چمن مصنوعي در امارات

تكنولوژي بريتانيايي در توليد چمن مصنوعي خاورميانه

گرماي بي‌رحم در كشورهاي حاشيه خليج فارس به ويژه كشور امارات متحده عربي، مشكلات بسياري را در زمينه‌هاي مختلف صنعتي براي مردم و مسئولان آن در پي داشته است. از اين رو كشورهاي اين حوزه براي آنكه در بازار جهاني از رقباي خود عقب نمانند و نيز به هموطنان خود خدمات لازم را برسانند، ناگزير بايد چاره‌اي بيانديشند. صنعت شهرسازي و فضاي شهري نيز از اين قاعده مستثنا نيست. ورزشگاه‌ها نيز بخش مهمي از اين فضاها را به خود اختصاص مي‌دهند و در سال‌هاي اخير مي‌بينيم كه چه در اين كشور و چه در ساير كشورهاي عربي، ورزش حرفه‌اي چه رونقي يافته است. پس امكانات لازم براي آن بايد مهيا شود.

يكي از صنايع پر رونق در حوزه ورزش و فضاي شهري در سطح جهاني، چمن مصنوعي است كه در اين منطقه بنا به شرايط اقليمي خاص و گرماي بيرحم آن، معناي خاصي يافته است. به خصوص به اين علت كه در گرماي بالاي ۵۰ درجه امارات متحده عربي، رشد چمن طبيعي سخت بوده و اين پوشش متحمل آسيب‌هاي فراواني مي‌شود. اگر به امارات متحده عربي سفر كرده باشيد در خيلي از شهرها در كنار مراكز تجاري، مجتمع‌هاي مسكوني و ورزشگاه‌هاي روباز مثل زمين‌هاي تنيس را مي‌توانيد مشاهده كنيد كه براي پوشش آنها از چمن مصنوعي استفاده شده است.

تكنولوژي توليد چمن مصنوعي، قابل انتقال است

اينكه كشورهاي حاشيه خليج فارس از جمله امارات متحده عربي و قطر در صنايع مختلف سرمايه گذاري مي‌كنند و از خدمات شركت‌هاي بزرگ اروپايي و آمريكايي در توسعه و پيشرفت خود بهره مي‌برند، جاي تعجب ندارد. در حقيفت همين امر، پيشرفت‌هاي چشمگيري را طي دو سه دهه اخير در زمينه‌هاي مختلف براي آنها در پي داشته است. شايد بد نباشد در اينجا گريزي بزنيم به صنعت چمن مصنوعي در كشورمان و اين واقعيت را به صنعتگران كشورمان يادآورد شويم كه با ارتقاء سطح كيفي محصولات، امكان ورود محصولات ايراني به بازارهاي منطقه، هدفي دست يافتني است. جا دارد، واحدهاي تحقيق و توسعه در شركت‌هاي توليدكننده ايراني، بيش از گذشته دست بجنبانند!

ايزي گرس شركت برتر تأمين كننده چمن مصنوعي در امارات

يكي از شركت‌هاي بزرگ و فعال در اين عرصه كه نه تنها در سطح امارات متحده عربي كه در سطح جهاني نيز مطرح است، شركت بريتانيايي ايزي گرس نام دارد. اهميت اين شركت تا جايي است كه علاوه بر خدمات رساني در سطح اين كشور، كشورهايي چون آفريقاي جنوبي، نيوزيلند، ايرلند، اسپانيا و بريتانيا نيز از خدمات آن بهره مي‌برند. شركت ايزي گرس در سال ۱۹۸۹ تاسيس شد و تجربه‌اي بالغ بر سه دهه در بازار چمن مصنوعي دارد. ايزي گرس يكي از شركت‌هايي است كه صنعت چمن مصنوعي در امارات متحده عربي با نام آن شناخته مي‌شود و چمن مصنوعي در اين كشور و ساير كشورهاي خاورميانه را متحول كرده است. دفتر مركزي آن در اين كشور و در دبي قرار دارد و خدمات مختلفي براي مناظر شهري، ورزشگاه‌ها، فضاهاي داخلي، هتل‌ها، رستوران‌ها، رويدادهاي مختلف و نمايشگاه‌هاي تجاري ارائه مي‌دهد.

 

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي در امارات مراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

اخبار چمن مصنوعي

افتتاح زمين چمن مصنوعي مدرسه‌ي رودكي در شهرستان شهر بابك

زمين چمن مصنوعي مدرسه رودكي در شهرستان شهر بابك با حضور جمعي از بزرگان شهرستان و مديريت مدرسه‌ي رودكي افتتاح شد. پروژه‌ ي مدرسه ي رودكي كه به همت آموزش و پرورش شهرستان شهر بابك و گروه چمنزار انجام شد نقطه‌ي عطفي مهم در ارتقا سطح آموزشي اين شهرستان محسوب مي‌شود. پس از افتتاح زمين چمن مصنوعي، دانش آموزان مدرسه‌ي رودكي مشغول بازي بر روي سطح سبز چمن مصنوعي شدند كه شادي و نشاط آنها تصاوير بسيار زيبايي را خلق كرد.

اميد است هر روزه شاهد رشد و ارتقا سطح آموزشي در سرتاسر كشور عزيزمان ايران باشيم؛ همين امر آينده درخشان رابه ارمغان خواهد داشت.

 

همكاري چمنزار براي نصب چمن مصنوعي مدرسه مفيد در راستاي افزايش شور و نشاط دانش آموزان

درتاريخ سي ام و سي و يكم فروردين ماه امسال طي يك همكاري مشترك گروه چمنزار و گروه مدارس مفيد اقدام به برپايي يك بازارچه در محيط مدرسه نموده اند. هدف از همكاري گروه چمنزار با نصب چمن مصنوعي مدرسه‌ي مفيد و برگزاري اين مراسم ايجاد شور و نشاط براي دانش آموزان و همچنين آشنايي آنها با فضاي كسب و كار است تجربه اي ارزشمند كه در آينده اي نه چندان دور مي تواند به يك سرمايه ي مفيد براي آنها بدل شود. در طول مراسم دانش آموزان علاوه بر فروش محصولات خود، در يك مسابقه ي فوتبالي هم كه توسط گروه چمنزار ترتيب داده شده بود شركت كرده و به رقابت پرداختند.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 7

پروژه چمن مصنوعي حياط دماوند

توضيحات:

به تصوير نگاه كنيد، ۳ عنصر چمن، چوب و آب (استخر) در يك قاب ديده ميشوند كه اين ۳ عنصر به تنهايي مي توانند هر فضايي را متحول كنند. در اصول رنگ شناسي سبز مكمل رنگ قهوه اي مي باشد، بر همين اساس است كه همواره تركيب چوب و چمن جذابيت هاي فراواني را دارد. در طبيعت نيز تركيب چوب درختان و برگ هاي آن ها منظره اي هميشه زيبا را خلق مي كند. نكته ي ديگر كه مي توان به آن اشاره نمود فضاي سبز طبيعي است كه در پروژه چمن مصنوعي حياط دماوند از آن استفاده شده و تركيب زيبايي را با ساير عناصر به وجود آورده است.

 

همان طور كه در تصوير مشاهده مي كنيد استفاده از چمن مصنوعي در فضاي مهد كودك باغ گلها حس شادابي و ‏سر زندگي را به بچه ها و حتي مربيان القا مي نمايد و باعث شادابي و سر زندگي در محيط مي شود.

‏رنگ سبز چمن مصنوعي مدل فيروزه با تلفيق با رنگهاي شاد نارنجي و زرد،كيفيت بصري فضا را افزايش داده است.‏

چمن مصنوعي استفاده شده در پروژه چمن مصنوعي مهد كودك باغ گلها مدل فيروزه مي باشد.

مدل فيروزه با توجه به ارتفاع ‏پايين و تراكم بالا گزينه اي مناسب براي مهد كودك محسوب مي شود.

‏فراموش نكنيم كه مدل فيروزه ارزان ترين محصول بازار كشور مي باشد كه مورد توجه بسياري از مديران مهد كودك در ‏سراسر كشور است.

 

چمن مصنوعي مهد كودك شكوفه

 

توضيحات:

در پروژه چمن مصنوعي مهد كودك شكوفه همان طور كه در تصوير مي بينيد با استفاده از چمن مصنوعي رنگ و بوي تازه ‏اي به فضاي مهد كودك اضافه شده است؛ چمن مورد استفاده داراي ارتفاع الياف ۱۱ ميلي متر و تراكم بسيار بالا ‏مي باشد كه همين موضوع يك ويژگي بسيار مثبت براي چمن مصنوعي مورد استفاده در فضاي مهد كودك تلقي ‏مي شود.يكي ديگر از مزيت هاي اين نمونه كار، قيمت بسيار مناسب آن است كه موجب مي شود بسياري از مديران مهد ‏كودك توانايي اجراي اين چمن مصنوعي را در فضاي مهد كودك خود داشته باشند.‏

اما نكته حائز اهميت، استفاده از نمونه ژئوتكستايل براي نرم تر شدن و ضربه پذيري مدل مذكور است كه؛

در پروژه ‏چمن مصنوعي مهد كودك … مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

نگاهي به دلايل و موارد استفاده از ماده پركننده در چمن مصنوعي

آيا مواد پركننده، از گردونه توليد چمن مصنوعي كنار گذاشته مي شوند؟

اينكه چرا يك مصرف كننده، به سمت استفاده از چمن مصنوعي يا چمن طبيعي، سوق پيدا مي‌كند، به ده‌ها ملاحظه اقتصادي، محيطي و ديگر شرايطي مربوط مي‌شود كه در زمان بهره برداري از چمن مصنوعي، وجود خواهد داشت. اما در اين ميان دلايل و ويژگي‌هاي استفاده از چمن مصنوعي، مقوله‌هايي به نام مصرف كمتر آب و نگهداري با هزينه كمتر بيش از بسياري ديگر از عوامل، خود نمايي مي‌كند. حال، شرايطي را تصور كنيد كه چمن مصنوعي، اين دو ويژگي مهم را نداشته باشد يا با روشي توليد شده باشد كه اين ويژگي‌هاي آن تضعيف شده باشد؛ آيا در چنين شرايطي نيز، مي‌توان گفت كه چمن مصنوعي، مزيت نسبي خود در قياس با چمن طبيعي را حفظ كرده است؟!

در اينجا مي‌خواهيم به بررسي دو نوع چمن مصنوعي، بپردازيم. چمن مصنوعي داراي مواد پركننده و چمن مصنوعي فاقد مواد پركننده. و به اين پرسش نيز جواب مي‌دهيم كه اگر به دليل مصرف كمتر آب و نگهداري آسان‌تر به سراغ چمن مصنوعي برويم كداميك از انواع چمن مصنوعي، بازدهي بيشتري دارد. دلايل و موارد استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي، عمدتا مربوط مي‌شود به اينكه چمن مصنوعي را براي چه منظوري و در كدام كاربري‌ها مورد استفاده قرار مي‌دهيم.

 

مزاياي استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي

استفاده از مواد پركننده، در صنعت توليد چمن مصنوعي، داراي پيشينه خاصي است اما چه شده كه اكنون استفاده از آن با اما و اگرهايي روبه رو شده است؟

براي رسيدن به پاسخ اين سوال، ابتدا به دلايل و عمده‌ترين موارد استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي مي‌پردازيم.

افزايش طول عمر

دليل نخست، طول عمر است، بله! نكته مهم در استفاده از مواد پركننده در چمن مصنوعي، اين است كه باعث افزايش طول عمر چمن خواهد شد. چمن مصنوعي، در صورتي كه از مواد پركننده برخوردار باشد، از استقامت و دوام بيشتري برخوردار مي‌شود.

 

امكان توليد چمن مصنوعي سبك‌تر

مسئله دوم، كم كردن وزن چمن مصنوعي است. استفاده از مواد پركننده، امكان آن را فراهم مي‌كند كه توليدكنندگان، چمن‌هاي سبك‌تري توليد كنند.

 

كاهش چين خوردگي

سومين موضوع، تاثير مواد پركننده در كاهش چين خوردگي چمن مصنوعي است. ماده پركننده، از چين خوردگي و خم شدن تيغه‌هاي چمن پيشگيري مي‌كند.

 

استواري تيغه‌هاي چمن

دليل چهارم، تاثير ماده پركننده در استواري و قائم ايستادن تيغه‌هاي چمن مصنوعي است. شن مخصوص چمن مصنوعي يا همان مادّه پركننده، نقش مهمي در قائم ايستادن تيغه‌هاي چمن مصنوعي دارد و در صورت وارد آمدن ضربه به تيغه‌ها، به حفظ حالت ارتجاعي آنها كمك كرده و باعث مي‌شود تا به حالت اول خود بازگردند.

 

انعطاف پذيري

حس نرمي چمن مصنوعي و احساس راه رفتن روي چمن واقعي، ويژگي بارزي است كه مادّه پركننده به چمن مصنوعي مي‌بخشد.

 

خاصيت جذب كنندگي

مادّه پركننده خاصيت جذب كنندگي رطوبت و آب را به همراه دارد و همين حالت باعث مي‌شود تا اعضاي خانواده، به ويژه كودكان و نيز حيوانات خانگي، هنگام راه رفتن روي چمن مصنوعي امنيت بيشتري داشته باشند.

 

معايب استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي

اما وجود ماده پركننده در چمن مصنوعي، معايبي هم دارد. در بررسي موارد استفاده از مادّه پركننده در چمن مصنوعي مي‌توان مواردي را پيدا كرد كه نشان دهنده نامناسب بودن نتايج استفاده از مواد پركننده در چمن مصنوعي است. عمده‌ترين آنها حول دو محور قابل ارزيابي هستند.

نخست، هزينه كمتر در توليد و دوم سرعت و سهولت بيشتر در نصب.

توليد و نصب چمن مصنوعي بدون استفاده از مواد پركننده، هزينه كمتري در پي خواهد داشت و در زمان اجرا نيز، نصب چمن مصنوعي بدون استفاده از مواد پركننده، سرعت بيشتري داشته و آسان‌تر صورت مي‌گيرد.

اما اين دو عامل، تمام ماجرا نيستند، اخيرا برخي كارشناسان عنوان كرده‌اند كه استفاده از مواد پركننده باعث مي‌شود كه چمن مصنوعي داغ‌تر شود چراكه چسب به كار رفته در اين مواد از مواد بازيافتي لاستيك‌ها و تايرهاي ماشين‌ها و كاميون‌ها به دست مي‌آيد. از سوي ديگر، همين ويژگي، باعث مي‌شود در صورت زمين خوردن روي چمن، مواد داخل چمن مصنوعي به لباس‌ها بچسبد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

عملكرد درخشان محصولات چمنزار در تمامي فصل هاي سال

عملكرد درخشان محصولات چمنزار در تمامي فصل هاي سال

بخش عمده اقلام موجود در سبد كالايي چمنزار و محصولات چمنزار از مدل‌هايي تشكيل شده كه با الياف برند معتبر ‏تيولون (‏Thiolon‏) هلند ‏ساخته شده‌اند. تيولون نام برند تجاري توليدكننده الياف چمن مصنوعي است كه زيرمجموعه گروه صنعتي تنكيت ‏هلند‏‎(TenCate)‎محسوب مي‌شود. اين گروه صنعتي در بخش‌هاي متعددي از صنايع شيميايي و ‏تركيبات پيشرفته مشغول به فعاليت مي ‏باشد. ‏توليدكنندگان معتبري مانند تيولون از فرمولاسيون پيشرفته و بهترين مواد اوليه در ساخت الياف ‏استفاده مي‌كنند. در ‏فرايند ذوب و اكستروژن فيلامنت، از تركيبات ويژه‌اي بهره مي‌برند كه باعث ‏مقاومت، استحكام و افزايش عمر آنها مي‌گردد.

پيشرفته‌ترين نسل فيلامنت‌هاي شركت تيولون مي‌توانند سرماي بسيار سخت تا دماي ۳۰- ‏سانتيگراد را بدون تغييرخواص فيزيكي تحمل كنند.‏ به طوري‌كه هيچ‌گونه خشكي و سخت شدگي در ‏فيلامنت‌ها ديده نمي‌شود و با همان نرمي و انعطاف (در دماي اتاق) ‏باقي مي‌مانند. ‏امكان خريد چمن مصنوعي از بخش فروشگاه و محصولات چمنزار وجود دارد.

فيلمبرداري تيزر تبليغاتي چمنزار به پايان رسيد

عصر روز جمعه آخرين سكانس فيلمبرداري تيزر تبليغاتي چمنزار به پايان رسيد.

چمن مصنوعي تزئيني

فيلمبرداري اين تيزر در هفت نوبت انجام شد و تمامي بخش هاي اجرايي را شامل مي شود.

به گفتۀ كارگردان هنري اين اثر، آقاي داريوش رضائيان، هدف از ساخت اين تيزر: معرفي برند چمنزار، نمايش بزرگي يكي از پروژه هاي اين گروه و به تصوير كشيدن جزئيات اجرايي كار در قاب تصوير است.

مخاطبان جديد گروه چمنزار با ديدن اين ويديو مي توانند با اشراف بسيار بيشتري به يك انتخاب صحيح دست يابند.

همچنين يك تيزر تبليغاتي هم با بازي چند كودك خردسال فيلمبرداري شده كه در كنار ويديوي اصلي منتشر خواهد شد. زمان تدوين و آماده سازي كار حدود ۲ ماه به طول خواهد انجاميد. در اين مطلب تصاوير پشت صحنۀ كار ارائه شده است.

ادامه نوشته
امتیاز:
 

جشنواره زمستاني چمنزار

ارسال بسته هاي ويژه در جشنواره زمستاني چمنزار تا نيمه بهمن

زمستاني ديگر درحال گذر است و بازار منتظر نزديك شدن به گرما و تب‌و‌تاب پيش از سال نو مي‌باشد. امسال همانند سال گذشته، گروه چمنزار با جشنواره زمستاني چمنزار ياور همكاران عزيز خواهد بود، تا با دستي پُر و دلي اميدوار به استقبال بركات شب عيد برويم.

چمن مصنوعي تزئيني

در همين راستا شركت چمنزار تمهيدات گوناگوني در نظر گرفته؛

يكي از آنها تهيه بسته هاي فاخر و شكيل حاوي نمونه چمن از مدل هاي جديد است، كه در خور شأن و جايگاه والاي همكاران فعال در حوزه هاي مرتبط كاري مي‌باشد.

اين بسته‌ها، شامل سمپل چمن مصنوعي در ساختاري تازه و متفاوت مي‌باشد.

همچنين اين بسته‌ها با درنظر گرفتن نيازهاي همكاران و اِعمال سلايق و خواسته هاي مشتريان، طراحي و ساخته شده است.

بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته، اين بسته‌هاي نفيس كه در حدود ۱۵۰ عدد مي‌باشند.

تا نيمه بهمن ماه سال جاري تمام اين بسته ها در اختيار همكاران عزيز در سراسر كشور قرار خواهد گرفت.

اميد است كه اين تحفه سبز در جشنواره زمستاني چمنزار زينت بخش محفل همكاران، سفير و پيام آور رزق فراوان و نشانه اي از دوستي جاودان باشد.

 

چمن مصنوعي مدل ويستا، مهمان جديد بازار چمن مصنوعي كشور

سرانجام زمان موعود فرا رسيد و بر طبق اعلام پيشين، محصولات جديدي در سبد كالايي گروه ‏چمنزار قرار گرفت. ‏عضو تازه وارد چمنزار «چمن مصنوعي مدل ويستا» نام دارد كه در دو مدل ۲۵ و ۳۵ عرضه مي‌‏شود.‏ در ماه‌هاي گذشته تلاش‌هاي فراواني براي ورود اين مدل در بهترين زمان ممكن به بازار كشور ‏انجام شده كه با عرضه مدل ويستا از آغاز بهمن ماه امسال، شاهد به ثمر رسيدن اين زحمات ‏هستيم.

‏ چمن مصنوعي مدل ويستا ۲۵

همان گونه كه از نام آن پيداست، از اليافي با ارتفاع ۲۵ ميلي متر برخوردار است و از اين لحاظ در ‏رده مدل‌هاي ديگر موجود در بازار مانند ورنال ۲۵، رويال ۲۵ آسيا چمن، سيلك ۲۵ و مانا ۲۵ طبقه ‏بندي مي‌شود.

‏ چمن مصنوعي مدل ويستا ۳۵

اين مدل نيز داراي الياف با ارتفاع ۳۵ ميلي متر مي‌باشد و در گروه چمن‌هاي مشابهي همچون ‏آمارا، ورنال ۳۵، مانا ۳۵، سيلك ۳۵ و زئوس قرار مي‌گيرد.

چمن مصنوعي مدل ويستا، محصول همان برندي مي‌باشد كه مدل محبوب و نام آشناي ‏‏(اسپيريت) را توليد كرده و توسط گروه چمنزار در اوايل سال ۹۶ به بازار كشور عرضه شد. ‏ويستا نيز همانند مدل اسپيريت از الياف با شكل سطح مقطع كمان ‏C‏ بهره مي‌برد. اين نوع ‏فيلامنت در برابر نيروهاي فرسايشي، مقاومت خوبي از خود نشان مي‌دهد و باعث افزايش عمر ‏مفيد چمن مصنوعي مي‌گردد. ويستا از رنگ بندي بسيار زيبا و چشم نوازي برخوردار است. تركيب فيلامنت‌هاي اصلي با رنگ سبز ‏مغز پسته‌اي (جوانه بهاره) با سبز سير و فيلامنت‌هاي فرعي (بافت پركننده) با رنگ‌هاي نسكافه‌اي و سبز تيره با ساختار مجعّد در نقش برگ‌هاي پير، جلوه منحصر به فردي را به اين مدل بخشيده ‏كه مورد توجه مخاطبان سخت پسند با سلايق متفاوت قرار خواهد گرفت.‏

مدل ويستا به صورت انحصاري و با سفارش گروه چمنزار توليد شده و به بازار داخل كشور عرضه ‏مي‌گردد. در همين راستا مواردي نظير ضمانت نامه كيفيت، كليه خدمات پس از فروش و پشتيباني فني به اين مدل تعلق مي‌گيرد. كارشناسان گروه چمنزار در هر زمان آماده پاسخگويي و ارائه ‏مشاوره و راهنمايي به مشتريان عزيز مي‌باشند. ‏فروش آنلاين چمن مصنوعي مدل ويستا نيز به زودي از درگاه وب سايت چمنزار در دسترس خواهد ‏بود.‏

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 6

پروژه چمن مصنوعي حياط زماني

پروژه چمن مصنوعي حياط زماني (الهيه) يكي ديگر از اجراهاي كار شده بر روي سيستم خاك مي باشد.

همانطور كه در تصوير مشاهده مي فرماييد،چمن مصنوعي در دل فضاي سبز طبيعي تركيب بسيار كاملي را پديد آورده است.

در موارد نصب چمن مصنوعي روي بستر خاك، امكان آبياري فضاي سبز وجود دارد. در اين صورت مي توان از ويژگي هاي چمن مصنوعي مثل رنگ هميشه سبز، هزينه نگهداري پايين و … بهره برد در حالي كه فضاي سبز طبيعي بدون هيچ مشكي آبياري و رسيدگي مي شوند.

چمن مصنوعي حياط – پروژه شركت رويال

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي حياط مربوط به شركت رويال گرس مي باشد كه با كسب اجازه از شركت محترم عكس هاي نمونه كار براي كاربران چمنزار بارگذاري شده است.

تلفيق سنگ، گياهان طبيعي و چمن مصنوعي از ويژگي هاي بارز اين پروژه محسوب مي شود.

 

چمن مصنوعي بين سنگ زعفرانيه

پروژه چمن مصنوعي بين سنگ زعفرانيه

توضيحات:

يكي از مرسوم ترين كاربري هاي چمن مصنوعي،كاربري بين سنگ يا به اصطلاح عاميانه تر چمن بين موزائيك مي ‏باشد.‏

دليل آن هم ايجاد تغييرات فراوان و بسيار مثبت است؛ تنها با استفاده بسيار اندك از چمن مصنوعي ميتوان اين تغييرات ‏شگرف را به وجود آورد. ‏در پروژه‌ي چمن مصنوعي بين سنگ زعفرانيه از چمن مدل صدف استفاده شده كه با توجه به الياف تك بافت و سبزي ‏بسيار زيباي خود طراوت خاصي به فضا محيط بخشيده است.‏نكته ديگري كه در پروژه بين سنگ زعفرانيه قابل توجه است؛ استفاده از گياهان طبيعي در باغچه هاي مجاور است كه در ‏هماهنگي كامل با چمن هاي بين سنگ قرار دارند.‏

ادامه نوشته
امتیاز:
 

چمن مصنوعي برند مانا چمن

چمن مصنوعي برند مانا چمن در فروشگاه اينترنتي چمنزار

به گزارش گروه چمنزار، چمن مصنوعي برند مانا چمن كه يكي از زير مجموعه هاي شركت تراز گامان انديشه مي‏‌باشد. از ابتداي تابستان۹۶ فعاليت‌هاي خود را گسترش داده و درحال حاضر تنوع مدل‌هاي انحصاري ‏اين مجموعه به ۴ مدل مي‌رسد. به گفته ي مدير فروش اين شركت،در ماههاي آتي محصولات ‏جديدتر هم در سبد كالايي مانا چمن قرار خواهد گرفت.‏

‏ نمونه هاي عرضه شده توسط گروه مانا چمن عبارتند از رويال ۲۵ ميل، رويال ۳۵ ميل، مانا ابريشم ۴۰ ‏و پوتينگ كه هركدام به نوبه ي خود داراي امتيازات بسيار ارزشمند و منحصر به فردي در مقايسه‌ي با ‏ساير محصولات موجود مي باشند.به زودي چمن هاي مصنوعي برند مانا چمن در فروشگاه اينترنتي گروه چمنزار قرار گرفته و به صورت ‏كامل مورد بررسي كارشناسان قرار خواهد گرفت.

 

چمن مصنوعي تزئيني

بازديد هيات بلند پايه از پروژه زمين فوتبال هنرستان علي ابن موسي الرّضا

در جريان بازديد از پروژه زمين فوتبال ،جناب آقاي محمود عسگري رئيس انجمن خيّرين مدرسه ساز شهرستان رباط كريم به عنوان مجري طرح،ميزبان جمعي از مديران و مسئولين ارشد كشوري و استاني بود و مواردي همچون جزئيات اجرايي و عمراني،موانع و مشكلات ،نيازها و برخي ديگر از چشم اندازهاي پروژه مورد بحث و بررسي قرار گرفت. از حاضران در اين برنامه مي توان به جناب مهندس زرافشان معاونت محترم آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، جناب آقاي هاشمي معاونت ستاد اجرايي، جناب آقاي دكتر ناصري مدير كل نوسازي مدارس استان، جناب آقاي رفيعي رئيس آموزش و پرورش شهرستان رباط كريم و حاج آقا نوروزي نماينده مردم شهرستان رباط كريم اشاره نمود. ارتقاء سطح كيفي و خدمت رساني اين مجموعه به كاربران شامل تكميل بخش اصلي، پيست دو و ميداني، تجهيز تاسيسات روشنايي مطابق با استانداردهاي جهاني، مهمترين مباحث پرداخته شده در اين بازديد به شمار مي‌رود.

فعاليت‌هاي سازنده و مثبتي نظير احداث زمين چمن مصنوعي، همواره مايه دلگرمي و اميدواري دانش آموزان و ورزش دوستان مي‌باشد.

اميد است با همت والاي مسئولان، شاهد رونق هرچه بيشتر توسعه فضاهاي آموزشي و پرورشي از سوي خيّرين گرانقدر باشيم.

ادامه نوشته
امتیاز:
 

چمن هيبريدي

پيامدهاي نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي

چمن‌هاي طبيعي در مناطق گرمسيري جهان، به دليل تابش شديد نور آفتاب، به رنگ قهوه‌اي متمايل مي‌شوند. علاوه بر اين خشكي هوا و حتي خشكسالي در بعضي از اين مناطق آسيب‌هاي غير قابل جبراني را به چمن طبيعي وارد مي‌كند و هزينه‌هاي گزافي را براي صاحبان فضاهاي سبز در بر دارد. از اين روي، به ويژه ساكنان خانه‌ها در اين مناطق به چمن مصنوعي روي آورده‌اند تا هم در مصرف آب، صرفه جويي شود، هم وقت كمتري را در گرماي شديد آفتاب صرف رسيدگي به چمن خود كنند و در عين حال، هميشه از نماي چمني شاداب و سبز برخوردار و بهره مند باشند.

از آنجاكه مردمان محلي در مناطق گرم و خشك دنيا رغبت بيشتري به استفاده از چمن مصنوعي نشان مي‌دهند، چمن مصنوعي هر چه بيشتر محبوب شده است و مردمان از متخصصان مي‌خواهند تا چمن مصنوعي را برايشان نصب كنند. بسياري نيز، خود، اين پروژه را بر دوش مي‌كشند تا هزينه كمتري صرف شود. همچنين ديده شده كه مردم از روش‌هاي خاصي استفاده مي‌كنند تا به فرآيند نصب، سرعت بيشتري دهند.

نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي

يكي از اين روش‌ها، نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي قبلي است و نتيجه آن، شكل گيري نوعي از چمن هيبريدي خواهد بود. شايد در وهله نخست، كمي عجيب باشد اما با نگاهي به دلايل فني، كاملا درك مي‌كنيم كه چرا بعضي‌ها ترجيح مي‌دهند تا چمن مصنوعي خود را بر روي چمن طبيعي نصب كنند. پياده سازي چنين سيستمي، باعث مي‌شود كه از برداشتن كامل چمن طبيعي موجود، به طور كامل اجتناب كرده و از كندن زمين نيز پيشگيري شود. چراكه معمولا پيش از نصب چمن مصنوعي، زمين را مي‌كنند و با حذف اين دو مرحله، مي‌توان در صرف زمان و هزينه، صرفه جويي كرد و زودتر به هدف رسيد.

به اين ترتيب ديگر لازم نيست مراقب چمن طبيعي باشيم يا آن را آب دهيم. اين مزايا احتمالا از نظر برخي‌ها، قابل توجه هستند و به همين دليل هم است كه دوستداران چمن مصنوعي، مرتب اين سئوال را مي‌پرسند كه آيا امكان نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي وجود دارد يا نه؟ توصيه مي‌كنيم درباره اين موضوع بيشتر بحث و بررسي كنيم چون پاسخ به اين سوال با جواب‌هاي ساده‌اي همچون آري يا خير امكان پذير نيست. اولين بخش پاسخ به اين سئوال مثبت است. بله! شما مي‌توانيد چمن مصنوعي خود را روي چمن طبيعي نصب كنيد و به نوعي، چمن هيبريدي داشته باشيد. اما اين به آن معنا نيست كه شما لزوما به هدف و نتيجه دلخواه خود دست خواهيد يافت.

مزايا و معايب چمن هيبريدي

بهتر است به مزايا و معايب استفاده از اين نوع چمن هيبريدي نگاهي بيندازيم.

مزاياي نصب چمن مصنوعي بر روي چمن طبيعي را به صورت كلي و فهرست وار، مي‌توانيم اينگونه مرور كنيم:

  • اولا، ديگر لازم نيست براي برداشتن چمن قبلي هزينه كنيد.
  • دوم آنكه ديگر لازم نيست پيش از نصب چمن مصنوعي براي آماده شدن زمين، زمان و پول صرف كنيد.

اين موارد، مزاياي نصب چمن هيبريدي هستند. حال آن‌كه معايب نصب چمن مصنوعي روي چمن طبيعي را نبايد از ياد ببريم.

براي مطالعه ادامه متن به چمن هيبريدي در وبسايت چمنزار مراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

محصولات چمن مصنوعي جديد

محصولات چمن مصنوعي جديد در سبد گروه چمنزار

چمن مصنوعي تزئيني

با گسترش روز افزون تقاضا براي چمن مصنوعي و نياز مبرم چمن هاي تخصصي براي پروژه هاي خاص، گروه چمنزار اعلام مي دارد محصولات جديدي در سبد كالاي قرار خواهد گرفت. بر همين اساس چند محصول دو بافت در ارتفاع الياف ۲۵، ۳۰، ۳۵ و ۴۰ و همچنين يك مدل تخصصي پوتينگ در مراحل نهايي ترخيص مي باشد كه به زودي تصاوير و اطلاعات تخصصي آنها بر روي سايت چمنزار منتشر خواهد شد. گفتني است چمن مصنوعي مدل اسپريت كه در تابستان ۹۶ به صورت آزمايشي وارد كشور شد مورد استقبال بسياري از همكاران و مصرف كنندگان قرار گرفت.

از همين رو واردات انبوه اين محصول در دستور كار قرار گرفت.

 

پروژه عظيم ۱۰۴۴۰ متري رباط كريم وارد مرحله اجراي چمن مصنوعي شد

طبق اعلام گروه اجراي چمنزار عمليات پهن كردن رول‌هاي چمن مصنوعي پروژه عظيم رباط كريم از چهارشنبه مورخ ۱/۹/۹۶ كليد خورد و وارد مرحله اجراي چمن مصنوعي شد.

 

اين عمليات در پنج مرحله انجام خواهد شد كه شامل مراحل ذيل مي‌باشد:

۱- پهن كردن لايه ژئوتكستال

۲-پهن كردن رول‌هاي چمن مصنوعي

۳- خط كش با چمن سفيد

۴- پخش كردن ماسه ي سيليس

۵- پخش كردن گرانول لاستيكي

با توجه به اجراي پروژه در فصل سرما، پيش بيني مي‌شود عمليات نهايي اجرا حدود يك ماه به طول بينجامد.

طي روزهاي آتي، اخبار و تصاوير مربوط به اين عمليات در وب سايت گروه چمنزار منتشر خواهد شد.

ادامه نوشته
امتیاز:
 
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
Bitcoin Live Price