي گروه چمنزار كه براي بررسي و آزمايش وارد كشور مي شوند مراحل نهايي ترخيص گمركي خود را پشت سر مي گذارد. گفتي است اين محصولات درگروه ۲۵ و ۳۵ ميليمتر و به صورت دو بافت خواهند بود كه در صورت باز خورد مثبت به صورت مداوم وارد كشور خواهند شد.

اين چمن ها شباهت زيادي به ساير محصولات بازار مثل چمن مصنوعي آمارا و رويال ۲۵ دارند.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي محصولات جديد تراكم بالاي آنهاست، كه اين محصولات را متفاوت از ديگر چمن‌هاي بازار كند.

تحويل سري جديد سفارشات چمن مصنوعي مدارس در شهر تهران

به گفته گروه اجراي چمنزار پس از ثبت سفارشات چمن مصنوعي مدارس مختلف در تهران و آماده شدن اين سفارشات مرحله اجراي اين پروژه‌هاي آغاز شده و در حال انجام است. عمده‌ي سفارشات مربوط به مدل‌هاي سپيدار، مگنوليا (پايل ۱۳) و مونوفيلامنت هستند دليل آن هم تاكيد گروه ‏كارشناسي چمنزار به استفاده‌ي مدارس از چمن مصنوعي تخصصي مدارس است.

اين مجموعه به هيچ عنوان ‏محصولات ديگري را به مدارس پيشنهاد نمي‌دهد!

افرادي كه قصد خريد چمن هاي غيراستاندارد براي مدارس دارند نمي‌توانند از طريق چمنزار خريد و اجرايي را انجام دهند!

‏مدارسي كه از محصولات ذكر شده استفاده مي‌نمايند؛ شامل گارانتي تخصصي چمنزار خواهند شد.

گفتني‌است اين ‏گارانتي مربوط به دوره‌ي طلايي محصولات، شامل؛ گارانتي تغيير رنگ و پوسيدگي الياف كليه‌ي محصولات ارائه ‏شده مي‌باشد.‏

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي فوتبال

دربخش چمن‌ مصنوعي فوتبال مطالبي وجود دارد كه قبلا نخوانده يا نشنيده‌ايد

 

در مطلب چمن مصنوعي فوتبال سعي بر اين داريم كه علاوه بر ارائه نكات تخصصي در اين خصوص بتونيم ايده‌آل‌هاي ذهني شما رو براي رسيدن به يك زمين استاندارد و باكيفيت پياده‌سازي كرده و اونها رو تقويت كنيم.

درواقع مي‌خوايم بگيم كه، از انواع چمن مصنوعي فوتبال چه انتطاراتي مي‌توانيد داشته‌باشيد.

 

آنچه بازيكنان فوتبال از چمن مصنوعي فوتبال درك مي‌كنند

بازيكنان فوتبال،اين رو خوب درك مي‌كنن كه، وقتي يك زمين چمن مصنوعي فوتبال ،به شيوه استاندارد به اجرا درمياد،مي‌تونه باعث بشه تمامي مهارت‌ها­شون رو بر روي زمين به نمايش بذارن.

يعني اينكه هر چه استاندارد يك چمن مصنوعي بالاتر باشه كار هم براي فوتباليست‌ها ساده‌تر مي‌شه و از اونها هم،عملكرد بهتري ديده ميشه.

در اين‌صورت،اين بازيكنان مي‌تونن هر چه در چنته دارن،در بازي با اطمينان رو كنن.

ورود استانداردهاي فيفا به بحث چمن مصنوعي فوتبال

ممكنه براتون جالب باشه كه بدونيد،استانداردهاي اجرايي فيفا،در بحث چمن مصنوعي فوتبال هم،ورود كردن، تا بتونن ما رو در اين مسير هدايت كنن.

براي مديران فيفا مهمه كه، چمن مصنوعي فوتبال با چه استانداردهايي به اجرا در مياد و ايمني بازيكنان در چه حدي است.

بياييد قبل از هرچيز،با هم در مورد استاندارهاي اجراي چمن مصنوعي فوتبال و ايمني ورزشكاران بر روي چمن‌هاي مصنوعي صحبت كنيم.

رابطه بين بازيكن و چمن مصنوعي فوتبال

به اين بخش توجه داشته باشيد كه

وقتي كه يك بازيكن فوتبال،برروي چمن­ مصنوعي فوتبال ،شروع به استارت زدن و دويدن مي‌كنه،انرژي گام‌هاي او نياز به تخليه شدن داره.

فقط يك زمين چمن مصنوعي با اجراي استاندارده كه،مي‌­تونه اين انرژي رو جذب و در سطح خودش پراكنده كنه.

اين يكي از دلايليه كه به خاطر اون،فيفا تاكيده داره كه،در مرحله‌اي تزريق متريال‌هاي پركننده،مانند سيليس و دانه‌هاي گرانول بايد بررسي تناژ استاندارد،به نسبت ارتفاع الياف چمن مصنوعي فوتبال صورت بگيره.

هم‌چنين براي حفظ انعطاف‌پذيري در زمين‌هاي چمن مصنوعي فوتبال استاندارد نبايد از سيستم‌هاي زيرسازي سخت، مانند بتون يا آسفالت استفاده بشه.

آنچه از فوتبال انتظار داريم

فوتبال، يعني هيجان بي‌حد و مرز؛

يعني دويدن تا رسيدن به هدفي كه دور نيست؛

هدفي كه قراره، توي ۹۰ دقيقه بدست بياد.

هدفي كه بخشي از اون، به چمن مصنوعي فوتبال مربوطه.

مي‌شه گفت كه،وظيفه اين پوشش اينه كه،به اين هيجان، كمك بده و هدف رو به ما نزديك‌تر كنه.

در اينجا، توجه‌تون رو به يك سوال مهم جلب مي‌كنيم.

دقيقا چه مواردي باعث شدن،تا شما قصد اجراي يك زمين بازي با چمن مصنوعي فوتبال رو داشته باشيد؟

اين بخش از مطالب مي‌تونه چالش جديد ذهني شما باشه.

صرف نظر از موضوع زيبايي‌شناسي چمن مصنوعي فوتبال و روش‌هاي ساده اجرا و نگهداريش كه بارها در موردشون شنيديد.

بايد بگيم كه،اين محصول نيومده كه دقيقا همون كاري رو انجام بده كه مدل چمن طبيعي فوتبال انجام مي‌ده.

درواقع چمن مصنوعي فوتبال بايد كار رو براي ما آسون‌تر كنه و مشكلات ما رو كم­تر.

 

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي فوتبال در وبسايت چمنزار مراجعه كنيد.

امتیاز:
 

فرآيند توليد چمن مصنوعي

 سبزهاي هميشه سرافراز چگونه متولد مي‌شوند؟

يك توليد كننده چمن مصنوعي در دپارتمان تحقيق و توسعه شركت خود، شرايط آب و هوايي را مي‌شناسد و براي توليد چمن مصنوعي همه دانش خود را در جمع آوري و انتخاب نخ‌ها به كار مي‌برد. اين فرآيند پيچيده و وقت گير ضروري است چرا كه محصولات چمن مصنوعي به دليل كاربرد در فضاي باز و زير آفتاب بودن بايد بيشترين ميزان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را براي دستيابي به مقاومت طولاني مدت داشته باشند. آنچه در ادامه مي‌خوانيد، مروري است كوتاه بر فرآيند توليد چمن مصنوعي.

 

توليد نخ‌هاي چمن مصنوعي در يك نگاه

نخ چمن مصنوعي بسته به كاربردي كه چمن دارد از پليمرها، پلي پروپيلن يا پلي اتيلن ساخته شده است. براي اين كه چمن مصنوعي همه جا قابل استفاده باشد، بايد آن را از موادي بسازيم كه مقاومت طولاني مدت داشته باشند. براي اين منظور بايد مواد خاصي را به اين كفپوش سبز رنگ اضافه كنيم. موادي مثل پلي پروپيلن و پلي اتيلن كه هم بي اثر هستند و به راحتي در تركيب با ساير مواد واكنش نمي‌دهند و هم خواسته‌هاي توليدكننده را برآورده مي‌كنند.

 

به همين دليل هم اولين قدم در توليد نخ چمن مصنوعي، گرم كردن گرانول‌ها (پلي پروپيلن يا پلي اتيلن) است. اين مواد بايد آنقدر گرم شوند تا به مايع تبديل شوند و طي همين فرآيند هم هست كه رنگدانه‌هايي براي رنگ كردن چمن، مواد افزودني مقاوم كننده در برابر اشعه ماوراي بنفش و ساير افزودني‌هاي لازم به مواد اوليه چمن مصنوعي اضافه مي‌شود تا محصولي مقاوم و مفيد براي خانه‌ها و پارك‌ها به بازار عرضه شود. سپس اين جرم سيال كه از گرم كردن دانه‌هاي گرانول به دست آمده از طريق قالب تحت فشار زياد، فشرده مي‌شود. قالب ساختار، يك تيغه طبيعي چمن را به دو روش مختلف قالب گيري مي‌كند. يعني يا به صورت نوار مونوفيلامنت يا به صورت نوار فيبريزه صاف.

قالب گيري به صورت نوار مونوفيلامنت

در روش مونوفيلامنت كار به اين صورت است؛ جرم سيال از طريق صفحه‌اي با سوراخ‌هاي كوچك فشرده مي‌شود تا استحكام و كشش خاصي به آن داده شود. در اين مرحله شكل سوراخ، تعيين كننده شكل يا مقطع نخ است. نخ‌هاي تك رنگ هميشه بيش از يك رشته هستند. به عنوان مثال هر نخ چمن مصنوعي از رشته‌هاي شش يا هشت يا دوازده تايي تشكيل شده است.

 

قالب گيري به روش نوار فيبريزه

روش الياف نوار فيبريزه نيز ويژگي خاص خود را دارد؛ توده مايع در يك فيلم بسيار نازك به صورت نوارهاي كوچك برش داده شده و رشته سازي مي‌شود. طوري كه در پايان چيزي شبيه به ساختار لانه زنبور ايجاد مي‌شود. براي طراحي نخ كاملاً خوب، استفاده بهينه از طراحي مقطع، خصوصيات مواد، تجربه و دانش فني پردازش نخ، بسيار ضروري است. اين تحقيقات بر اساس دانش پليمر و محاسبات مكانيكي بخش تحقيق و توسعه انجام مي‌شود و همه اينها چندين شكل جديد را براي اينكه چمن، بيشترين دوام و قدرت را داشته باشد، ايجاد مي‌كند. مرحله بعد در خط توليد چمن مصنوعي، فشرده سازي مواد در توليد و پيچيدن نخ است. درواقع نخ‌ها در اين مرحله پيچ خورده يا پيچيده مي‌شوند تا عملكرد بهتري در فرآيند استحكام ايجاد كنند.

به اين صورت كه هر نخ به دور محور يك نخ ديگر يا دسته‌اي از نخ‌ها دور هم پيچانده مي‌شوند تا بهترين مقاومت و استقامت را در برابر كشش از خود نشان دهند. پس از اتمام همه اين كارها، مرحله توليد نخ به پايان مي‌رسد.

 

پس از توليد نخ چمن مصنوعي چه اتفاقي رخ مي دهد؟

پس از توليد نخ چمن مصنوعي مرحله بعد آغاز مي‌شود. به اين صورت كه نخ‌هاي چمن مصنوعي با پايه‌اي حلقه‌اي شكل به كفه شطرنجي چمن مصنوعي متصل مي‌شوند. در اين فرآيند يك سوزن (مانند سوزن دوخت بزرگ) از پشت به همراه نخ‌هاي چمن فشار داده مي‌شود تا يك حلقه تشكيل شود. حلقه‌ها براي ايجاد پايه‌هاي چمن بريده مي‌شوند. در يك دستگاه توليد چمن مصنوعي، بسته به عرض كف چمن و تراكم دسته‌ها مي‌توان بيش از هزار سوزن روي يك رديف داشت.

 

براي مطالعه ادامه متن به متن توليد چمن مصنوعي در سايت چمنزار مراجعه كنيد.

امتیاز:
 

استفاده از چمن مصنوعي روند افزايشي دارد

استفاده از چمن مصنوعي روند افزايشي دارد

چمن مصنوعي در واقع ‏ نوعي كف پوش از جنس پلي اتيلن و پلي پروپيلن است كه امروزه جايگاه ويژه اي در طراحي و خلق فضاهاي سبز و با طراوت دارد. تنوع بالاي بافت ها و تنوع قيمت باعث شده است كه اين محصول پاسخگوي تمامي سليقه ها باشد.

به گزارش سرويس بازار ايسنا، فروشگاه اينترنتي چمنزار، اولين مرجع تخصصي فروش چمن مصنوعي در يادداشتي توضيحاتي را در خصوص مزاياي استفاده از چمن مصنوعي ارايه كرد.

در اين يادداشت مي خوانيم:

چمن مصنوعي به دليل داشتن امتيازهاي مثبت نسبت به چمن طبيعي، توانسته نظر مصرف كنندگان را جلب كند و روند فروش رو به افزايش داشته باشد.

مزاياي استفاده از چمن مصنوعي نسبت به چمن طبيعي

استفاده از چمن مصنوعي نسبت به چمن طبيعي مزايايي دارد؛ چمن مصنوعي به سادگي پهن و به راحتي نصب مي شود.

پايين ترين هزينه براي حفظ و نگهداري ،قابل شستشو بودن، عمر مفيد 10 تا 15 سال از جمله اين مزايا است.

چمن مصنوعي در مقابل اشعه ماوراي بنفش خورشيد و انواع شرايط جوي مقاوم است؛ به مراقبت كمتري نسبت به چمن هاي طبيعي نياز دارد و اين امر باعث صرفه جويي در زمان، هزينه و كار مي‌شود.

 

اين چمن در فصول مختلف شرايط ظاهري خود را حفظ كرده و هميشه سبز مي ماند.

 

چمن مصنوعي مزاياي ديگري هم دارد؛ نياز به هرس كاري، لبه زني، كود دادن و هوا دادن ندارد.

چمن مصنوعي خزه نمي‌گيرد و پس از باران خبري از گل نخواهد بود.

به راحتي قابل انتقال به يك محيط ديگر است. از سوي ديگر حالت ارتجاعي چمن حداقل تنش روي ماهيچه ها و مفصل‌ها را به وجود مي آورد و براي دويدن كودكان محلي بسيار امن و مناسب است.

موارد استفاده چمن مصنوعي

به طور كلي چمن مصنوعي در دو زمينه ورزشي و تزييني به كار مي‌رود؛ از جمله در: مهد كودك ها و مدارس، باغ تالارها و باغ رستوران ها؛ پاركها و فضا هاي شهري، روف گاردن، زمين هاي ورزشي، اطراف استخرها

 بين سنگ هاي حياط و روي پله، تراس و حياط خانه

 

نحوه نگهداري و مراقبت از چمن مصنوعي

براي نگهداري از چمن هاي مصنوعي كافيست يك سري نكات را رعايت كنيم تا همواره از داشتن فضايي سبز، با طراوت، بدون آلودگي و زيبا لذت ببريم.

بايد از ريختن مواد شيميايي بر روي چمن خودداري كنيد. موادي مانند بنزين، مشتقات نفت، الكل، تينر به چمن آسيب جدي وارد مي‌كنند. در زمان استفاده از دستگاههاي برس زن احتياط كنيد.

از وسايل تيز و برنده مانند كاتر، تيغ، چاقو، ميخ بر روي چمن استفاده نكنيد. بايد از استعمال دخانيات و مواد محترقه و آتش زا بر روي چمن خودداري كنيد. سيم‌هاي سيار برق و اتصالات را از چمن هاي مصنوعي دور نگهداريدو براي مقابله با جلبك‌ها و خزه‌ها از سم‌هاي روغني استفاده نكنيد.

براي پارو كردن برف از پاروي چوبي يا برس هاي نرم استفاده كنيد. عمده برف را با اين وسيله كنار بزنيد اما وقتي به 5 سانتي متر آخري رسيديد ترجيحاً اين كار را ادامه ندهيد زيرا ممكن است باعث كنده شدن سطح شويد.

از مواد شيميايي براي جلوگيري از يخ زدگي استفاده نكنيد و اگر مواد آلوده كننده روي آن ريخته شده بلافاصله برطرف كنيد.

هيچ گونه غذا و مواد آشاميدني نبايد روي چمن ريخته شود، مخصوصاً آدامس؛ البته اگر آدامس روي چمن ريخت بايستي بلافاصله با فريز كردن آن را برطرف كرد.

اگر مواد ارگانيك مثل برگ ها، خاك، دانه ها جمع آوري نشوند باعث رشد جلبك، خزه و علف هرز مي شوند.

استفاده از چمن‌هاي مصنوعي توانسته به كاهش آلودگي‌هاي زيست محيطي كمك شاياني كنند. امنيت كودكان در مهد كودكها و مدارس از طريق چمن مصنوعي افزايش يافته است.

باغ تالارها و باغ رستوران ها ديگر نگران خرابي چمن فضاي خود نيستند. چمن هاي مصنوعي رنگارنگ و جذاب، احساس بسيار لذت بخشي را به مردم در پارك ها و فضاهاي شهري مي دهد.

در مواردي كه سرما يا گرماي بيش از حد باعث عدم رشد و يا خرابي چمن طبيعي مي شود؛ استفاده از چمن مصنوعي چاره ساز خواهدبود.

همه اينها باعث شده تمايل كاربران براي استفاده از چمن مصنوعي بيشتر شود.

اگر شما هم تمايل داريد تغيير مثبتي در فضاي اطراف خودتان بدهيد به سايت گروه اجرايي چمنزار مراجعه نماييد و از خدمات مشاوره، خريد اينترنتي چمن مصنوعي، نصب چمن مصنوعي و گارانتي خريد استفاده كنيد.

انتهاي پيام

 

امتیاز:
 
[ ]
Bitcoin Live Price