چمن مصنوعي براي پاسيو

ايده‌هاي استفاده از چمن مصنوعي در خانه

آيا تاكنون به ايده استفاده از چمن مصنوعي در پشت بام فكر كرده‌ايد؟! پيشنهاد چمن مصنوعي در بالكن يا چمن مصنوعي براي پاسيو چه طور؟! از آنجا كه هميشه چمن مصنوعي را در زمين باشگاه‌هاي فوتبال يا حياط خانه‌ها ديده ايم، كمتر اتفاق مي‌افتد كه كاربرد ديگري را براي آن تصور كنيم. اما واقعيت اين است كه كاربرد چمن مصنوعي بسيار فراتر از حياط خانه يا پوشش زمين‌هاي فوتبال است. با كمي خلاقيت و ايده پردازي مي توان از چمن مصنوعي در پشت بام خانه ها استفاده ها كرد و يا چمن مصنوعي در بالكن را به نحوي به كار برد كه فضاي چشم نواز و دلنشيني براي نماي ساختمان هم به وجود آيد. نصب چمن مصنوعي براي پاسيو و تركيب آن با گل‌ها و گياهان طبيعي آن قدر جذاب است كه نمي توان از آن چشم پوشي كرد.

علاوه بر مالكان خانه ها، صاحبان كسب و كارهاي مختلف با توجه به بودجه و فضاي مورد نظر خود مي‌توانند از ايده چمن مصنوعي در بالكن يا چمن مصنوعي براي پاسيوي محل مورد نظرشان استفاده كنند.

 

اما چرا چمن مصنوعي؟

از آنجا كه چمن مصنوعي نياز به چيدن و هرس كردن ندارد، تقريباً در هر مكاني قابل نصب است؛ حال مي‌خواهد اين مكان پشت بام و زير آفتاب باشد يا كناره‌هاي استخر خانگي و بالكن‌هاي كوچك آپارتمان‌ها. همچنين مي توان آن را به اندازه‌اي مورد نياز برش و شكل داد تا در محل مناسب و متناسب با ايده ما هماهنگ شود.

نحوه ساخت بي نظير چمن مصنوعي، امكان تخليه آب كافي و توزيع گرما را فراهم مي‌كند، بنابراين در هر كجا كه قرار گرفته باشد، در طول سال خشك باقي مي‌ماند.

چمن مصنوعي آفت نمي‌زند و ترميم آن راحت است و چون محدوديت برش و نصب ندارد به راحتي مي‌توان تصور كرد كه چگونه ظاهر خانه يا تجارت ما را زيباتر مي‌كند.

 

چگونه چمن مصنوعي براي پشت بام و پاسيو، ساختمان را تخريب نمي‌كند؟

سقف مسطح خانه‌ها يا پشت بام آپارتمان‌ها، مكان مناسبي براي ايجاد يك محوطه تفريحي است و با مشاوره يك پيمانكار واجد شرايط مي‌توان به راحتي بر روي مصالح بام معمولي، چمن مصنوعي نصب كرد. نكته بسيار جالب اينكه چون چمن مصنوعي در پشت بام مانند نوعي عايق عمل مي‌كند، دماي ساختمان و طبقه زيرين سقف را بالا نمي‌برد. استفاده از اين محصول به نوعي باعث صرفه جويي در مصرف انرژي مي‌شود زيرا تبادل حرارت از طريق سقف را به حداقل مي‌رساند. استفاده بهينه از فضاي خالي و بدون مصرف پشت بام بهترين انگيزه براي استفاده از چمن مصنوعي در اين مكان است. محوطه اي كه مي تواند با هزينه اي اندك و رعايت حريم شخصي، گزينه بسيار جذابي براي تفريح همه اعضاي خانواده به حساب آيد.

البته هنگام نصب چمن مصنوعي بر روي پشت بام، استفاده از كاشي PDS در زير چمن، توصيه مي‌شود. اين كاشي‌ها براي جلوگيري از صدمه به دليل جمع شدن آب نصب مي‌شوند چون بين سقف و چمن، كانال‌هاي زهكشي ايجاد مي كنند و باعث مي‌شوند تا آب خارج شود و راكد نماند.

يك پيمانكار باتجربه مي‌تواند با توجه به شرايط آب و هوايي منطقه مسكوني مشتري، بهترين و مقرون به صرفه ترين راه را براي انتخاب چمن مصنوعي توصيه كند به طوري كه محصول انتخابي هم با فصل ها سازگار باشد و هم سال هاي سال دوام بياورد.

چمن مصنوعي در بالكن

معمولا آپارتمان‌هاي امروزي حياط بزرگي ندارند و مالكان آنها ترجيح مي دهند كه از فضاي كوچك بالكن براي سرگرم كردن خود و ميهمانان شان استفاده كنند. نصب چمن مصنوعي در بالكن جلوه و زيبايي خاصي به نماي آپارتمان ميدهد. به علاوه چمن مصنوعي غبار و هياهوي دستگاه چمنزني را به همراه ندارد. زحمت پيرايش و ريزه كاري هاي نگهداري چمن طبيعي بر گردن مالك واحد نمي افتد و دردسر كندن علف هاي هرز هم از دوش ساكنان برداشته مي شود.

ديگر امتياز بزرگ چمن مصنوعي در بالكن اين است كه بسته به اندازه بالكن، ميتوان چمن را برش زد و حتي رنگ چمن را متناسب با نماي ساختمان در نظر گرفت. اما براي رسيدن به اين منظور قبل از نصب هرگونه چمن مصنوعي بايد با فروشنده، پيمانكار يا نصاب چمن مشورت كنيم و از آنها كمك بخواهيم تا بهترين گزينه براي بالكن را پيشنهاد دهند. امكان جارو كردن چمن براي نظافت، داشتن يا نداشتن حيوان خانگي نيز از ديگر نكات مهمي هستند كه حتما بايد در هنگام نصب چمن مصنوعي در بالكن به آنها توجه و دقت كنيم. با توجه به رنگ ها و كيفيت‌هاي متنوع چمن مصنوعي در بازار به راحتي مي‌توان چمن مصنوعي در بالكن هر منزل را پيدا كرد و با يك مبلمان ساده و گلدان هاي طبيعي، فضاي چشم نواز و آرام بخشي را به وجود آورد.

 

امتیاز:
 

انتخاب بهترين موكت براي پله ها

مواظب باشيد با مغز زمين نخوريد!

بعضي مواقع كه روي پله راه مي رويم، دوست داريم زير پايمان احساس خوب و راحتي را تجربه كنيم. معمولا پله ها را با انواع سنگ ها از جمله سنگ مرمر مي پوشانند. خيلي از افراد اين نوع پله را دوست دارند و با آن مشكلي ندارند. نكته مهم اما اين است كه بالا و پايين رفتن از پله ها به خودي خود سخت است، و زماني كه تعداد زيادي پله در خانه يا محل كارمان داشته باشيم، تحمل سطح سفت و سخت آن دشوارتر هم مي شود. گاهي هم برايمان پيش آمده كه از پله ها ليز خورده ايم به همين دليل، احساس نرمي را زير پاي خود بيشتر مي پسنديم و باوجود سطحي گرم و نرمي مثل موكت در هنگام بالا و پايين آمدن از پله ها بيشتر احساس امنيت مي كنيم. آنچه در ادامه مي خوانيد درباره همين موضوع و انتخاب درست موكت براي پله هاست.

نكات اوليه انتخاب موكت پله ها

امنيت و دوام پيش از هر چيز ديگري براي موكت پله ها اهميت دارد. موكت پله ها عنصري از دكور خانه شماست و بايد دوام خوبي داشته باشد تا بتواند رفت و آمدهاي بسياري را در طول سال ها تحمل كند. خوشبختانه، راه حل مقرون به صرفه اي بدون كم شدن از كيفيت موكت وجود دارد. در هنگام خريد كفپوش براي پله هاي خانه تان بايد با استانداردهاي اين صنعت آشنا شويد تا در هنگام خريد و مراحل نصب آن با مشكل خاصي مواجه نشويد. هميشه نكاتي همچون مواد، ساخت و درجه تراكم را در نظر بگيريد تا بهترين موكت را براي پله هاي خانه انتخاب كنيد.

best-carpet-for-stairs1.jpg

موكتي بادوام و مقاوم در برابر لكه

موكت هاي مختلفي براي مصارف خانگي وجود دارند، از بافت هاي طبيعي مثل پشم و سيزال گرفته تا بافت هاي مصنوعي مثل نايلون، پلي استر، تريكستا و الفين. البته كه موكت نايلون مصنوعي بهترين انتخاب از نظر امنيت، مقاومت و قدرت است. درواقع دو نوع موكت نايلوني در بازار وجود دارد كه يكي از آنها به آساني بازيافت مي شود و ديگري انعطاف پذيري بالاتري دارد. به علاوه هر دو هم گزينه هاي خوبي هستند. تركيب اين دو نوع موكت هم براي پله ها مناسب است، يعني ۸۰ درصد پشم و ۲۰ درصد مواد مصنوعي كه گرما و انعطاف پذيري قابل قبولي دارد.

اهميت نوع ساخت موكت براي دوام آن

ساخت موكت به دو شكل صورت مي گيرد كه هم در توليد موكت كات انجام مي شود و هم در توليد موكت گره اي. در نوع اول، طول الياف بلند هستند كه به اين نوع BCF گفته مي شود. اما نوع دوم الياف بافت موكت كوتاه هستند كه Staple نام دارند. اين الياف در آخر به يكديگر بافته و براي ساخت موكت آماده مي شوند. نكته مهم اينكه الياف نوع اول براي سازندگان موكت هاي مصنوعي مناسب و مطلوبند. اين نوع موكت ها، نخ‌ريزي كمتر اما تنوع طرح بيشتري دارند و اين به آن معناست كه اين الياف آلرژي كمتري ايجاد مي كنند. فراموش نكنيد كه ساختار BCF براي الياف طبيعي مانند پشم وجود ندارد.

 

براي خريد موكت مي توانيد به سايت كفپوشان مراجعه كنيد.

امتیاز:
 

نصب چمن مصنوعي روي آسفالت و سطوح سخت

چالش هاي نصب چمن مصنوعي بر روي سطوح سخت

ليد: فضاهاي آسفالتي، بتني، سطوح آجري و سخت ديگر كه ممكن است اطراف ما را پوشانده باشند مي‌توانند با چمن مصنوعي زيبا شوند. بدون شك نصب چمن مصنوعي روي آسفالت و ديگر سطوح سخت، گزينه خيلي خوبي به نظر مي رسد اما آيا ممكن است ما را با چالش هايي روبرو كند؟

امروزه ما چمن مصنوعي را در بسياري از مكان ها مشاهده مي كنيم. بسياري از افراد از اين محصول در مكان ها و اطراف محل سكونت خود استفاده مي كنند تا در مصرف آب و هزينه هاي نگهداري قدمي برداشته و در اطراف خود باغچه اي هميشه سبز داشته باشند. اما افراد در بسياري از مواقع بعد از آنكه باغچه و اطراف محل سكونت شان طراحي و ساخته مي شود، تصميم به نصب چمن مصنوعي مي گيرند. در اين مواقع سوالات مختلفي پيش مي آيد از جمله اينكه آيا نصب چمن مصنوعي روي آسفالت امكان پذير است؟

پاسخ كوتاه و بي حاشيه به سوال بالا مثبت است. در برخي موارد حتي زمين آسفالت يا بتن مي تواند از ديگر انواع زمين براي كار گذاشتن چمن مصنوعي بهتر باشد و روند نصب چمن بر روي آنها سريعتر انجام گيرد. چون آسفالت يك لايه است و به عنوان سطح پايه كه چمن مصنوعي روي آن نصب مي شود به آماده شدن يا خرده كاري نياز ندارد. به همين دليل روند نصب روي آن سريع رخ مي دهد. با اين حال اگرچه در اين كار سرعت عمل وجود دارد اما هميشه گزينه مناسبي نيست. شما در اين امر بايد حتما به نكاتي توجه داشته باشيد تا نتيجه كار مطلوب باشد و عمر محصول كوتاه نشود. پس مانند سرعت نصب چمن تصميم نگيريد و اين مقاله را تا انتها بخوانيد!

آبي كه در زير چمن حبس مي شود

اگر تصميم به نصب چمن مصنوعي روي آسفالت را داريد، باران، برف و هر آبي كه روي آن سرازير شود مي تواند براي شما مشكل ساز شود. چمن مصنوعي اي كه روي سطوحي همچون آسفالت نصب مي شود، زهكشي مناسبي ندارد. اين بدان معناست كه آب بعد از عبور از سطح چمن و نفوذ به لايه زيرين كه همان آسفالت است در همانجا مي ماند و به زمين نفوذ نمي كند تا از طريق آن در كل از زير چمن بيرون رود. آب باران، برف و يخ آب شده و آب حاصل از سيستم هاي آبياري از چمن مصنوعي زمين شما عبور كرده و به سطح زير خود مي رسد. اما از آنجا ديگر راهي براي خروج يا نفوذ به عمق زمين و سطوح پايين تر ندارد.

چاله آبي براي رشد قارچ ها

آب حاصل از موارد ذكر شده ميان كف چمن و سطح آسفالت يا بتن باقي آنقدر آنجا مي ماند تا به نحوي غيرمعمول خارج شده يا بعد از مدتي طولاني خشك شود. اين امر سبب مي شود تا سطح ميان چمن و آسفالت پر از كپك يا قارچ شود. حتي مي تواند به مرور زمان در زير چمن نصب شده چاله هاي كوچك آب ايجاد كند. اين امر تا زماني كه چمن به نحوي كند شود يا خودتان آن را از زمين جدا كنيد، ادامه خواهد داشت. به همين دليل نصب چمن بر روي آسفالت براي مناطق پر بارش اصلا توصيه نمي شود. مگر اينكه بتوانيد چمن مصنوعي را به طور مدام تعويض كنيد!

شن هاي ريز راه حلي موقتي

يكي از راه حل هايي كه براي مشكل زهكشي و حركت آب بر روي چمني كه بر سطح آسفالت نصب شده پيشنهاد مي شود استفاده از شن در ميان اين دو لايه است. مي توان از لايه اي شن يا ماسه به عنوان لايه مياني استفاده كرد. اما اين راه حل هم اشكالاتي دارد. زيرا به مرور زمان و بارش باران و برف احتمال شسته شدن شن هاي زير چمن و حركت آنها وجود دارد. در اين حالت نيز احتمال حركت شن و ماسه ها بيشتر مي شود چون بر روي سطحي صاف قرار دارند و در ارتباط با آب آنها نيز. باز تاكيد مي كنيم كه اگر فضاي مورد نظر شما سرباز، بدون هيچ سقف و پوشش و در معرض آب يا بارش باران است، توصيه مي كنيم چمن را روي آسفالت نصب نكنيد.

جايي براي به دنبال توپ دويدن نيست

مشكل بعدي كه ممكن است به دليل نصب چمن مصنوعي روي آسفالت با آن برخورد كنيد سختي سطح مورد نظرتان است. چمن مصنوعي كه روي آسفالت يا بتن نصب مي شود سطح نرمي را براي استفاده كنندگان فراهم نمي كند. زمين شما ممكن است پيش از اندازه سفت يا سخت شود. در اين حالت زمين مناسبي براي بازي بچه ها يا يك نشست خانوادگي نخواهيد داشت. يعني وقتي روي چمن مصنوعي نصب شده بر آسفالت مي نشينيد، نرمي معمول چمن هاي مصنوعي را حس نمي كنيد. همچنين ممكن است فعاليت و راه رفتن بر روي آن براي مچ پا و زانوان شما به مرور زمان مشكل ساز شود.

اما اگر شما تصميم داريد چمن را در جايي نصب كنيد كه فعاليت فيزيكي زيادي روي آن انجام نمي گيرد يا چمن، صرفا براي محدوده اي كوچك است و كاربري تزييني دارد، مي توانيد اين مساله را ناديده بگيريد. يا حتي اگر به عمد به دنبال آن هستيد كه بعد از نصب چمن مصنوعي سطح سخت و محكمي داشته باشيد، با خيال راحت چمن را روي آسفالت و ديگر سطوح سخت نصب كنيد. از سوي ديگر اما اگر خواهان يك حياط مناسب براي بازي كودكان يا فضاي خانوادگي اي هستيد كه قرار است كودك، نوه و حيوان خانگي تان روي چمن بدوند و بازي كنند حتما به فكر زير سازي بهتري براي چمن مصنوعي باشيد.

 

براي مطالعه ادامه متن به نصب چمن مصنوعي روي آسفالتمراجعه كنيد.

امتیاز:
 

چمن مصنوعي آتش مي گيرد يا نسوز است؟

چمن مصنوعي، ضد حريق است يا قابل اشتعال؟!

چمن مصنوعي آتش مي گيرد يا نسوز است؟ براي نگهداري و مراقبت از چمن مصنوعي در مقابل آتش رعايت چه نكاتي لازم است؟ اينها سوالات رايج هنگام خريد و نصب چمن مصنوعي هستند.

درواقع پاسخ اين سوال كه آيا چمن مصنوعي آتش مي گيرد يا نه، يكي از مهم ترين دغدغه ها و ويژگي هاي اين كالاست. در همين ابتداي متن بد نيست بدانيد كه چمن مصنوعي از الياف مصنوعي با دماي ذوب بالا توليد شده است با اين حال اگر چمن مصنوعي براي مدت طولاني در معرض آتش قرار گيرد، ذوب مي شود و آتش برايش خطرناك است.

در چه شرايطي چمن مصنوعي آتش مي گيرد ؟

روشن كردن مستقيم آتش بر روي چمن قطعا به آن آسيب مي‌زند. اشياي داغ يا فلزي كه زير آفتاب داغ شده باشند، مثل پايه هاي نيمكت هاي آهني نيز براي چمن مصنوعي آسيب زاست. در روزهاي داغ و بلند تابستان تكه هاي كوچك شيشه يا بطري هاي آب هم مي توانند مانند يك ذره بين عمل كرده، نور خورشيد را متمركز كنند و باعث ذوب شدن چمن ها شوند. به اين ترتيب وسايلي مانند منقل هاي خانگي، باربيكيو و… بايد با فاصله اي مناسب و دور از چمن مصنوعي نصب شوند تا پرش جرقه هاي آتش يا افتادن تكه هاي ذغال آن را از بين نبرد.

 

چمن مصنوعي بهترين مانع در مقابل گسترش آتش سوزي هاي فصلي

با اين وجود جالب است بدانيم كه اخيرا چمن مصنوعي كاربردهاي ضد آتش و حريق هم پيدا كرده است. نوعي از چمن مصنوعي كه با لايه اي از ماسه و شن لابلاي الياف مصنوعي اش توليد شده، مانع از انتشار آتش مي شود و در واقع آتش را خاموش مي كند. به نوعي مي توان گفت تركيب ماسه و شن لا به لاي الياف مقاوم و محكم چمن مصنوعي نوعي حفاظ را در اين محصول تشكيل مي دهد كه مانع گسترش آتش مي شود زيرا شن و ماسه قابل اشتعال نيست و آتش را خاموش مي كند.

به همين دليل برخي از صاحبان خانه ها در مناطق آتش خيزي مثل كاليفرنيا يا بعضي ايالات استراليا از اين ويژگي كم نظير چمن مصنوعي براي محوطه سازي و طراحي چشم انداز مقاوم در برابر آتش استفاده مي كنند.

آب و هواي گرم و خشك و فضاي باز گسترده در اين مناطق باعث مي شود مالكان محلي هميشه و همواره نگران خطر آتش سوزي باشند. به خصوص كه بيشتر شهرداري ها قوانين مربوط به مديريت هرس و كاهش علفهاي هرز در اطراف خانه ها و مناطق خالي از سكنه را براي كنترل خطر آتش سوزي اعمال كرده اند و اين وظيفه مالك است كه به اين قوانين محلي پايبند باشد.

حفظ محيط زيست با چمن مصنوعي

سخن آخر اينكه مالكان محلي در مناطقي با شرايط خشكسالي مداوم و پتانسيل ايجاد آتش سوزي، مي توانند خانه هاي خود را با محوطه سازي و پوشش زمين با چمن مصنوعي محاصره كنند و مطمئن باشند كه پاسخ سوال چمن مصنوعي آتش مي گيرد ، منفي است. اين كار هم به صرفه جويي در مصرف آب كمك مي كند و هم يك منطقه مقاوم در برابر گسترش آتش در اطراف سازه ها فراهم مي آورد.

علاوه بر پوشش زمين با چمن مصنوعي پر شده با شن و ماسه، تمهيدات ديگري هم بايد لحاظ شود تا از ايجاد آتش و گسترش آن پيشگيري شود. انتخاب گياهان مقاوم به خشكي و مقاوم در برابر آتش، هرس درختان به طوري كه شاخه ها به هم خيلي نزديك نباشند نيز از جمله اين دستورات ايمني ست.

 

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي آتش مي گيرد مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

پنج نمونه نوآوري در استاديوم هاي ورزشي

استاديوم هايي فراتر از انديشه ايراني!

اگر در تاريخ ورزش، به ويژه فوتبال به عقب بازگرديم و سير تاريخ را معكوس طي كنيم، خواهيم ديد كه پنجاه سال پيش استاديوم هاي ورزشي ساده تر از امروز بوده و هدفي ساده و تك بعدي را پوشش مي‌دادند كه عبارت بود از مكاني براي ورزش حرفه اي در حضور تماشاچيان. اين در حالي است كه آرام آرام شكل سنّتي ورزشگاه هاي سراسر دنيا به مرور زمان دستخوش تغييرات بسياري شد و رفته رفته از آن سادگي فاصله گرفت و رو به پيچيدگي نهاد؛ درست به همان صورت كه اين پيچيدگي را در زندگي روزمره خود به سرعت نور مشاهده مي كنيم.

اگر در گذشته، يك فضاي خاص، هدف خاصي را تامين مي كرد، امروز شاهديم كه اين هدف تا چه اندازه در سايه شاخ و برگ هاي دنياي حاشيه اي قرار گرفته است. به ويژه امروز كه شاهد رشد روز افزون تكنولوژي و اينترنت هستيم، اين موضوع بيش از پيش به نظر ما مهم جلوه مي كند. طوري كه اين حواشي گاهي به فضا جذابيتي فراتر از حد انتظار مي بخشند. اين مساله بهانه اي شده تا در اينجا نگاهي بياندازيم به تكنولوژي هاي جذاب و نوآوري هاي به كار رفته در پنج استاديوم ورزشي بزرگ دنيا. به خصوص كه نوآوري در استاديوم هاي ورزشي روز به روز به شكلي تازه تر جلوه مي كند.

 

اي تي اند تي پارك در سانفرانسيسكو / ورزش بيسبال

اين ورزشگاه به اين دليل در تمام دنيا مشهور است كه از لحاظ فناوري اينترنتي و ارتباطات، پيشرفته ترين ورزشگاه به حساب مي آيد. اين ورزشگاه امكانات اتصال واي فاي به همراه ۱۳۰۲ هات اسپات را دارد. نكته جالب درباره اين ورزشگاه اين است كه ۱۸۵ ابزار اتصال دارد كه ظرفيت ارتباط به شبكه اينترنت را تقويت مي كنند! تماشاچيان در بهترين حالت اتصال مي توانند از سرعت ۱۱ مگابيت بر ثانيه براي دانلود بهره بيرند! نوآوري در استاديوم هاي ورزشي از نظر ارتباطات اينترنتي و مخابراتي از آن دست مسائلي است كه طراحان ورزشي در يك دهه گذشته آن را به طور جدي در كار خود مورد توجه قرار داده اند. همين طور چمن به كار رفته در اين ورزشگاه چمن مصنوعي است.

 

استاديوم ملي باكو / ورزش فوتبال

براي مديريت ساخت اين ورزشگاه از نرم افزار طراحي فوق پيشرفته اي استفاده شده است. طوري كه با وجود استفاده از اين نرم افزار فوق پيشرفته، كار ساخت اين ورزشگاه تنها ۲۴ ماه به طول انجاميد. در ضمن اين ورزشگاه داراي ۶۸۰۰۰ صندلي براي تماشاگران است.

استاديو بنكامر مكزيك / ورزش فوتبال

فضاي اصلي زمين ورزش در وسط اين استاديوم قرار دارد ولي ساختار پيچيده كل استاديوم باعث شده تا اين ورزشگاه ممتاز باشد. و اما ساختار پيچيده آن شامل فيلترهاي آب باران است كه به طور مستقيم به سفره هاي آب زير زميني محلي متصل شده است! اين استاديوم به گونه اي طراحي شده كه اجازه مي دهد تا باد به راحتي در فضاي مياني جريان داشته باشد و استاديوم را خنك نگاه دارد.

استاديوم امچيناسوامي در هندوستان / ورزش كريكت

سقف اين استاديوم سنّتي كريكت با نصب پنل هاي خورشيدي تغيير شكل يافته است. پنل هاي جاذب نور سالانه به طور تقريبي ۶۰۰ تن بخارات دي اكسيد كربن را ذخيره مي كنند.

 

براي مطالعه ادامه متن به نوآوري در استاديوم هاي ورزشيمراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

معرفي و آشنايي با گروهي از توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني

شركت‌هاي خرد و كلان توليد كننده چمن مصنوعي را بيشتر بشناسيم

توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني آنقدر زياد و متنوعند كه صفحات متوالي اينترنت را بايد به معرفي آنها اختصاص دهيم. با اين حال تعداد آن دسته كه چمن خوب و مرغوبي توليد مي‌كنند و مشترياني راضي دارند، محدود است. به خصوص وقتي اين موضوع را به داخل كشورمان محدود كنيم. آنچه در ادامه مي‌خوانيد آشنايي با توليد كننده چمن مصنوعي ايراني‌اي است كه در ايران در حال توليد و عرضه چمن هستند. اميد كه با اين معرفي كوتاه، اطلاعاتي را كه نياز داريد، به دست آوريد.

 

شركت آسيا چمن

asia-chaman.pngيكي از توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني در داخل كشور، شركت آسيا چمن است. اين شركت اولين توليدكننده چمن مصنوعي ايراني است كه از تكنولوژي هاي برتر هلند استفاده مي كند. شركت آسيا چمن جزو شركت‌هايي است در آسياي مركزي و خاورميانه امتياز انحصاري شركت تيولون گرس هلند را دارد. كارخانه اين شركت با نام كرمان موكت در نزديكي شهر ماهان، شهر زيباي صاحب آرامگاه شاه نعمت الله ولي و باغ شاهزاده، قرار دارد. ماهان خود بخشي از شهرستان كرمان است و احتمالا تعدادي از هم وطنان كرماني مان نيز در اين كارخانه مشغول به كارند.

به هر حال، آسيا چمن كه بخشي از گروه صنعتي كرمان موكت است به طور تخصصي مجموعه متنوعي از چمن‌هاي مصنوعي را توليد و عرضه مي كند. محصولات شركت آسيا چمن تاييديه بين المللي ايسا اسپورت را دارد و مهم تر آنكه اين تاييديه مورد قبول فيفا نيز قرار گرفته است. در نتيجه توليدات ورزشي آسيا چمن مي‌توانند محصولاتي قابل تامل و باكيفيت باشند.

تنوع محصولات شركت آسيا چمن

شما احتمالا شعار هميشه سبز را در كنار لوگوي اين شركت مشاهده خواهيد كرد. شعاري كه اشاره به طراوت هميشگي چمن مصنوعي در همه فصول سال دارد. به همين روي چمن هاي مصنوعي اين شركت با توجه به شرايط متنوع آب و هوايي كشور پهناور ما ايران با تنوع قابل توجهي از انواع مواد اوليه پليمري تهيه مي شود تا پاسخگوي تنوع آب و هوايي شهرهاي مختلف كشور باشد. آسيا چمن تاكنون بالغ بر چهار هزار متر پروژه را در سراسر كشور اجرا كرده است. اين شركت توليدات خود را به دو بخش تزييني و ورزشي عرضه مي‌كند. و داراي محصولات متنوعي در هر دو حوزه است. دفتر مركزي اين شركت در محدوده‌ي خيابان كريم خان زند تهران واقع شده است.

 

يارا پويش ايرانيان، هاتكو

hatko.pngدر ميان توليد كننده هاي چمن مصنوعي ايراني در داخل كشور نام شركت يارا پويش ايرانيان نيز خوش مي‌درخشد. شركت يارا پويش ايرانيان در سال ۱۳۷۶ با نام ايرانيان فعاليت خود را آغاز كرد و حدودا يك دهه بعد به يارا پويش ايرانيان تغيير نام داد. اين شركت داراي نمايندگي انحصاري هاتكو در تركيه است. فاز اول كارخانه توليد چمن مصنوعي شركت يارا پويش ايرانيان تحت ليسانس هاتكو بازگشايي شد. شايد به همين دليل است كه آدرس اينترنتي اين شركت نيز به نام چمن هاتكو تعريف مي شود. اين شركت نيز چمن هاي مصنوعي خود را با كمك الياف هاي تن كيت هلند در داخل كشور توليد مي كند.

توليدات اين شركت نيز توانايي دريافت گواهينامه تك ستاره و دو ستاره فيفا را داشته است و مانند چمن آسيا يكي از توليد كنندگان چمن مصنوعي ورزشي و به خصوص زمين فوتبال و زمين تنيس است. كارخانه شركت يارا پويش ايرانيان در همسايگي پايتخت، يعني در استان البرز قرار دارد و دفتر فروش آن در تهران، خيابان آفريقا واقع شده است.

 

شركت نام آشناي ظريف مصور

zarif.pngيكي ديگر از نامدارترين توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني، شركت ظريف مصور است. شركت ظريف مصور شركتي نام آشناست كه بيشتر مردم آن را با انواع موكت به ياد مي آورند. البته فعاليت شركت ظريف مصور بسيار گسترده تر از موكت هاست. اين شركت به تازگي، يعني نزديك به دو سال است كه با توليد چمن مصنوعي به اين چرخه صنعت در داخل كشور وارد شده است. اين شركت در شهر زيباي اصفهان قرار دارد.

جزيره سبز آسيا كفپوش

greenislandflor.pngيكي ديگر از توليد كننده‎هاي چمن مصنوعي ايراني ايراني، شركت جزيره سبز آسيا كفپوش است. اين شركت از سال ۱۳۶۵ با نام پارك در زمينه‌هاي ورزشي شروع به فعاليت كرد. در سال ۱۳۹۰ شايد به دليل فعاليت در زمينه ورزشي به توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني پيوست و در همين سال، نام فعلي را براي خود برگزيد. محصولات شركت جزيره سبزه آسيا كفپوش تنها به چمن مصنوعي محدود نمي شود بلكه شامل انواع كفپوش، لوازم ورزشي و ماشين آلات چمن نيز مي شود. اين شركت در شيراز و محدوده خيابان انقلاب قرار دارد.

 

براي مطالعه ادامه متن به توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

انواع چمن فوتبال و زمين فوتبال

زمين فوتبال از نقطه نظر جنس چمن

به جرات مي‌توان فوتبال را پر طرفدارترين ورزش دنيا دانست. از جام جهاني فوتبال گرفته تا مسابقات قاره‌هاي مختلف، همگي با خود شور و هيجان خاصي براي اكثر مردم دنيا به ارمغان مي‌آورند. اين ورزش همچنين پيشتاز است و در سطح جهان به پيشروي خود ادامه مي‌دهد و افراد مختلف از هر گروه سنّي‌اي كه باشند به اين ورزش علاقه دارند. به همين دليل هم است كه مي‌بينيم در سطح شهرها تعداد زمين‌هاي فوتبال در اندازه هاي مختلف، اعم از زمين چمن، فوتبال سالني و غيره رو به افزايش است.

فوتبال را مي‌توان از نقطه نظرات مختلف به انواع گوناگوني تقسيم كرد. مي‌توان اين ورزش محبوب را از نظر تعداد بازيكنان، نوع زميني كه در آن بازي انجام مي‌شود (چمن، سالني، ساحلي) و حتي از نقطه نظر انواع چمن فوتبال هم تقسيم كرد.

در اينجا مي‌خواهيم نگاهي گذرا به زمين فوتبال از نقطه نظر نوع چمن يا همان انواع چمن فوتبال بيندازيم.

چمن طبيعي، سنّتي ترين شكل زمين فوتبال

سنّتي‌ترين شكل زمين فوتبال هماني است كه از چمن طبيعي ساخته شده است. اين اوّلين فناوري به كار رفته در كف زمين‌هاي فوتبال به شكل سنّتي از نقطه نظر چمن سبز بوده است. تا اوايل دهه ۷۰ ميلادي اين چمن مورد استقبال بود و در زمين هاي فوتبال به كار مي‌رفت. وقتي صحبت از بازي‌هاي حرفه‌اي مي شود، چمن طبيعي يا واقعي گزينه بهتري است. چمن طبيعي ميزان صدمات را كمتر مي‌كند و بيشتر زمين‌هاي فوتبال مسابقات جام جهاني از چمن طبيعي ساخته شده‌اند.

چمن مصنوعي، اولويت فعلي وزرشگاه‌هاي فوتبال

از ديگر انواع چمن فوتبال، چمن مصنوعي است كه از رزين‌هاي مصنوعي همراه با چمن پلاستيكي و مصنوعي ساخته شده است. مسائل و مشكلات مختلفي در رابطه با اين نوع چمن مطرح است. در گذشته شكايت هاي زيادي از مواد سرطان زاي به كار رفته در اين چمن مي‌شد اما در حال حاضر استانداردهايي براي چمن مصنوعي تعريف و به بازار عرضه شده كه سلامت و امنيت اين محصول را تضمين مي‌كند. نكته ديگر اينكه آسيب‌هاي ورزشي ممكن است در اين نوع چمن بيشتر از چمن طبيعي باشد. با اين وجود چمن مصنوعي نزد برخي افراد اولويت دارد.

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي رنگي

سبز، قرمز، زرد؛ نشاط، با چاشني چمن مصنوعي رنگي

با شنيدن يا خواندن نام چمن، اولين رنگي كه در تصورمان شكل مي گيرد، رنگ سبز است. اين كاملا طبيعي است. سبزي و چمن يكي از اركان غيرقابل حذف از طبيعت هستند. در حدود نيمه‌هاي قرن بيستم هم كه چمن مصنوعي وارد ميدان شد و به عنوان يك محصول مدرن، كاركردهاي مختلفي را پوشش داد، سبز رنگ بود. از ورزشگاه‌ها گرفته تا پارك‌هاي مصنوعي، نماهاي بيروني ساختمان‌ها و مراكز تجاري، حتي درون خانه‌ها در قالب قالي‌ها و كفپوش‌ها، چمن مصنوعي در همه جا با رنگ سبز عجين بود. اما رنگ سبز چنان با مفهوم چمن طبيعي و مصنوعي گره خورده كه گاهي اصلا به اين موضوع فكر نمي‌كنيم چمني كه ساخته دست انسان است، مي‌تواند در قالب چمن مصنوعي رنگي و رنگ‌هاي متنوعي توليد و عرضه شود!

بشر با فناوري‌هاي روز خود توانسته تا محيط پيرامون خود را آنگونه كه خودش مي‌خواهد و دوست دارد، تغيير دهد و بنا به سليقه خود محيط را زيبا و متنوع سازد. رنگ هم جزئي لاينفك از محيط پيرامون ماست كه مي‌تواند به آن انرژي و شادابي بخشد. خوشبختانه صنعت چمن مصنوعي نيز مي‌تواند از اين فناوري بهره برده و در رنگ‌هاي گوناگون توليد و توزيع شود.

 

شايد اين سئوال براي‌مان پيش آيد كه چمن مصنوعي، در رنگ‌هايي غير از رنگ سبز به چه كار مي‌آيد؟ آن هم هنگامي كه اكثر ورزشگاه‌ها يا مكان‌هاي تفريحي از رنگ سبز استفاده مي‌كنند. در پاسخ بايد گفت كاربرد چمن مصنوعي تنها به موارد بالا محدود نمي‌شود.

 

چمن مصنوعي رنگي و زمين‌هاي ورزشي

در زمين‌هاي ورزشي و در چمن مصنوعي ورزشي نيز به مي‌توان از رنگ‌هاي مختلف چمن مصنوعي استفاده كرد تا مناطق مختلف زمين براي شناسايي ورزشكاران راحت تر باشند. يكي از زمين‌هايي كه به كمك چمن مصنوعي رنگي مي‌تواند كارآمدتر باشد، زمين بيسبال است چون نقاط مختلف زمين براي اينكه بازيكنان بهتر بتوانند جاي گيري و بازي كنند، اهميت بسيار زيادي دارد.

 

چمن مصنوعي و زمين بازي كودكان

اگر اين نكته را هميشه مد نظر داشته باشيم كه كودكان به رنگ‌هاي مختلف نياز دارند تا شخصيت و خلاقيت‌شان رشد كند، بيشتر به اهميت چمن مصنوعي رنگي پي مي‌بريم. هم اكنون در سطح شهرها شاهد رشد روزافزون زمين‌هاي بازي كودكان هستيم كه وسايل بازي آنها، در رنگ‌ها و شكل‌هاي مختلف طراحي شده اند. هرچه اين رنگ‌ها در زمين‌هاي بازي چشم نوازتر باشد، كودك را بيشتر به فعاليت وا مي‌دارد و از اين حيث مي‌توان به اهميت استفاده از چمن مصنوعي در رنگ‌هاي متنوعي همچون نارنجي، آبي، سبز، قرمز، بنفش و زرد در محيط پي برد. رنگ كفپوش زمين بازي كودكان هرچه چشم نوازتر و نزديك‌تر به روحيات كودكان باشد، بيشتر و بهتر مي‌تواند كودكان را به خود جلب كند.

منهاي زمين‌هاي بازي كودكان، فضاهاي نمايشگاهي هم هستند كه به كمك چمن مصنوعي مي‌توانند دكور خوب و جذابي داشته باشند. همه روزه رويدادهاي زيادي برگزار مي‌شوند كه به فضايي شاد و سرشار از هيجان نياز دارند. چمن مصنوعي رنگي اين قابليت را دارد كه به فضا طراوت بخشد؛ طراوتي كه فضاي تك رنگ و سبز چمن مصنوعي براي فضاهاي مورد نظر ايجاد نمي‌كند. اما بسته به رويدادها و برگزاري‌هايي نظير نمايش‌ها و نمايشگاه‌ها و يا در مكان‌هاي تفريحي، مي‌توان از تنوع رنگ‌هاي چمن مصنوعي در محيط بهره برد.

 

براي مطالعه ادامه متن مي توانيد به چمن مصنوعي رنگيمراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 12

پروژه چمن مصنوعي پياده روي دماوند

پروژه چمن مصنوعي پياده روي دماوند

در توضيح اين عكس به اين نكته اشاره مي كنيم كه بارگذاري اين عكس بر روي وب سايت تنها به دليل نشان دادن يك تغيير كوچك اما مؤثر است. همان طور كه مشاهده مي كنيد چمن مصنوعي در يك فضاي كوچك توانسته شادابي زيادي را به همراه داشته باشد همخواني و تناسب و بين چمن مصنوعي و فضاي سبز طبيعي در اين تصوير از نكات قابل توجه مي باشد.

چمن مصنوعي پروژه پارك محلي بناب

 

توضيحات:

همان‌طور كه در تصوير مشاهده مي‌فرماييد كارفرماي پروژه پارك محلي بناب، چمن مصنوعي ۲۵ ميل صدف را انتخاب ‏نموده است.

‏نكتۀ حائز اهميت در مورد اين انتخاب، رنگ بسيار زيبا و يك دست چمن مصنوعي مدل صدف ميباشد كه به جرأت پس از اجرا يكي از ‏زيباترين چمن هاي موجود در كشور خواهد بود. الياف استفاده شده در مدل صدف ساخت كشور هلند بوده و كيفيت و ‏نرمي بسيار بالاي را براي پروژه چمن مصنوعي پارك محلي بناب به ارمغان آورده است.‏

 

چمن مصنوعي كارخانه پشم شيشه

 

توضيحات:

كارفرماي خوش ذوق كارخانه پشم شيشه، براي بالا بردن زيبايي فضاي كارخانه از چمن مصنوعي استفاده نمود.

‏ همان طور كه در تصوير ملاحظه مي كنيد چمن مصنوعي توانسته زيبايي قابل توجهي به اين مجموعه هديه دهد. ‏

پروژه چمن مصنوعي كارخانه پشم شيشه بر روي بستر خاك (چمن مصنوعي بر روي بستر خاك) اجرا شده و قابليت انتقال چمن به فضاهاي ديگر هم دارد.‏

 

امتیاز:
 

تاريخچه چمن مصنوعي

چمن مصنوعي در گذر زمان

چمن مصنوعي، تحولي اساسي در صنعت شهرسازي و نماهاي شهري ايجاد كرده است.

همين طور با ورود خود به عرصه ورزش توانسته توجه دست اندركاران اين حوزه را به خود جلب كند. حال ببينيم اين صنعت نوپا كه بيش از نيم قرن از عمر آن مي گذرد، چه تاريخي را از سر گذرانده و چه مراحلي را طي كرده است. براي درك بهتر اين موضوع، بهتر است از لحاظ فني به نسل هاي مختلف چمن مصنوعي در گذر زمان و تاريخچه چمن مصنوعي ، اشاره كوتاهي داشته باشيم.

 

نسل اوّل چمن مصنوعي

در اواخر دهه ۵۰ ميلادي بود كه سه شريك كاري پيدا شدند تا پروژه اي را با هم اجرا كنند. اين سه شريك عبارت بودند از: «تجهيزات آزمايشگاهي آموزشي بنياد فورد»، «صنايع مونسانتو» و «شركت چمسترند». اين سه، هدف واحدي را دنبال مي كردند و اين هدف عبارت بود از اصلاح ظاهر فضاي شهري. آنها براي رسيدن به اين هدف، تبديل شدند به اصلي ترين مشوّقان استفاده از الياف مصنوعي براي فرش كردن مدارس؛ اين رويداد در دهه ۵۰ ميلادي رخ داد.

بين سال هاي ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۶ بود كه سازمان تحقيقاتي – پژوهشي چمسترند با نام كريِتيو گروپ شروع به كار كرد و چند اقدام موثر را انجام داد؛ «ساخت سطح و كف زمين هاي بازي»، «آزمايش بر روي سطح اين زمين ها با توجه به ميزان اصطكاك پا بر روي زمين»، «زهكشي آب در زمين‌ها»، و در نهايت «بهينه سازي در زمينه قابليت اشتعال».

در سال ۱۹۶۴ بود كه اين شركت، گامي بلند برداشت و مزد زحمات و پژوهش‌هاي خود را طي ساليان قبل گرفت. آنها محصولي توليد كردند با نام «چِم گرس» يعني نخستين چمن مصنوعي تهيه شده توسط بشر. اين شركت، محصولش را در مدرسه موزس براونِ رود آيلند نصب كرد؛ اوّلين چمن مصنوعي‌اي كه در مقياس بزرگ نصب مي شد!

ادامه نسل اول

در ساليان بعد بود كه مكان هاي مختلفي از اين فناوري بهره بردند و از آن استقبال كردند. درواقع شرايط آب و هوايي و اقليمي بد، براي كاشت چمن طبيعي در مكان مورد نظر، مهم ترين دليل استفاده از اين فناوري در ايالات متحده بود. هوستون آسترودوم در سال ۱۹۶۵ يكي از اين مناطق بد آب و هوا بود. در سال ۱۹۶۶ اما اولين نسل از چمن‌هاي مصنوعي با الياف نايلوني توليد شدند و در زمين هاي ورزشي بيسبال مورد استفاده قرار گرفتند.

در پي بازخورد مثبت استفاده از چمن مصنوعي در ورزشگاه‌ها، استاديوم ورزشي دانشگاه ايالتي اينديانا نيز در سال ۱۹۶۷ از اين فناوري استفاده كرد.

پس از آن و طي دهه ۷۰ ميلادي، تعداد بيشتري از ورزشگاه‌هاي ايالات متّحده آمريكا و كانادا از فناوري چمن مصنوعي استفاده كردند و نسل اول چمن‌هاي مصنوعي به سرعت، مسير پيشرفت و تعالي را طي مي‌كرد. اين، اولين مرحله از تاريخچه چمن مصنوعي است.

 

نسل دوّم چمن مصنوعي

تاريخچه چمن مصنوعي در نسل دوم از همين دهه، يعني دهه ۷۰ ميلادي شكل گرفت. در دهه ۷۰ ميلادي نسل دوم چمن مصنوعي پاي به ميدان نهاد. پلي پروپيلن ماده‌اي بود كه در چمن هاي مصنوعي اين دهه مورد استفاده قرار گرفت. اين ماده، خيلي زود نشان داد كه نسبت به نسل پيشين كه نايلون بود، سايندگي كمتر و ظاهري آراسته‌تر دارد و شباهت آن به چمن طبيعي بيشتر است. اين نوع چمن تا سال ۱۹۹۶ چمن غالب در زمين هاي ورزشي به ويژه فوتبال بود. حتي در اين سال چمن مصنوعي مخصوص براي ورزش فوتبال توليد شد.

 

براي مطالعه ادامه متن به تاريخچه چمن مصنوعيمراجعه كنيد.

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 11

پروژه چمن مصنوعي اجرايي شركت رويال گرس

 

پروژه چمن مصنوعي اجرايي شركت رويال گرس

اين پروژه متعلق به گروه رويال گرس مي باشد و تنها براي آشنايي شما كاربران عزيز با اين نوع پروژه بر روي وب سايت بارگذاري مي شده است.

يادآور مي شويم اين تصاوير با كسب اجازه از گروه رويال چمن به نمايش گذاشته شده است.

 

چمن مصنوعي روي پله پروژه رويال گرس

 

توضيحات:

اين پروژه متعلق به گروه رويال گرس مي باشد و تنها براي آشنايي كاربران با تركيب چمن مصنوعي و چوب و همچنين نصب چمن مصنوعي بروي پله با كسب اجازه ي از شركت مذكور برروي وب سايت چمنزار بارگذاري شده است.

 

پروژه چمن مصنوعي پارك محلي

توضيحات:

مهم ترين نكته تصوير اين است كه از كوچكترين فضاها هم مي توان بهترين استفاده را داشت يك فضاي كوچك شهري با كمترين هزينه تبديل به يك محل زيبا و مفرح براي ساكنين اين منطقه شده است يكي از مهمترين وظايف شهرداري ها ايجاد چنين فضاهايي براي سرگرمي ساكنين سات و همان طور كه مي بينيد احداث چنين فضايي حتي با كمترين امكانات ممكن است

 

امتیاز:
 

مواد تشكيل دهنده چمن مصنوعي

نگاهي به تنوع چمن مصنوعي از لحاظ مواد تشكيل دهنده آن

وقتي واژه چمن مصنوعي را مي‌شنويم، بلافاصله تصوير يك زمين فوتبال يا يك زمين گلف در ذهن مان شكل مي‌گيرد. اما بايد توجه داشته باشيم كه اين تصوير اوليه، آشنا و نسبتا قديمي از كاربرد چمن مصنوعي است. امروزه با توليد انواع و اقسام چمن مصنوعي با الياف مختلف، اين محصول، كاربردهاي بسيار متنوع ديگري نيز پيدا كرده است و در اين مطلب به تنوع اين محصول مي‌پردازيم. چمن مصنوعي از الياف مصنوعي با بالاترين كيفيت ساخته شده و به دقت، به هم بافته مي‌شود تا زيبايي آن هرچه طبيعي‌تر به نظر برسد. در واقع مي‌توان گفت كه در حال حاضر، تشخيص نماي چمن مصنوعي و چمن طبيعي در يك نگاه، بسيار سخت و در برخي موارد، غيرممكن است كه اين به خاطر مواد تشيكل دهنده چمن مصنوعي است.

 

مواد اوليه توليد الياف چمن مصنوعي

ما مي‌توانيم از بين انواع و اقسام چمن مصنوعي، گونه‌اي را انتخاب كنيم كه هم با نيازها و هدفمان و هم با سليقه ما، همخواني داشته باشد. فقط بايد درباره جنس و ويژگي‌هاي اين محصول اطلاعات دقيق داشته باشيم. در گام اول بد نيست بدانيد كه در تهيه و توليد چمن مصنوعي از سه ماده مختلف استفاده مي‌شود. اين مواد عبارتند از پلي پروپيلن، پلي اتيلن و نايلون و همين مواد هم هستند كه باعث ايجاد تنوع در چمن مصنوعي مي‌شوند. در ادامه به طور مختصر با انواع و اقسام چمن مصنوعي از منظر مواد اوليه و روش‌هاي توليد، آشنا مي‌شويم.

 

چمن مصنوعي پلي پروپيلن

ارزان قيمت‌ترين چمن مصنوعي از بين گزينه‌هاي موجود در اين محصول، چمني است كه از الياف پلي پروپيلن ساخته شده است. گزينه‌اي كه بسياري از صاحبان مشاغل و صاحب خانه‌هاي مسكوني آن را انتخاب مي‌كنند. اگرچه مي‌توان آن را در سبك‌هاي مختلفي تهيه كرد و از نظر هزينه بسيار مقرون به صرفه است اما اين جنس بهترين انتخاب در ميان انواع و اقسام چمن مصنوعي به حساب نمي‌آيد. به اين دليل كه نقطه ذوب اين ماده بسيار كم است، بادوام نيست و اين يعني محصول، مستعد آسيب بيشتري است. اين نوع چمن مصنوعي براي محوطه‌هاي بزرگ، پر رفت و آمد يا پروژه‌هاي ورزشي مناسب نيست. بهترين كاربرد اين نوع چمن مصنوعي، براي فضاهاي كوچك‌تري مانند فضاي سبز ورودي منازل يا اداره‌هاست.

 

چمن مصنوعي پلي اتيلن

با صرف كمي هزينه بيشتر مي‌توان نوعي چمن مصنوعي را انتخاب كرد كه از پلي اتيلن ساخته شده است. چمن مصنوعي ساخته شده از پلي اتيلن از پلي پروپيلن گران‌تر است اما در عوض به عنوان يك بافت نرم، بسيار طبيعي‌تر به نظر مي‌رسد و دوام نسبتا خوبي هم دارد. با توجه به اين گزينه‌ها، يعني بافت نرم و طبيعي، اين چمن، گزينه بسيار خوبي براي استفاده در مكان‌هايي است كه در آنها طبيعي به نظر رسيدن چمن، اهميت بيشتري دارد. چمن مصنوعي پلي اتيلن، براي همه كاربردها گزينه ايده آلي است، به خصوص براي اطراف استخرها و محوطه بازي بچه‌ها در محيط‌هاي رو باز.

 

براي مطالعه ادامه متن به مواد تشيكل دهنده چمن مصنوعي در وب سايت چمنزار مراجعه كنيد.

 

 

امتیاز:
 

كاربردهاي ورزشي چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده

چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده تحولي نو در زمينه چمن مصنوعي زمين هاي ورزشي

نسل جديد چمن‌هاي مصنوعي مورد استفاده در ورزشگاه‌ها و به ويژه در زمين‌هاي فوتبال، به طور خاص، فاقد مواد پركننده همچون شن حاوي سيليكا هستند. اين نسل، همچون نسل سنّتي اين نوع چمن، قابليت‌هاي مختلف دارد اما مزايايي دارد كه آن را از نسل قبلي خود متمايز مي‌سازد. علاوه بر سرعت بالاي عملكرد بازيكنان روي چمن مصنوعي بدون مادّه پركنندهيا نان-اينفيل (non-infill)، نصب آسان و سريع، نظافت راحت و نگهداري با امكانات و هزينه حدّاقلي، از ديگر مزاياي اين محصول به شمار مي‌رود.

 

تحولي نو در عرصه توليد چمن مصنوعي

در توليد چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده، از جديدترين و با كيفيت‌ترين الياف و انقلابي‌ترين و به روزترين طرح‌ها استفاده شده است. اين ويژگي‌ها در عين اينكه شما را به حداقل ميزان نگهداري نيازمند مي‌كند، شامل استانداردهاي زمين‌هاي ورزشي نيز هست. نكته قابل توجه اينكه روكش آن بر روي يك تشك يا بالشتك ضد شوك يا ارتجاعي قرار مي‌گيرد. البته استفاده از اين بالشتك ارتجاعي و فنري، در حد پيشنهاد است و استفاده از آن اجباري نيست. درواقع لزومي ندارد زير آن شن و مواد پركننده بريزيد و از اين نظر ديگر نياز نخواهيد داشت تا مرتب زير اين بالشتك را براي عوض كردن مواد پركننده بررسي كنيد. تيغه‌هاي علف چمن مصنوعي نان-اينفيل (non-infill) كوتاه است و از اين نظر براي زمين‌هاي ورزشي غير از فوتبال نيز كارايي لازم را دارد.

همچنين مي‌توانيد از اين محصول در زمين‌هاي تمرين و زمين‌هاي ميني فوتبال ۵ نفره نيز استفاده كنيد.

 

مزيت چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده نسبت به نسل قبل چمن مصنوعي

نكته قابل توجه ديگر اين است كه در تست‌هاي انجام شده درباره ميزان فرسودگي، حالت ارتجاعي يا فنري چمن مصنوعي فاقد مادّه پركننده، نتايج مثبتي به دست آمده و اين مدل چمن مصنوعي، نمرات بالاتري را نسبت به نسل‌هاي قبل كسب كرده است. نگهداري چمن مصنوعي فاقد مادّه پركننده بسيار ساده و نيازمند حداقل‌هاست. فقط كافي است كه زمين بازي را اسپري كنيد و گه‌گاه چمن مصنوعي را بُرس بكشيد. ناگفته پيداست كه چه‌قدر در هزينه‌ها صرفه جويي مي‌شود و ديگر لازم نيست پوشش رويي چمن مصنوعي را برداريد و مواد پركننده را تعويض كنيد. بدون داشتن مواد پركننده، ضربات و حركات پرفشار بازيكنان، شن و بقيه مواد را از زير زمين به روي آن نمي‌آورد و از اين نظر سطح زمين تميزتر خواهد ماند.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي بدون مادّه پركنندهمراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

اخبار چمن

بازديد مديران چمنزار از نمايشگاه بين المللي ساختمان

به گزارش چمنزار در اين بازديد كه روز پنجشنبه (آخرين روز نمايشگاه) انجام شد مديران چمنزار از غرفه‌ي شركت مانا چمن بازديد كردند. شركت مانا چمن به عنوان يكي از همكاران اصلي چمنزار و وارد كننده‌ي محصولات چمن مصنوعي ورنال و پوتينگ در سالن شماره ۴۱ غرفه ي شماره ۴۱۳۱ حضور پر رنگي داشتند. در اين بازديد ضمن ديدار با مديران رده بالاي مانا چمن موضوعات مختلفي در مورد چگونگي گسترش همكاري و راهكارهاي مقابله با بحران‌هاي اقتصادي كنوني مطرح شد كه نتايج آن با توافق طرفين به سرعت اجرايي خواهند شد غرفه‌هاي ديگري هم در حوزه‌هاي مرتبط با چمن مصنوعي بازديد شده.

همچنين مقدمات همكاري‌هاي بيشتر جهت خدمت رساني هر چه بهتر به مخاطبان چمنزار در دستور كار قرار گرفت.

 

همچنين مي‌توانيد درباره‌ي چمن مصنوعي برند مانا چمن بخوانيد.

 

به اميد روزهاي بهتر براي تمامي فعالين حوزه‌ي اقتصادي در سرتاسر كشور عزيزمان ايران.

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 9

چمن مصنوعي مهدكودك شادي

 

توضيحات:

چمن مصنوعي يكي از مناسب ترين پوشش ها براي مهد كودك ها محسوب مي شود؛ دليل آن هم ضربه‌گيري بالا ‏و رنگ بسيار شاد و جذاب چمن مصنوعي است كه يك فضاي كاملاً متفاوت را براي كودكان به وجود مي‌آورد. ‏رنگ سبز چمن مصنوعي در تلفيق با رنگ هاي شادي كه در حياط مهد كودك شادي شكوفه ديده مي شود تركيب ‏رنگي بسيار پر نشاطي را خلق مي كند. ‏رنگ سبز مي تواند با رنگ نارنجي، قرمز، بنفش، زرد و بسياري از رنگ هاي شاد ديگر استفاده شود و تركيبي زيبا و ‏جذاب براي كودكان به وجود آورد.‏

پروژه چمن مصنوعي فضاي شهري سعادت آباد

توضيحات:

در پروژه چمن مصنوعي فضاي شهري سعادت آباد، از چمن مصنوعي مدل آمارا به متراژ ۳۵ متر مربع استفاده شده تلفيق آن با يك ‏آبنماي زيبا، فضاي بسيار دلنشين و متفاوت را پديد آورده است. ‏يكي از مهمترين ويژگي هاي مدل آمارا، ظاهر بسيار زيبا و طبيعي آن است به گونه اي كه به جرأت مي توان گفت چمن ‏طبيعي قابل تشخيص است.‏

پروژه چمن مصنوعي پارك آب و آتش

توضيحات:

همان طور كه در تصوير مشاهده ميشود براي تلفيق كارايي و زيبايي از چمن مصنوعي استفاده شده تا علاوه بر زيبايي در فضاي پر تردد كارايي نيز به فضا اضافه شود. ويژگي ديگر چمن مصنوعي تناسب بصري بالا با چمن هاي طبيعي كار شده در بخش هاي ديگر فضا مي باشد. زماني كه عكاسي از پروژه صورت گرفت اين پروژه چهار ساله بوده است بنابراين كيفيت بالاي چمن مصنوعي مي تواند كمك بسيار زيادي به حفظ سرمايه ي كارفرما تلقي شود.

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي در محل كار

نشاط، راندمان كاركنان را افزايش مي‌دهد

امروزه دكوراسيون متفاوت در محل كار نه تنها مي‌تواند مشتريان بيشتري را به سوي كسب و كارتان جذب كند، بلكه از اين رهگذر مي‌توان بازده كاري كاركنان را نيز افزايش داد. استفاده از چمن مصنوعي در محل كاريكي از گزينه‌هايي است كه مي‌تواند به محل كار، رنگ و بويي تازه دهد. اين محصول همچنين مي‌تواند نسبت به محيط طبيعي اطراف ما سازگارتر باشد و محيطي زنده و پويا را براي كارمندان و نيز مشتريان فراهم كند. چنين فضايي است كه باعث مي‌شود همه بخواهند در چنين محيطي كار كنند و رفت و آمد داشته باشند. به علاوه، اگر دنبال محيط كاري‌اي هستيد كه از لحاظ هزينه دكوراسيون داخلي، مقرون به صرفه باشد، گزينه خيلي خوبي را انتخاب كرده‌ايد: چمن مصنوعي در محل كار.

 

يك محيط سبز، خلّاقيت را افزايش مي‌دهد

يكي از پژوهش‌هاي صورت گرفته در دانشگاه اِكسِتر نشان مي‌دهد استفاده از رنگ سبز در محل كار به دليل قرابت آن با طبيعت و خلق و خوي انسان، مي‌تواند بازدهي كاري را به ميزان ۱۵% افزايش دهد. همچنين پژوهش ديگري در دانشگاه آمستردام نشان داده نصب تابلوهايي از فضاي سبز طبيعي نسبت به تابلوهايي كه تم آنها فضاي شهري است، افزايش قابل توجهي در بازدهي كاري كاركنان خواهد داشت. به هر روي، امروزه ما از طبيعت فاصله گرفته‌ايم و در زندگي شهري، خود را در قوطي كبريت‌هايمان حبس كرده‌ايم. به همين دليل تغييراتي از اين دست در محيط كار مي‌تواند ما را به طبيعت اصلي‌مان نزديك‌تر كند. اگر مي‌خواهيد يك فضاي كاري سبز در دفتر كارتان ايجاد كنيد، بهترين گزينه استفاده از چمن مصنوعي در محل كار است. در اين صورت ديگر نياز نيست نگران تميز كردن آن و نيز چيدن علف‌هاي هرز اين محصول در محل كارتان باشيد.

استفاده از چمن مصنوعي در فضاي بيروني محل كار

اگر فضاي محل كارتان بزرگ است و فضاي بيرون ساختمان جاي كافي براي پارك كردن اتومبيل كاركنان دارد، مي‌توانيد بخشي از فضاي بيروني و پاركينگ را به گونه‌اي استفاده و طراحي كنيد كه محل مناسبي براي ورزش و افزايش فعاليت فيزيكي كاركنان باشد. مثلا مي‌توانيد قسمتي از آن را به زمين كوچكي براي گل كوچك تبديل كنيد تا زنگ تفريح كاركنان، مفرّح‌تر برگزار شود.

 

استفاده از چمن مصنوعي بر روي پشت بام محل كار

همه ما در محل كار خود به فضايي نياز داريم تا بتوانيم براي مدتي اندك به آن پناه برده و با خود خلوت كنيم. وجود چنين مكاني به ما اين امكان را مي‌دهد كه بتوانيم براي مدت بيشتري روي كار تمركز كنيم و در تنهايي، به راه‌حل‌هاي خلاقانه درخصوص مشكلات و مسائل كاري مان برسيم. به اين منظور مي‌توانيد فضايي كوچك ايجاد كنيد كه سرپوشيده نباشد. يكي از فضاهاي مناسب براي اين كار پشت بام است. در اين مكان مي‌توانيد فضايي براي باربيكيو يا برگزاري دورهمي‌هاي همكاران نيز ايجاد كنيد و بهترين گزينه براي دكوراسيون چنين فضايي، استفاده از چمن مصنوعي است. استفاده از چمن مصنوعي در چنين فضايي با سبز كردن فضا مي‌تواند تأثير شگرفي بر ذهن و خلّاقيت كاري كاركنان داشته باشد.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي در محل كار مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي ايراني

معرفي برخي از شركت‌هاي توليد كننده چمن مصنوعي ايراني و مقايسه كالاها

 

بسياري از كساني كه به استفاده از چمن مصنوعي در دكوراسيون داخلي يا پوشاندن زمين هاي ورزشي علاقه دارند، بر اين تصورند كه تمام انواع چمن مصنوعي به كشور وارد مي‌شود. در حالي‌كه كشورمان، ايران سال‌هاست در اين حوزه وارد شده و اين كالا را توليد مي‌كند. بد نيست چمن مصنوعي ايراني و برخي توليدكنندگان آنها را بشناسيد، مقايسه كنيد و اطلاعات كاملي از ويژگي‌ها و كيفيت اين محصول به‌دست آوريد تا بتوانيد آگاهانه‌تر و با رضايت بيشتري خريد كنيد.

 

چمن مصنوعي كالايي كه به توليدات داخلي پيوست

از سال ۱۳۹۷ كه دولت مانع از واردات ۱۴۰۰ قلم كالا به كشور شد، توليدكنندگان برخي از كالاها در كشور جان تازه‌اي گرفتند و با افزايش توليدات خود سعي كردند خلاء بازارهاي خارجي را پر كنند. يكي از اين كالاها چمن مصنوعي ايراني است كه توليدكنندگان قدرتمندي همچون شركت آسيا چمن، هاتكو (يارا پويش ايرانيان)، شركت دنياي بازي و شركت ظريف مصور اصفهان مشغول به توليد و عرضه آن در داخل كشور هستند.

 

تفاوت ديدگاه شركت‌هاي توليد كننده

توليدكنندگان چمن مصنوعي ايراني تفاوت ديدگا‌ه و رويكردهاي زيادي با هم دارند. براي نمونه آسيا چمن بيش از هر چيز هدف خود را كيفيت و تنوع توليد قرار داده است چون قدمت بيشتري نسبت به ديگر توليدكنندگان دارد. هاتكو غالبا تك محصول است و بيشتر در زمينه‌هاي چمن مصنوعي ورزشي و چمن مصنوعي فوتبال فعاليت دارد و محصولات آن به عنوان يك كالاي باكيفيت شناخته مي شود. شركت ظريف مصور نيز حدود دو سال است كه با دو نوع محصول وارد بازار چمن مصنوعي ايراني شده و تا حدودي توانسته مشتريان خودش را پيدا كند. در اين بين، دنياي بازي نگاهي اقتصادي به بازار چمن مصنوعي ايراني دارد و محصولاتي به اصطلاح بازاري پسند در رنج قيمتي و كيفيتي متوسط روانه بازار مي‌كند. با اين حال هر چهار شركت‌، محصولات قابل قبولي نيز از نظر كيفيت و تنوع محصول براي مصرف كنندگان ايراني دارند.

 

توليد چمن مصنوعي ايراني با توجه به كاربري آن

در هنگام خريد چمن مصنوعي بايد به كاربري آن توجه داشته باشيد. شركت‌هايي كه نام برده شد نيز غالبا چمن‌هاي مصنوعي خود را با دو كاربري مجزا يعني ورزشي و تزييني عرضه مي‌كنند. پس لازم است كه از خود بپرسيد كه چمن مصنوعي ايراني را دقيقا براي چه منظور و هدفي نياز داريد؟

و اگر جزو كساني هستيد كه قصد داريد چمن مصنوعي ايراني را براي تزيين فضاي مورد نظرتان تهيه كنيد، بايد بگوييم كه حدودا ۱۰ محصول متنوع وجود دارد كه گزينه‌هاي‌تان را براي انتخاب گسترش مي‌دهد. قطعاً در ميان اين محصولات، مدل‌هاي باكيفيت و زيبايي كه متناسب با نياز شما هم باشد، وجود دارد.

 

معرفي و مقايسه چند محصول با كاربري تزييني

يكي از اين محصولات، چمن مصنوعي ماهونيا است. چمن مصنوعي مدل ماهونيا يك محصول صد در صد ايراني است، كه آن را براي تزيين فضاهايي مانند تراس، حياط، روف‌گاردن و حتي باغ تالارها معرفي مي‌كنيم. جالب است بدانيد چمن مصنوعي ايراني مدل ماهونيا كه با تراكم طولي ۲۳۰ توليد مي‌شود توان استفاده در فضاهاي پرترددتر مانند مدارس غيرانتفاعي و مهدهاي كودك را نيزتا حدودي دارد. تصاوير چمن مصنوعي مدل ماهونيا را در عكس بعدي مشاهده كنيد.

دومين محصول پيشنهادي ما از اصفهان مي‌آيد، از بزرگ‌ترين كارخانه توليدي و نساجي كشور، يعني ظريف مصور كه در شركت چمنزار به نام چمن مصنوعي مدل وندا شناخته مي‌شود. اين محصول در اصطلاح پاييزه ناميده مي‌شود زيرا در بافت آن برگ‌هاي مجعد زرد ديده مي‌شود (اين برگ‌ها تداعي كننده چرخه زندگي چمن طبيعي هستند). اما به دليل درخشندگي رنگ آن و همچنين غالب بودن رنگ سبز در آن به چمن‌هاي سري بهاره شباهت دارد. از اين چمن مصنوعي ايراني هم مي‌توان در بسياري از كاربري‌هاي مسكوني مانند تراس و روف گاردن و باغ تالارها و آموزشي كم تردد مانند مهدهاي كودك استفاده كرد. تصاوير چمن مصنوعي مدل وندا را در زير ببيند.

 

مقايسه محصول وندا و ماهونيا

در ادامه بد نيست نگاهي اجمالي به ويژگي‌ها و تفاوت‌هاي چمن وندا و ماهونيا بيندازيد:

مقايسه دو محصول متفاوت 

در ادامه دو مدل چمن مصنوعي ايراني از دو كارخانه متفاوت را با هم مقايسه مي‌كنيم. اين محصولات، چمن پاپيروس ۲۵ ميل و چمن ترمه ۲۵ ميل هستند كه رقابت جذابي با هم دارند. يكي از اين دو محصول بسيار باكيفيت اما كم‌فروش و ديگري باكيفيت حداقلي اما پرفروش است. به نظر شما كدام مدل پرفروش است؟ چمن مصنوعي پاپيروس جواب سؤال ماست.

با اين مقايسه‌ها مي‌توان فهميد چمن مصنوعي مدل ترمه با اين‌كه امتيازهاي بالاتري دارد اما رنگش ايراني پسند نيست و مشتريان چمنزار را جذب نمي‌كند.

يك سوال

چرا رنگ چمن مصنوعي سبز تيره مهم است؟

به نظر من به عنوان يك كارشناس فروش در قدم اول انتخاب چمن مصنوعي دو مورد رنگ و لطافت الياف اولين گزينه‌هاي مهم هستند كه در كشور ما رنگ‌هاي تيره‌تر( البته تا حدي تيره) بيشتر مورد استقبال قرار مي‌گيرند شايد دليل اين است كه سبز تيره يك رنگ جدي از لحاظ روانشناسي به حساب مي‌آيد اما به نظر ديگر ما ايراني‌ها هر چيزي را با آب و تاب بالاتري مي‌پسنديم.

 

دو محصول استاندارد و باكيفيت با قيمت مناسب

حال مي‌خواهيم چمن مصنوعي ايراني با نام‌هاي وندا و ماهونيا را مقايسه كنيم. اما اين بار در كلاس و وزن ۱۵ ميل با ميانگين قيمت ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان. جالب است بدانيد هر دو اين محصولات براي كاربري‌هايي مانند تراس، روف‌گاردن، نمايشگاه‌هاي تجاري و در آخر براي كساني كه به دنبال چمن ارزان قيمت اما باكيفيت هستند، بسيار مناسب است. اين دو مدل چمن مصنوعي ايراني مورد تأييد شركت چمنزار به‌عنوان يك محصول ارزان ولي باكيفيت و استاندارد است.

فيروزه و آنا را بشناسيم و مقايسه كنيم

تعداد بسيار زيادي از مصرف كنندگان در هنگام خريد و انتخاب محصول مورد نظرشان، مي‌خواهند چمن‌هاي ارزان قيمت‌تر را هم بشناسند. چمن مصنوعي مدل فيروزه يكي از اين ارزان قيمت‌ترهاست. حدودا ۱۵ سال از عمر حضور چمن مصنوعي مدل فيروزه در بازار چمن ايران مي‌گذرد و تا به حال حدود ۳ ميليون متر از اين محصول در كشور خريداري و نصب شده است. اما فيروزه را با كدام چمن مصنوعي ايراني مي‌توان مقايسه كرد؟

پاسخ اين سوال را بايد در ميان محصولات كارخانه دنياي بازي جستجو كرد. نزديك به يك سال است كه كارخانه دنياي بازي، محصولي مشابه فيروزه را به بازار معرفي كرده است. بد نيست در ادامه نگاهي به اين دو محصول بيندازيد و آنها را با هم مقايسه كنيد.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي ايرانيمراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي پدل

آغوش نرم چمن مصنوعي، به روي دوستداران پدل

چمن مصنوعي پدل

يكي از ورزش‌هايي كه به طور چشمگيري روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده مي‌شود، ورزش پدل است. پدل طرفداران بسياري دارد، جالب است بدانيد تنها در اسپانيا كه مهد فوتبال جهان است، پدل، دومين ورزش پرطرفدار پس از فوتبال به حساب مي‌آيد. امروزه پس از گذشت سال‌ها استفاده از چمن مصنوعي در ورزشگاه‌ها، شاهد فناوري‌هاي تازه‌اي هستيم كه به اين عرصه پا نهاده و توانسته‌اند فعاليت‎هاي حركتي ورزشكاران را تسهيل و از آسيب‌هاي احتمالي فيزيكي آنها جلوگيري كنند. از اين رو مهم است همه چيز را درباره فناوري‌هاي به كار رفته در چمن مصنوعي بدانيم تا بتوانيم بهترين گزينه را براي ورزشي كه مد نظر داريم، انتخاب كنيم.

از آنجا كه تحرك بازيكنان در اين ورزش بسيار بالاست، احتمال آسيب‌هاي وارده ناشي از اين مساله مي‌تواند به شدت بالا رود و در نتيجه زمين‌هاي سيماني به هيچ وجه مناسب نيستند. پس مي‌ماند دو گزينه رايج يعني چمن طبيعي و چمن مصنوعي. صرف هزينه‌هاي بسيار براي نگهداري چمن طبيعي، گرايش خاصي را براي مصرف كنندگان چمن مصنوعي ايجاد كرده و اين ورزش يعني پدل نيز از اين قاعده مستثنا نيست.

لزوم استفاده از چمن مصنوعي در ورزش پدل ديدگاه‌هاي نويني را ايجاد كرده است. فناوري‌هاي روز براي چمن مصنوعي در ورزش پدل از نقطه نظر ارتفاع تيغه‌هاي چمن، سه گزينه را پيش روي قرار داده است: الياف چمن مصنوعي با «ارتفاع بلند»، با «ارتفاع متوسط» و با «ارتفاع كوتاه». اين اندازه‌ها، بسته به نوع استفاده و كاربري، بين ۱۰ تا ۱۵ ميليمتر متغيّر است. از اين نقطه نظر مي‌توانيم متوجه شويم كه لزوم استفاده از چمن مصنوعي در ورزش پدل، تا چه اندازه، توليدكنندگان را به دقت در نكات فني و استفاده از فناوري‌هاي نوين وادار كرده است.

تعويض چمن مصنوعي پدل

پرداختن به موضوع زمان تعويض چمن مصنوعي، به طول عمر اين محصول در اين ورزش پر جنب و جوش باز مي‌گردد. معمولا طول عمر چمن مصنوعي با كار روزانه زياد بين ۴ تا ۶ سال است. گرچه بايد توجه داشت كه اين طول عمر به شرايط نگهداري و همچنين موادي بستگي دارد كه چمن مصنوعي انتخابي تان از آنها ساخته شده است. طول عمر چمن مصنوعي در ورزش پدل نيز دقيقا تابع همين فاكتورهاست. بسيار مهم است كه بدانيم چه زمان بايد چمن مصنوعي زمين پدل خود را تعويض كنيم. چون اگر كيفيت چمن پايين بيايد، تعداد مشتريان فضاي ورزشي كمتر شده و متعاقبا درآمدمان نيز پايين خواهد آمد!

 

افزايش طول عمر چمن مصنوعي و پديده ترميم رد پا!

نكته مهم ديگر، اين است كه آيا امكان دارد طول عمر چمن مصنوعي را افزايش داد؟ پاسخ اين است كه گاهي اوقات اين امكان وجود دارد. گاهي مي‌توان در رويه فرسودگي چمن مصنوعي مداخله كرد كه به اين روند ترميم آسيب‌ها و فرسايش، مختصرا «ترميم رد پا» گفته مي‌شود. در حقيقت اين گزينه تلاش مي‌كند تا سطح چمن مصنوعي را چنان ترميم كند كه تا حد زيادي به حالت اول باز گردد و ويژگي‌هاي اوّليه خود را دوباره نشان دهد؛ اما واقعيت اين است كه اين كار هميشه هم ممكن نيست.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي پدل در سايت چمنزار مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 8

چمن مصنوعي مهد كودك شقايق

 

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي مهد كودك شقايق مربوط به شركت رويال گرس مي باشد و تنها جهت آشنايي كاربران عزيز با تأثير چمن مصنوعي بر فضاي مهد كودك ها در وب سايت چمنزار بار گذاري شده است.

پروژه چمن مصنوعي بوستان لاله

توضيحات:

همان طور كه در عكس هاي پروژه نصب و اجراي چمن مصنوعي بوستان لاله ملاحظه مي كنيد به كمك چمن ‏مصنوعي، يك فضاي كوچك تبديل به يك محيط مفرح و زيبا شده است. ‏چمن مصنوعي مزيت هاي فراواني براي فضاي تفريح كودكان دارد كه مهمترين آنها زيبايي و ضربه پذيري بالاي چمن ‏است.‏ چمن مصنوعي علاوه بر كارايي، جذابيت هاي فراواني را در يك محيط به وجود مي آورد و ميتواند به راحتي يك فضا را از ‏هر نظر دگرگون كند.‏

پروژه چمن مصنوعي مدرسه خانم قهرماني

 

توضيحات:

گروه چمنزار در نصب و اجراي پروژه چمن مصنوعي مدرسه خانم قهرماني، به سفارش مديريت مجموعه، از چمن ‏مصنوعي مدل فيروزه استفاده نمود. ‏همان‌طور كه در عكس مي‌بينيد؛ چمن فيروزه، جلوه‌ي خاصي به فضاي مدرسه بخشيده و نقاشي هاي روي ديوار هم ‏يكي از آيتم هاييست كه به زيباي فضا افزوده است.‏

 

امتیاز:
 

چمن مصنوعي در امارات

تكنولوژي بريتانيايي در توليد چمن مصنوعي خاورميانه

گرماي بي‌رحم در كشورهاي حاشيه خليج فارس به ويژه كشور امارات متحده عربي، مشكلات بسياري را در زمينه‌هاي مختلف صنعتي براي مردم و مسئولان آن در پي داشته است. از اين رو كشورهاي اين حوزه براي آنكه در بازار جهاني از رقباي خود عقب نمانند و نيز به هموطنان خود خدمات لازم را برسانند، ناگزير بايد چاره‌اي بيانديشند. صنعت شهرسازي و فضاي شهري نيز از اين قاعده مستثنا نيست. ورزشگاه‌ها نيز بخش مهمي از اين فضاها را به خود اختصاص مي‌دهند و در سال‌هاي اخير مي‌بينيم كه چه در اين كشور و چه در ساير كشورهاي عربي، ورزش حرفه‌اي چه رونقي يافته است. پس امكانات لازم براي آن بايد مهيا شود.

يكي از صنايع پر رونق در حوزه ورزش و فضاي شهري در سطح جهاني، چمن مصنوعي است كه در اين منطقه بنا به شرايط اقليمي خاص و گرماي بيرحم آن، معناي خاصي يافته است. به خصوص به اين علت كه در گرماي بالاي ۵۰ درجه امارات متحده عربي، رشد چمن طبيعي سخت بوده و اين پوشش متحمل آسيب‌هاي فراواني مي‌شود. اگر به امارات متحده عربي سفر كرده باشيد در خيلي از شهرها در كنار مراكز تجاري، مجتمع‌هاي مسكوني و ورزشگاه‌هاي روباز مثل زمين‌هاي تنيس را مي‌توانيد مشاهده كنيد كه براي پوشش آنها از چمن مصنوعي استفاده شده است.

تكنولوژي توليد چمن مصنوعي، قابل انتقال است

اينكه كشورهاي حاشيه خليج فارس از جمله امارات متحده عربي و قطر در صنايع مختلف سرمايه گذاري مي‌كنند و از خدمات شركت‌هاي بزرگ اروپايي و آمريكايي در توسعه و پيشرفت خود بهره مي‌برند، جاي تعجب ندارد. در حقيفت همين امر، پيشرفت‌هاي چشمگيري را طي دو سه دهه اخير در زمينه‌هاي مختلف براي آنها در پي داشته است. شايد بد نباشد در اينجا گريزي بزنيم به صنعت چمن مصنوعي در كشورمان و اين واقعيت را به صنعتگران كشورمان يادآورد شويم كه با ارتقاء سطح كيفي محصولات، امكان ورود محصولات ايراني به بازارهاي منطقه، هدفي دست يافتني است. جا دارد، واحدهاي تحقيق و توسعه در شركت‌هاي توليدكننده ايراني، بيش از گذشته دست بجنبانند!

ايزي گرس شركت برتر تأمين كننده چمن مصنوعي در امارات

يكي از شركت‌هاي بزرگ و فعال در اين عرصه كه نه تنها در سطح امارات متحده عربي كه در سطح جهاني نيز مطرح است، شركت بريتانيايي ايزي گرس نام دارد. اهميت اين شركت تا جايي است كه علاوه بر خدمات رساني در سطح اين كشور، كشورهايي چون آفريقاي جنوبي، نيوزيلند، ايرلند، اسپانيا و بريتانيا نيز از خدمات آن بهره مي‌برند. شركت ايزي گرس در سال ۱۹۸۹ تاسيس شد و تجربه‌اي بالغ بر سه دهه در بازار چمن مصنوعي دارد. ايزي گرس يكي از شركت‌هايي است كه صنعت چمن مصنوعي در امارات متحده عربي با نام آن شناخته مي‌شود و چمن مصنوعي در اين كشور و ساير كشورهاي خاورميانه را متحول كرده است. دفتر مركزي آن در اين كشور و در دبي قرار دارد و خدمات مختلفي براي مناظر شهري، ورزشگاه‌ها، فضاهاي داخلي، هتل‌ها، رستوران‌ها، رويدادهاي مختلف و نمايشگاه‌هاي تجاري ارائه مي‌دهد.

 

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي در امارات مراجعه كنيد.

 

امتیاز:
 
[ ]
Bitcoin Live Price