شركت‌هاي خرد و كلان توليد كننده چمن مصنوعي را بيشتر بشناسيم

توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني آنقدر زياد و متنوعند كه صفحات متوالي اينترنت را بايد به معرفي آنها اختصاص دهيم. با اين حال تعداد آن دسته كه چمن خوب و مرغوبي توليد مي‌كنند و مشترياني راضي دارند، محدود است. به خصوص وقتي اين موضوع را به داخل كشورمان محدود كنيم. آنچه در ادامه مي‌خوانيد آشنايي با توليد كننده چمن مصنوعي ايراني‌اي است كه در ايران در حال توليد و عرضه چمن هستند. اميد كه با اين معرفي كوتاه، اطلاعاتي را كه نياز داريد، به دست آوريد.

 

شركت آسيا چمن

asia-chaman.pngيكي از توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني در داخل كشور، شركت آسيا چمن است. اين شركت اولين توليدكننده چمن مصنوعي ايراني است كه از تكنولوژي هاي برتر هلند استفاده مي كند. شركت آسيا چمن جزو شركت‌هايي است در آسياي مركزي و خاورميانه امتياز انحصاري شركت تيولون گرس هلند را دارد. كارخانه اين شركت با نام كرمان موكت در نزديكي شهر ماهان، شهر زيباي صاحب آرامگاه شاه نعمت الله ولي و باغ شاهزاده، قرار دارد. ماهان خود بخشي از شهرستان كرمان است و احتمالا تعدادي از هم وطنان كرماني مان نيز در اين كارخانه مشغول به كارند.

به هر حال، آسيا چمن كه بخشي از گروه صنعتي كرمان موكت است به طور تخصصي مجموعه متنوعي از چمن‌هاي مصنوعي را توليد و عرضه مي كند. محصولات شركت آسيا چمن تاييديه بين المللي ايسا اسپورت را دارد و مهم تر آنكه اين تاييديه مورد قبول فيفا نيز قرار گرفته است. در نتيجه توليدات ورزشي آسيا چمن مي‌توانند محصولاتي قابل تامل و باكيفيت باشند.

تنوع محصولات شركت آسيا چمن

شما احتمالا شعار هميشه سبز را در كنار لوگوي اين شركت مشاهده خواهيد كرد. شعاري كه اشاره به طراوت هميشگي چمن مصنوعي در همه فصول سال دارد. به همين روي چمن هاي مصنوعي اين شركت با توجه به شرايط متنوع آب و هوايي كشور پهناور ما ايران با تنوع قابل توجهي از انواع مواد اوليه پليمري تهيه مي شود تا پاسخگوي تنوع آب و هوايي شهرهاي مختلف كشور باشد. آسيا چمن تاكنون بالغ بر چهار هزار متر پروژه را در سراسر كشور اجرا كرده است. اين شركت توليدات خود را به دو بخش تزييني و ورزشي عرضه مي‌كند. و داراي محصولات متنوعي در هر دو حوزه است. دفتر مركزي اين شركت در محدوده‌ي خيابان كريم خان زند تهران واقع شده است.

 

يارا پويش ايرانيان، هاتكو

hatko.pngدر ميان توليد كننده هاي چمن مصنوعي ايراني در داخل كشور نام شركت يارا پويش ايرانيان نيز خوش مي‌درخشد. شركت يارا پويش ايرانيان در سال ۱۳۷۶ با نام ايرانيان فعاليت خود را آغاز كرد و حدودا يك دهه بعد به يارا پويش ايرانيان تغيير نام داد. اين شركت داراي نمايندگي انحصاري هاتكو در تركيه است. فاز اول كارخانه توليد چمن مصنوعي شركت يارا پويش ايرانيان تحت ليسانس هاتكو بازگشايي شد. شايد به همين دليل است كه آدرس اينترنتي اين شركت نيز به نام چمن هاتكو تعريف مي شود. اين شركت نيز چمن هاي مصنوعي خود را با كمك الياف هاي تن كيت هلند در داخل كشور توليد مي كند.

توليدات اين شركت نيز توانايي دريافت گواهينامه تك ستاره و دو ستاره فيفا را داشته است و مانند چمن آسيا يكي از توليد كنندگان چمن مصنوعي ورزشي و به خصوص زمين فوتبال و زمين تنيس است. كارخانه شركت يارا پويش ايرانيان در همسايگي پايتخت، يعني در استان البرز قرار دارد و دفتر فروش آن در تهران، خيابان آفريقا واقع شده است.

 

شركت نام آشناي ظريف مصور

zarif.pngيكي ديگر از نامدارترين توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني، شركت ظريف مصور است. شركت ظريف مصور شركتي نام آشناست كه بيشتر مردم آن را با انواع موكت به ياد مي آورند. البته فعاليت شركت ظريف مصور بسيار گسترده تر از موكت هاست. اين شركت به تازگي، يعني نزديك به دو سال است كه با توليد چمن مصنوعي به اين چرخه صنعت در داخل كشور وارد شده است. اين شركت در شهر زيباي اصفهان قرار دارد.

جزيره سبز آسيا كفپوش

greenislandflor.pngيكي ديگر از توليد كننده‎هاي چمن مصنوعي ايراني ايراني، شركت جزيره سبز آسيا كفپوش است. اين شركت از سال ۱۳۶۵ با نام پارك در زمينه‌هاي ورزشي شروع به فعاليت كرد. در سال ۱۳۹۰ شايد به دليل فعاليت در زمينه ورزشي به توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني پيوست و در همين سال، نام فعلي را براي خود برگزيد. محصولات شركت جزيره سبزه آسيا كفپوش تنها به چمن مصنوعي محدود نمي شود بلكه شامل انواع كفپوش، لوازم ورزشي و ماشين آلات چمن نيز مي شود. اين شركت در شيراز و محدوده خيابان انقلاب قرار دارد.

 

براي مطالعه ادامه متن به توليد كننده‌هاي چمن مصنوعي ايراني مراجعه كنيد.