آغوش نرم چمن مصنوعي، به روي دوستداران پدل

چمن مصنوعي پدل

يكي از ورزش‌هايي كه به طور چشمگيري روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده مي‌شود، ورزش پدل است. پدل طرفداران بسياري دارد، جالب است بدانيد تنها در اسپانيا كه مهد فوتبال جهان است، پدل، دومين ورزش پرطرفدار پس از فوتبال به حساب مي‌آيد. امروزه پس از گذشت سال‌ها استفاده از چمن مصنوعي در ورزشگاه‌ها، شاهد فناوري‌هاي تازه‌اي هستيم كه به اين عرصه پا نهاده و توانسته‌اند فعاليت‎هاي حركتي ورزشكاران را تسهيل و از آسيب‌هاي احتمالي فيزيكي آنها جلوگيري كنند. از اين رو مهم است همه چيز را درباره فناوري‌هاي به كار رفته در چمن مصنوعي بدانيم تا بتوانيم بهترين گزينه را براي ورزشي كه مد نظر داريم، انتخاب كنيم.

از آنجا كه تحرك بازيكنان در اين ورزش بسيار بالاست، احتمال آسيب‌هاي وارده ناشي از اين مساله مي‌تواند به شدت بالا رود و در نتيجه زمين‌هاي سيماني به هيچ وجه مناسب نيستند. پس مي‌ماند دو گزينه رايج يعني چمن طبيعي و چمن مصنوعي. صرف هزينه‌هاي بسيار براي نگهداري چمن طبيعي، گرايش خاصي را براي مصرف كنندگان چمن مصنوعي ايجاد كرده و اين ورزش يعني پدل نيز از اين قاعده مستثنا نيست.

لزوم استفاده از چمن مصنوعي در ورزش پدل ديدگاه‌هاي نويني را ايجاد كرده است. فناوري‌هاي روز براي چمن مصنوعي در ورزش پدل از نقطه نظر ارتفاع تيغه‌هاي چمن، سه گزينه را پيش روي قرار داده است: الياف چمن مصنوعي با «ارتفاع بلند»، با «ارتفاع متوسط» و با «ارتفاع كوتاه». اين اندازه‌ها، بسته به نوع استفاده و كاربري، بين ۱۰ تا ۱۵ ميليمتر متغيّر است. از اين نقطه نظر مي‌توانيم متوجه شويم كه لزوم استفاده از چمن مصنوعي در ورزش پدل، تا چه اندازه، توليدكنندگان را به دقت در نكات فني و استفاده از فناوري‌هاي نوين وادار كرده است.

تعويض چمن مصنوعي پدل

پرداختن به موضوع زمان تعويض چمن مصنوعي، به طول عمر اين محصول در اين ورزش پر جنب و جوش باز مي‌گردد. معمولا طول عمر چمن مصنوعي با كار روزانه زياد بين ۴ تا ۶ سال است. گرچه بايد توجه داشت كه اين طول عمر به شرايط نگهداري و همچنين موادي بستگي دارد كه چمن مصنوعي انتخابي تان از آنها ساخته شده است. طول عمر چمن مصنوعي در ورزش پدل نيز دقيقا تابع همين فاكتورهاست. بسيار مهم است كه بدانيم چه زمان بايد چمن مصنوعي زمين پدل خود را تعويض كنيم. چون اگر كيفيت چمن پايين بيايد، تعداد مشتريان فضاي ورزشي كمتر شده و متعاقبا درآمدمان نيز پايين خواهد آمد!

 

افزايش طول عمر چمن مصنوعي و پديده ترميم رد پا!

نكته مهم ديگر، اين است كه آيا امكان دارد طول عمر چمن مصنوعي را افزايش داد؟ پاسخ اين است كه گاهي اوقات اين امكان وجود دارد. گاهي مي‌توان در رويه فرسودگي چمن مصنوعي مداخله كرد كه به اين روند ترميم آسيب‌ها و فرسايش، مختصرا «ترميم رد پا» گفته مي‌شود. در حقيقت اين گزينه تلاش مي‌كند تا سطح چمن مصنوعي را چنان ترميم كند كه تا حد زيادي به حالت اول باز گردد و ويژگي‌هاي اوّليه خود را دوباره نشان دهد؛ اما واقعيت اين است كه اين كار هميشه هم ممكن نيست.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي پدل در سايت چمنزار مراجعه كنيد.