آنجا كه زحمت تعمير چمن مصنوعي، دست شما را مي بوسد!

وقتي چمن مصنوعي شما دچار آسيب مي‌شود بهترين گزينه، مراجعه به شركت نصب كننده است اما در صورتي كه تمايل داريد خودتان دست به كار تعمير شويد، توصيه مي‌شود با مراحل و ابزار تعمير چمن مصنوعي بيشتر آشنا شويد و البته بايد صابون دشواري‌هاي اين كار را به تن تان بزنيد! پيش از ورود به بحث، بد نيست اين نكته را بدانيد كه اگر چمن مصنوعي شما در فضاي باز قرار دارد، پايان تابستان و زماني كه پاييز در حال سرك كشيدن به خانه هاست، بهترين زمان براي ترميم چمن مصنوعي به شمار مي‌رود. با اين توضيح، از شما دعوت مي‌كنيم مرحله به مرحله با تعمير چمن مصنوعي آشنا شويد.

گام اول؛ جهت چمن را تعيين كنيد

تعيين جهت رديف بافت چمن مصنوعي اوّلين گام در تعمير هر بخشي از چمن مصنوعي است. رديف بافت به رديف‌هاي مختلفي از الياف پرزدار چمن گفته مي‌شود كه در پوشش پشتي چمن‌هاي مصنوعي به كار مي‌رود. اينكه بايد جهت رديف بافت چمن مصنوعي را تعيين كنيم از اين نظر مهم است كه قطعه تعويضي، دقيقا بايد در همان جهت نصب شود. به علاوه الياف چمن مصنوعي نيز در مسيري يكسان بايد قرار گيرد كه اين مساله هم به تعيين جهت رديف بافت چمن بستگي دارد.

گام دوم، جاروبرقي را دم دست بگذاريد

پيش از ورود به مرحله اصلي تعمير، بايد مواد پركننده موجود در چمن مصنوعي را با جارو برقي تميز كنيم. خارج كردن مواد پركننده داخل چمن مصنوعي باعث مي‌شود كه برش اوّليه به شكل دقيق‌تر، زيباتر و منظم‌تري صورت بگيرد.

گام سوم، از يك چاقوي تيز كمك بگيريد

در عمل تعمير چمن مصنوعي، الياف به كار رفته در نقطه برش را جدا كنيد تا مطمئن شويد كه پوشش پشتي تكه چمن مصنوعي آسيب ديده برداشته مي‌شود، و نه الياف آن. براي اين كار بايد از يك چاقوي تيز استفاده كنيد و پوشش پشتي چمن مصنوعي را از انتها جدا كرده و با چاقو، تكّه آسيب ديده را ببريد.

گام چهارم، استفاده از نوار چسب مخصوص

در اين مرحله بايد تكّه‌اي از نوار چسب آبي براي تعمير چمن مصنوعي را بريده، لوله كنيد و آن را در زير پوشش پشتي چمن مصنوعي قرار دهيد. سپس نوار چسب را باز كرده و در مركز قسمت آسيب ديده قرار دهيد و با ميخ هاي كوچك در جاي خود محكم كنيد. اگر اندازه قسمت آسيب ديده بزرگ باشد، به مقدار بيشتري از نوار چسب نياز خواهيد داشت. نكته مهم آنكه اگر تعمير چمن مصنوعي به خوبي انجام شود، مي‌توان طول عمر و استحكام چمن را حتي در شرايط آب و هوايي نامساعد نيز تضمين كرد.

نكته مهم در اين مرحله اين است كه با استفاده از نوار چسب مخصوص اين كار، الياف چمن مصنوعي را از پشت ببنديد تا مواد چسبنده با الياف چمن تماس پيدا نكند. اين عمل همچنين باعث مي شود تا تكّه اي را كه قرار است بچسبانيم، راحت تر برش دهيم. توصيه حرفه اي ما اين است كه از چسب مايع مخصوص چمن مصنوعي استفاده كنيد. اين محصول محل مورد نظر را بدون كثيف كاري مي‌چسباند. اگر چسب مخصوص چمن مصنوعي به درستي استفاده شود، شكاف يا تكه تعمير شده تا مدت‌هاي طولاني بدون عيب و نقص مي‌ماند.

براي مطالعه ادامه متن به  تعمير چمن مصنوعي مراجعه كنيد.