كاربردهاي ورزشي چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده

چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده تحولي نو در زمينه چمن مصنوعي زمين هاي ورزشي

نسل جديد چمن‌هاي مصنوعي مورد استفاده در ورزشگاه‌ها و به ويژه در زمين‌هاي فوتبال، به طور خاص، فاقد مواد پركننده همچون شن حاوي سيليكا هستند. اين نسل، همچون نسل سنّتي اين نوع چمن، قابليت‌هاي مختلف دارد اما مزايايي دارد كه آن را از نسل قبلي خود متمايز مي‌سازد. علاوه بر سرعت بالاي عملكرد بازيكنان روي چمن مصنوعي بدون مادّه پركنندهيا نان-اينفيل (non-infill)، نصب آسان و سريع، نظافت راحت و نگهداري با امكانات و هزينه حدّاقلي، از ديگر مزاياي اين محصول به شمار مي‌رود.

 

تحولي نو در عرصه توليد چمن مصنوعي

در توليد چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده، از جديدترين و با كيفيت‌ترين الياف و انقلابي‌ترين و به روزترين طرح‌ها استفاده شده است. اين ويژگي‌ها در عين اينكه شما را به حداقل ميزان نگهداري نيازمند مي‌كند، شامل استانداردهاي زمين‌هاي ورزشي نيز هست. نكته قابل توجه اينكه روكش آن بر روي يك تشك يا بالشتك ضد شوك يا ارتجاعي قرار مي‌گيرد. البته استفاده از اين بالشتك ارتجاعي و فنري، در حد پيشنهاد است و استفاده از آن اجباري نيست. درواقع لزومي ندارد زير آن شن و مواد پركننده بريزيد و از اين نظر ديگر نياز نخواهيد داشت تا مرتب زير اين بالشتك را براي عوض كردن مواد پركننده بررسي كنيد. تيغه‌هاي علف چمن مصنوعي نان-اينفيل (non-infill) كوتاه است و از اين نظر براي زمين‌هاي ورزشي غير از فوتبال نيز كارايي لازم را دارد.

همچنين مي‌توانيد از اين محصول در زمين‌هاي تمرين و زمين‌هاي ميني فوتبال ۵ نفره نيز استفاده كنيد.

 

مزيت چمن مصنوعي بدون مادّه پركننده نسبت به نسل قبل چمن مصنوعي

نكته قابل توجه ديگر اين است كه در تست‌هاي انجام شده درباره ميزان فرسودگي، حالت ارتجاعي يا فنري چمن مصنوعي فاقد مادّه پركننده، نتايج مثبتي به دست آمده و اين مدل چمن مصنوعي، نمرات بالاتري را نسبت به نسل‌هاي قبل كسب كرده است. نگهداري چمن مصنوعي فاقد مادّه پركننده بسيار ساده و نيازمند حداقل‌هاست. فقط كافي است كه زمين بازي را اسپري كنيد و گه‌گاه چمن مصنوعي را بُرس بكشيد. ناگفته پيداست كه چه‌قدر در هزينه‌ها صرفه جويي مي‌شود و ديگر لازم نيست پوشش رويي چمن مصنوعي را برداريد و مواد پركننده را تعويض كنيد. بدون داشتن مواد پركننده، ضربات و حركات پرفشار بازيكنان، شن و بقيه مواد را از زير زمين به روي آن نمي‌آورد و از اين نظر سطح زمين تميزتر خواهد ماند.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي بدون مادّه پركنندهمراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

اخبار چمن

بازديد مديران چمنزار از نمايشگاه بين المللي ساختمان

به گزارش چمنزار در اين بازديد كه روز پنجشنبه (آخرين روز نمايشگاه) انجام شد مديران چمنزار از غرفه‌ي شركت مانا چمن بازديد كردند. شركت مانا چمن به عنوان يكي از همكاران اصلي چمنزار و وارد كننده‌ي محصولات چمن مصنوعي ورنال و پوتينگ در سالن شماره ۴۱ غرفه ي شماره ۴۱۳۱ حضور پر رنگي داشتند. در اين بازديد ضمن ديدار با مديران رده بالاي مانا چمن موضوعات مختلفي در مورد چگونگي گسترش همكاري و راهكارهاي مقابله با بحران‌هاي اقتصادي كنوني مطرح شد كه نتايج آن با توافق طرفين به سرعت اجرايي خواهند شد غرفه‌هاي ديگري هم در حوزه‌هاي مرتبط با چمن مصنوعي بازديد شده.

همچنين مقدمات همكاري‌هاي بيشتر جهت خدمت رساني هر چه بهتر به مخاطبان چمنزار در دستور كار قرار گرفت.

 

همچنين مي‌توانيد درباره‌ي چمن مصنوعي برند مانا چمن بخوانيد.

 

به اميد روزهاي بهتر براي تمامي فعالين حوزه‌ي اقتصادي در سرتاسر كشور عزيزمان ايران.

ادامه نوشته
امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 9

چمن مصنوعي مهدكودك شادي

 

توضيحات:

چمن مصنوعي يكي از مناسب ترين پوشش ها براي مهد كودك ها محسوب مي شود؛ دليل آن هم ضربه‌گيري بالا ‏و رنگ بسيار شاد و جذاب چمن مصنوعي است كه يك فضاي كاملاً متفاوت را براي كودكان به وجود مي‌آورد. ‏رنگ سبز چمن مصنوعي در تلفيق با رنگ هاي شادي كه در حياط مهد كودك شادي شكوفه ديده مي شود تركيب ‏رنگي بسيار پر نشاطي را خلق مي كند. ‏رنگ سبز مي تواند با رنگ نارنجي، قرمز، بنفش، زرد و بسياري از رنگ هاي شاد ديگر استفاده شود و تركيبي زيبا و ‏جذاب براي كودكان به وجود آورد.‏

پروژه چمن مصنوعي فضاي شهري سعادت آباد

توضيحات:

در پروژه چمن مصنوعي فضاي شهري سعادت آباد، از چمن مصنوعي مدل آمارا به متراژ ۳۵ متر مربع استفاده شده تلفيق آن با يك ‏آبنماي زيبا، فضاي بسيار دلنشين و متفاوت را پديد آورده است. ‏يكي از مهمترين ويژگي هاي مدل آمارا، ظاهر بسيار زيبا و طبيعي آن است به گونه اي كه به جرأت مي توان گفت چمن ‏طبيعي قابل تشخيص است.‏

پروژه چمن مصنوعي پارك آب و آتش

توضيحات:

همان طور كه در تصوير مشاهده ميشود براي تلفيق كارايي و زيبايي از چمن مصنوعي استفاده شده تا علاوه بر زيبايي در فضاي پر تردد كارايي نيز به فضا اضافه شود. ويژگي ديگر چمن مصنوعي تناسب بصري بالا با چمن هاي طبيعي كار شده در بخش هاي ديگر فضا مي باشد. زماني كه عكاسي از پروژه صورت گرفت اين پروژه چهار ساله بوده است بنابراين كيفيت بالاي چمن مصنوعي مي تواند كمك بسيار زيادي به حفظ سرمايه ي كارفرما تلقي شود.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

چمن مصنوعي در محل كار

نشاط، راندمان كاركنان را افزايش مي‌دهد

امروزه دكوراسيون متفاوت در محل كار نه تنها مي‌تواند مشتريان بيشتري را به سوي كسب و كارتان جذب كند، بلكه از اين رهگذر مي‌توان بازده كاري كاركنان را نيز افزايش داد. استفاده از چمن مصنوعي در محل كاريكي از گزينه‌هايي است كه مي‌تواند به محل كار، رنگ و بويي تازه دهد. اين محصول همچنين مي‌تواند نسبت به محيط طبيعي اطراف ما سازگارتر باشد و محيطي زنده و پويا را براي كارمندان و نيز مشتريان فراهم كند. چنين فضايي است كه باعث مي‌شود همه بخواهند در چنين محيطي كار كنند و رفت و آمد داشته باشند. به علاوه، اگر دنبال محيط كاري‌اي هستيد كه از لحاظ هزينه دكوراسيون داخلي، مقرون به صرفه باشد، گزينه خيلي خوبي را انتخاب كرده‌ايد: چمن مصنوعي در محل كار.

 

يك محيط سبز، خلّاقيت را افزايش مي‌دهد

يكي از پژوهش‌هاي صورت گرفته در دانشگاه اِكسِتر نشان مي‌دهد استفاده از رنگ سبز در محل كار به دليل قرابت آن با طبيعت و خلق و خوي انسان، مي‌تواند بازدهي كاري را به ميزان ۱۵% افزايش دهد. همچنين پژوهش ديگري در دانشگاه آمستردام نشان داده نصب تابلوهايي از فضاي سبز طبيعي نسبت به تابلوهايي كه تم آنها فضاي شهري است، افزايش قابل توجهي در بازدهي كاري كاركنان خواهد داشت. به هر روي، امروزه ما از طبيعت فاصله گرفته‌ايم و در زندگي شهري، خود را در قوطي كبريت‌هايمان حبس كرده‌ايم. به همين دليل تغييراتي از اين دست در محيط كار مي‌تواند ما را به طبيعت اصلي‌مان نزديك‌تر كند. اگر مي‌خواهيد يك فضاي كاري سبز در دفتر كارتان ايجاد كنيد، بهترين گزينه استفاده از چمن مصنوعي در محل كار است. در اين صورت ديگر نياز نيست نگران تميز كردن آن و نيز چيدن علف‌هاي هرز اين محصول در محل كارتان باشيد.

استفاده از چمن مصنوعي در فضاي بيروني محل كار

اگر فضاي محل كارتان بزرگ است و فضاي بيرون ساختمان جاي كافي براي پارك كردن اتومبيل كاركنان دارد، مي‌توانيد بخشي از فضاي بيروني و پاركينگ را به گونه‌اي استفاده و طراحي كنيد كه محل مناسبي براي ورزش و افزايش فعاليت فيزيكي كاركنان باشد. مثلا مي‌توانيد قسمتي از آن را به زمين كوچكي براي گل كوچك تبديل كنيد تا زنگ تفريح كاركنان، مفرّح‌تر برگزار شود.

 

استفاده از چمن مصنوعي بر روي پشت بام محل كار

همه ما در محل كار خود به فضايي نياز داريم تا بتوانيم براي مدتي اندك به آن پناه برده و با خود خلوت كنيم. وجود چنين مكاني به ما اين امكان را مي‌دهد كه بتوانيم براي مدت بيشتري روي كار تمركز كنيم و در تنهايي، به راه‌حل‌هاي خلاقانه درخصوص مشكلات و مسائل كاري مان برسيم. به اين منظور مي‌توانيد فضايي كوچك ايجاد كنيد كه سرپوشيده نباشد. يكي از فضاهاي مناسب براي اين كار پشت بام است. در اين مكان مي‌توانيد فضايي براي باربيكيو يا برگزاري دورهمي‌هاي همكاران نيز ايجاد كنيد و بهترين گزينه براي دكوراسيون چنين فضايي، استفاده از چمن مصنوعي است. استفاده از چمن مصنوعي در چنين فضايي با سبز كردن فضا مي‌تواند تأثير شگرفي بر ذهن و خلّاقيت كاري كاركنان داشته باشد.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي در محل كار مراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

چمن مصنوعي ايراني

معرفي برخي از شركت‌هاي توليد كننده چمن مصنوعي ايراني و مقايسه كالاها

 

بسياري از كساني كه به استفاده از چمن مصنوعي در دكوراسيون داخلي يا پوشاندن زمين هاي ورزشي علاقه دارند، بر اين تصورند كه تمام انواع چمن مصنوعي به كشور وارد مي‌شود. در حالي‌كه كشورمان، ايران سال‌هاست در اين حوزه وارد شده و اين كالا را توليد مي‌كند. بد نيست چمن مصنوعي ايراني و برخي توليدكنندگان آنها را بشناسيد، مقايسه كنيد و اطلاعات كاملي از ويژگي‌ها و كيفيت اين محصول به‌دست آوريد تا بتوانيد آگاهانه‌تر و با رضايت بيشتري خريد كنيد.

 

چمن مصنوعي كالايي كه به توليدات داخلي پيوست

از سال ۱۳۹۷ كه دولت مانع از واردات ۱۴۰۰ قلم كالا به كشور شد، توليدكنندگان برخي از كالاها در كشور جان تازه‌اي گرفتند و با افزايش توليدات خود سعي كردند خلاء بازارهاي خارجي را پر كنند. يكي از اين كالاها چمن مصنوعي ايراني است كه توليدكنندگان قدرتمندي همچون شركت آسيا چمن، هاتكو (يارا پويش ايرانيان)، شركت دنياي بازي و شركت ظريف مصور اصفهان مشغول به توليد و عرضه آن در داخل كشور هستند.

 

تفاوت ديدگاه شركت‌هاي توليد كننده

توليدكنندگان چمن مصنوعي ايراني تفاوت ديدگا‌ه و رويكردهاي زيادي با هم دارند. براي نمونه آسيا چمن بيش از هر چيز هدف خود را كيفيت و تنوع توليد قرار داده است چون قدمت بيشتري نسبت به ديگر توليدكنندگان دارد. هاتكو غالبا تك محصول است و بيشتر در زمينه‌هاي چمن مصنوعي ورزشي و چمن مصنوعي فوتبال فعاليت دارد و محصولات آن به عنوان يك كالاي باكيفيت شناخته مي شود. شركت ظريف مصور نيز حدود دو سال است كه با دو نوع محصول وارد بازار چمن مصنوعي ايراني شده و تا حدودي توانسته مشتريان خودش را پيدا كند. در اين بين، دنياي بازي نگاهي اقتصادي به بازار چمن مصنوعي ايراني دارد و محصولاتي به اصطلاح بازاري پسند در رنج قيمتي و كيفيتي متوسط روانه بازار مي‌كند. با اين حال هر چهار شركت‌، محصولات قابل قبولي نيز از نظر كيفيت و تنوع محصول براي مصرف كنندگان ايراني دارند.

 

توليد چمن مصنوعي ايراني با توجه به كاربري آن

در هنگام خريد چمن مصنوعي بايد به كاربري آن توجه داشته باشيد. شركت‌هايي كه نام برده شد نيز غالبا چمن‌هاي مصنوعي خود را با دو كاربري مجزا يعني ورزشي و تزييني عرضه مي‌كنند. پس لازم است كه از خود بپرسيد كه چمن مصنوعي ايراني را دقيقا براي چه منظور و هدفي نياز داريد؟

و اگر جزو كساني هستيد كه قصد داريد چمن مصنوعي ايراني را براي تزيين فضاي مورد نظرتان تهيه كنيد، بايد بگوييم كه حدودا ۱۰ محصول متنوع وجود دارد كه گزينه‌هاي‌تان را براي انتخاب گسترش مي‌دهد. قطعاً در ميان اين محصولات، مدل‌هاي باكيفيت و زيبايي كه متناسب با نياز شما هم باشد، وجود دارد.

 

معرفي و مقايسه چند محصول با كاربري تزييني

يكي از اين محصولات، چمن مصنوعي ماهونيا است. چمن مصنوعي مدل ماهونيا يك محصول صد در صد ايراني است، كه آن را براي تزيين فضاهايي مانند تراس، حياط، روف‌گاردن و حتي باغ تالارها معرفي مي‌كنيم. جالب است بدانيد چمن مصنوعي ايراني مدل ماهونيا كه با تراكم طولي ۲۳۰ توليد مي‌شود توان استفاده در فضاهاي پرترددتر مانند مدارس غيرانتفاعي و مهدهاي كودك را نيزتا حدودي دارد. تصاوير چمن مصنوعي مدل ماهونيا را در عكس بعدي مشاهده كنيد.

دومين محصول پيشنهادي ما از اصفهان مي‌آيد، از بزرگ‌ترين كارخانه توليدي و نساجي كشور، يعني ظريف مصور كه در شركت چمنزار به نام چمن مصنوعي مدل وندا شناخته مي‌شود. اين محصول در اصطلاح پاييزه ناميده مي‌شود زيرا در بافت آن برگ‌هاي مجعد زرد ديده مي‌شود (اين برگ‌ها تداعي كننده چرخه زندگي چمن طبيعي هستند). اما به دليل درخشندگي رنگ آن و همچنين غالب بودن رنگ سبز در آن به چمن‌هاي سري بهاره شباهت دارد. از اين چمن مصنوعي ايراني هم مي‌توان در بسياري از كاربري‌هاي مسكوني مانند تراس و روف گاردن و باغ تالارها و آموزشي كم تردد مانند مهدهاي كودك استفاده كرد. تصاوير چمن مصنوعي مدل وندا را در زير ببيند.

 

مقايسه محصول وندا و ماهونيا

در ادامه بد نيست نگاهي اجمالي به ويژگي‌ها و تفاوت‌هاي چمن وندا و ماهونيا بيندازيد:

مقايسه دو محصول متفاوت 

در ادامه دو مدل چمن مصنوعي ايراني از دو كارخانه متفاوت را با هم مقايسه مي‌كنيم. اين محصولات، چمن پاپيروس ۲۵ ميل و چمن ترمه ۲۵ ميل هستند كه رقابت جذابي با هم دارند. يكي از اين دو محصول بسيار باكيفيت اما كم‌فروش و ديگري باكيفيت حداقلي اما پرفروش است. به نظر شما كدام مدل پرفروش است؟ چمن مصنوعي پاپيروس جواب سؤال ماست.

با اين مقايسه‌ها مي‌توان فهميد چمن مصنوعي مدل ترمه با اين‌كه امتيازهاي بالاتري دارد اما رنگش ايراني پسند نيست و مشتريان چمنزار را جذب نمي‌كند.

يك سوال

چرا رنگ چمن مصنوعي سبز تيره مهم است؟

به نظر من به عنوان يك كارشناس فروش در قدم اول انتخاب چمن مصنوعي دو مورد رنگ و لطافت الياف اولين گزينه‌هاي مهم هستند كه در كشور ما رنگ‌هاي تيره‌تر( البته تا حدي تيره) بيشتر مورد استقبال قرار مي‌گيرند شايد دليل اين است كه سبز تيره يك رنگ جدي از لحاظ روانشناسي به حساب مي‌آيد اما به نظر ديگر ما ايراني‌ها هر چيزي را با آب و تاب بالاتري مي‌پسنديم.

 

دو محصول استاندارد و باكيفيت با قيمت مناسب

حال مي‌خواهيم چمن مصنوعي ايراني با نام‌هاي وندا و ماهونيا را مقايسه كنيم. اما اين بار در كلاس و وزن ۱۵ ميل با ميانگين قيمت ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان. جالب است بدانيد هر دو اين محصولات براي كاربري‌هايي مانند تراس، روف‌گاردن، نمايشگاه‌هاي تجاري و در آخر براي كساني كه به دنبال چمن ارزان قيمت اما باكيفيت هستند، بسيار مناسب است. اين دو مدل چمن مصنوعي ايراني مورد تأييد شركت چمنزار به‌عنوان يك محصول ارزان ولي باكيفيت و استاندارد است.

فيروزه و آنا را بشناسيم و مقايسه كنيم

تعداد بسيار زيادي از مصرف كنندگان در هنگام خريد و انتخاب محصول مورد نظرشان، مي‌خواهند چمن‌هاي ارزان قيمت‌تر را هم بشناسند. چمن مصنوعي مدل فيروزه يكي از اين ارزان قيمت‌ترهاست. حدودا ۱۵ سال از عمر حضور چمن مصنوعي مدل فيروزه در بازار چمن ايران مي‌گذرد و تا به حال حدود ۳ ميليون متر از اين محصول در كشور خريداري و نصب شده است. اما فيروزه را با كدام چمن مصنوعي ايراني مي‌توان مقايسه كرد؟

پاسخ اين سوال را بايد در ميان محصولات كارخانه دنياي بازي جستجو كرد. نزديك به يك سال است كه كارخانه دنياي بازي، محصولي مشابه فيروزه را به بازار معرفي كرده است. بد نيست در ادامه نگاهي به اين دو محصول بيندازيد و آنها را با هم مقايسه كنيد.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي ايرانيمراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

چمن مصنوعي پدل

آغوش نرم چمن مصنوعي، به روي دوستداران پدل

چمن مصنوعي پدل

يكي از ورزش‌هايي كه به طور چشمگيري روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده مي‌شود، ورزش پدل است. پدل طرفداران بسياري دارد، جالب است بدانيد تنها در اسپانيا كه مهد فوتبال جهان است، پدل، دومين ورزش پرطرفدار پس از فوتبال به حساب مي‌آيد. امروزه پس از گذشت سال‌ها استفاده از چمن مصنوعي در ورزشگاه‌ها، شاهد فناوري‌هاي تازه‌اي هستيم كه به اين عرصه پا نهاده و توانسته‌اند فعاليت‎هاي حركتي ورزشكاران را تسهيل و از آسيب‌هاي احتمالي فيزيكي آنها جلوگيري كنند. از اين رو مهم است همه چيز را درباره فناوري‌هاي به كار رفته در چمن مصنوعي بدانيم تا بتوانيم بهترين گزينه را براي ورزشي كه مد نظر داريم، انتخاب كنيم.

از آنجا كه تحرك بازيكنان در اين ورزش بسيار بالاست، احتمال آسيب‌هاي وارده ناشي از اين مساله مي‌تواند به شدت بالا رود و در نتيجه زمين‌هاي سيماني به هيچ وجه مناسب نيستند. پس مي‌ماند دو گزينه رايج يعني چمن طبيعي و چمن مصنوعي. صرف هزينه‌هاي بسيار براي نگهداري چمن طبيعي، گرايش خاصي را براي مصرف كنندگان چمن مصنوعي ايجاد كرده و اين ورزش يعني پدل نيز از اين قاعده مستثنا نيست.

لزوم استفاده از چمن مصنوعي در ورزش پدل ديدگاه‌هاي نويني را ايجاد كرده است. فناوري‌هاي روز براي چمن مصنوعي در ورزش پدل از نقطه نظر ارتفاع تيغه‌هاي چمن، سه گزينه را پيش روي قرار داده است: الياف چمن مصنوعي با «ارتفاع بلند»، با «ارتفاع متوسط» و با «ارتفاع كوتاه». اين اندازه‌ها، بسته به نوع استفاده و كاربري، بين ۱۰ تا ۱۵ ميليمتر متغيّر است. از اين نقطه نظر مي‌توانيم متوجه شويم كه لزوم استفاده از چمن مصنوعي در ورزش پدل، تا چه اندازه، توليدكنندگان را به دقت در نكات فني و استفاده از فناوري‌هاي نوين وادار كرده است.

تعويض چمن مصنوعي پدل

پرداختن به موضوع زمان تعويض چمن مصنوعي، به طول عمر اين محصول در اين ورزش پر جنب و جوش باز مي‌گردد. معمولا طول عمر چمن مصنوعي با كار روزانه زياد بين ۴ تا ۶ سال است. گرچه بايد توجه داشت كه اين طول عمر به شرايط نگهداري و همچنين موادي بستگي دارد كه چمن مصنوعي انتخابي تان از آنها ساخته شده است. طول عمر چمن مصنوعي در ورزش پدل نيز دقيقا تابع همين فاكتورهاست. بسيار مهم است كه بدانيم چه زمان بايد چمن مصنوعي زمين پدل خود را تعويض كنيم. چون اگر كيفيت چمن پايين بيايد، تعداد مشتريان فضاي ورزشي كمتر شده و متعاقبا درآمدمان نيز پايين خواهد آمد!

 

افزايش طول عمر چمن مصنوعي و پديده ترميم رد پا!

نكته مهم ديگر، اين است كه آيا امكان دارد طول عمر چمن مصنوعي را افزايش داد؟ پاسخ اين است كه گاهي اوقات اين امكان وجود دارد. گاهي مي‌توان در رويه فرسودگي چمن مصنوعي مداخله كرد كه به اين روند ترميم آسيب‌ها و فرسايش، مختصرا «ترميم رد پا» گفته مي‌شود. در حقيقت اين گزينه تلاش مي‌كند تا سطح چمن مصنوعي را چنان ترميم كند كه تا حد زيادي به حالت اول باز گردد و ويژگي‌هاي اوّليه خود را دوباره نشان دهد؛ اما واقعيت اين است كه اين كار هميشه هم ممكن نيست.

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي پدل در سايت چمنزار مراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 8

چمن مصنوعي مهد كودك شقايق

 

توضيحات:

پروژه چمن مصنوعي مهد كودك شقايق مربوط به شركت رويال گرس مي باشد و تنها جهت آشنايي كاربران عزيز با تأثير چمن مصنوعي بر فضاي مهد كودك ها در وب سايت چمنزار بار گذاري شده است.

پروژه چمن مصنوعي بوستان لاله

توضيحات:

همان طور كه در عكس هاي پروژه نصب و اجراي چمن مصنوعي بوستان لاله ملاحظه مي كنيد به كمك چمن ‏مصنوعي، يك فضاي كوچك تبديل به يك محيط مفرح و زيبا شده است. ‏چمن مصنوعي مزيت هاي فراواني براي فضاي تفريح كودكان دارد كه مهمترين آنها زيبايي و ضربه پذيري بالاي چمن ‏است.‏ چمن مصنوعي علاوه بر كارايي، جذابيت هاي فراواني را در يك محيط به وجود مي آورد و ميتواند به راحتي يك فضا را از ‏هر نظر دگرگون كند.‏

پروژه چمن مصنوعي مدرسه خانم قهرماني

 

توضيحات:

گروه چمنزار در نصب و اجراي پروژه چمن مصنوعي مدرسه خانم قهرماني، به سفارش مديريت مجموعه، از چمن ‏مصنوعي مدل فيروزه استفاده نمود. ‏همان‌طور كه در عكس مي‌بينيد؛ چمن فيروزه، جلوه‌ي خاصي به فضاي مدرسه بخشيده و نقاشي هاي روي ديوار هم ‏يكي از آيتم هاييست كه به زيباي فضا افزوده است.‏

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

چمن مصنوعي در امارات

تكنولوژي بريتانيايي در توليد چمن مصنوعي خاورميانه

گرماي بي‌رحم در كشورهاي حاشيه خليج فارس به ويژه كشور امارات متحده عربي، مشكلات بسياري را در زمينه‌هاي مختلف صنعتي براي مردم و مسئولان آن در پي داشته است. از اين رو كشورهاي اين حوزه براي آنكه در بازار جهاني از رقباي خود عقب نمانند و نيز به هموطنان خود خدمات لازم را برسانند، ناگزير بايد چاره‌اي بيانديشند. صنعت شهرسازي و فضاي شهري نيز از اين قاعده مستثنا نيست. ورزشگاه‌ها نيز بخش مهمي از اين فضاها را به خود اختصاص مي‌دهند و در سال‌هاي اخير مي‌بينيم كه چه در اين كشور و چه در ساير كشورهاي عربي، ورزش حرفه‌اي چه رونقي يافته است. پس امكانات لازم براي آن بايد مهيا شود.

يكي از صنايع پر رونق در حوزه ورزش و فضاي شهري در سطح جهاني، چمن مصنوعي است كه در اين منطقه بنا به شرايط اقليمي خاص و گرماي بيرحم آن، معناي خاصي يافته است. به خصوص به اين علت كه در گرماي بالاي ۵۰ درجه امارات متحده عربي، رشد چمن طبيعي سخت بوده و اين پوشش متحمل آسيب‌هاي فراواني مي‌شود. اگر به امارات متحده عربي سفر كرده باشيد در خيلي از شهرها در كنار مراكز تجاري، مجتمع‌هاي مسكوني و ورزشگاه‌هاي روباز مثل زمين‌هاي تنيس را مي‌توانيد مشاهده كنيد كه براي پوشش آنها از چمن مصنوعي استفاده شده است.

تكنولوژي توليد چمن مصنوعي، قابل انتقال است

اينكه كشورهاي حاشيه خليج فارس از جمله امارات متحده عربي و قطر در صنايع مختلف سرمايه گذاري مي‌كنند و از خدمات شركت‌هاي بزرگ اروپايي و آمريكايي در توسعه و پيشرفت خود بهره مي‌برند، جاي تعجب ندارد. در حقيفت همين امر، پيشرفت‌هاي چشمگيري را طي دو سه دهه اخير در زمينه‌هاي مختلف براي آنها در پي داشته است. شايد بد نباشد در اينجا گريزي بزنيم به صنعت چمن مصنوعي در كشورمان و اين واقعيت را به صنعتگران كشورمان يادآورد شويم كه با ارتقاء سطح كيفي محصولات، امكان ورود محصولات ايراني به بازارهاي منطقه، هدفي دست يافتني است. جا دارد، واحدهاي تحقيق و توسعه در شركت‌هاي توليدكننده ايراني، بيش از گذشته دست بجنبانند!

ايزي گرس شركت برتر تأمين كننده چمن مصنوعي در امارات

يكي از شركت‌هاي بزرگ و فعال در اين عرصه كه نه تنها در سطح امارات متحده عربي كه در سطح جهاني نيز مطرح است، شركت بريتانيايي ايزي گرس نام دارد. اهميت اين شركت تا جايي است كه علاوه بر خدمات رساني در سطح اين كشور، كشورهايي چون آفريقاي جنوبي، نيوزيلند، ايرلند، اسپانيا و بريتانيا نيز از خدمات آن بهره مي‌برند. شركت ايزي گرس در سال ۱۹۸۹ تاسيس شد و تجربه‌اي بالغ بر سه دهه در بازار چمن مصنوعي دارد. ايزي گرس يكي از شركت‌هايي است كه صنعت چمن مصنوعي در امارات متحده عربي با نام آن شناخته مي‌شود و چمن مصنوعي در اين كشور و ساير كشورهاي خاورميانه را متحول كرده است. دفتر مركزي آن در اين كشور و در دبي قرار دارد و خدمات مختلفي براي مناظر شهري، ورزشگاه‌ها، فضاهاي داخلي، هتل‌ها، رستوران‌ها، رويدادهاي مختلف و نمايشگاه‌هاي تجاري ارائه مي‌دهد.

 

براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي در امارات مراجعه كنيد.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

اخبار چمن مصنوعي

افتتاح زمين چمن مصنوعي مدرسه‌ي رودكي در شهرستان شهر بابك

زمين چمن مصنوعي مدرسه رودكي در شهرستان شهر بابك با حضور جمعي از بزرگان شهرستان و مديريت مدرسه‌ي رودكي افتتاح شد. پروژه‌ ي مدرسه ي رودكي كه به همت آموزش و پرورش شهرستان شهر بابك و گروه چمنزار انجام شد نقطه‌ي عطفي مهم در ارتقا سطح آموزشي اين شهرستان محسوب مي‌شود. پس از افتتاح زمين چمن مصنوعي، دانش آموزان مدرسه‌ي رودكي مشغول بازي بر روي سطح سبز چمن مصنوعي شدند كه شادي و نشاط آنها تصاوير بسيار زيبايي را خلق كرد.

اميد است هر روزه شاهد رشد و ارتقا سطح آموزشي در سرتاسر كشور عزيزمان ايران باشيم؛ همين امر آينده درخشان رابه ارمغان خواهد داشت.

 

همكاري چمنزار براي نصب چمن مصنوعي مدرسه مفيد در راستاي افزايش شور و نشاط دانش آموزان

درتاريخ سي ام و سي و يكم فروردين ماه امسال طي يك همكاري مشترك گروه چمنزار و گروه مدارس مفيد اقدام به برپايي يك بازارچه در محيط مدرسه نموده اند. هدف از همكاري گروه چمنزار با نصب چمن مصنوعي مدرسه‌ي مفيد و برگزاري اين مراسم ايجاد شور و نشاط براي دانش آموزان و همچنين آشنايي آنها با فضاي كسب و كار است تجربه اي ارزشمند كه در آينده اي نه چندان دور مي تواند به يك سرمايه ي مفيد براي آنها بدل شود. در طول مراسم دانش آموزان علاوه بر فروش محصولات خود، در يك مسابقه ي فوتبالي هم كه توسط گروه چمنزار ترتيب داده شده بود شركت كرده و به رقابت پرداختند.

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 

نمونه كار چمن مصنوعي 7

پروژه چمن مصنوعي حياط دماوند

توضيحات:

به تصوير نگاه كنيد، ۳ عنصر چمن، چوب و آب (استخر) در يك قاب ديده ميشوند كه اين ۳ عنصر به تنهايي مي توانند هر فضايي را متحول كنند. در اصول رنگ شناسي سبز مكمل رنگ قهوه اي مي باشد، بر همين اساس است كه همواره تركيب چوب و چمن جذابيت هاي فراواني را دارد. در طبيعت نيز تركيب چوب درختان و برگ هاي آن ها منظره اي هميشه زيبا را خلق مي كند. نكته ي ديگر كه مي توان به آن اشاره نمود فضاي سبز طبيعي است كه در پروژه چمن مصنوعي حياط دماوند از آن استفاده شده و تركيب زيبايي را با ساير عناصر به وجود آورده است.

 

همان طور كه در تصوير مشاهده مي كنيد استفاده از چمن مصنوعي در فضاي مهد كودك باغ گلها حس شادابي و ‏سر زندگي را به بچه ها و حتي مربيان القا مي نمايد و باعث شادابي و سر زندگي در محيط مي شود.

‏رنگ سبز چمن مصنوعي مدل فيروزه با تلفيق با رنگهاي شاد نارنجي و زرد،كيفيت بصري فضا را افزايش داده است.‏

چمن مصنوعي استفاده شده در پروژه چمن مصنوعي مهد كودك باغ گلها مدل فيروزه مي باشد.

مدل فيروزه با توجه به ارتفاع ‏پايين و تراكم بالا گزينه اي مناسب براي مهد كودك محسوب مي شود.

‏فراموش نكنيم كه مدل فيروزه ارزان ترين محصول بازار كشور مي باشد كه مورد توجه بسياري از مديران مهد كودك در ‏سراسر كشور است.

 

چمن مصنوعي مهد كودك شكوفه

 

توضيحات:

در پروژه چمن مصنوعي مهد كودك شكوفه همان طور كه در تصوير مي بينيد با استفاده از چمن مصنوعي رنگ و بوي تازه ‏اي به فضاي مهد كودك اضافه شده است؛ چمن مورد استفاده داراي ارتفاع الياف ۱۱ ميلي متر و تراكم بسيار بالا ‏مي باشد كه همين موضوع يك ويژگي بسيار مثبت براي چمن مصنوعي مورد استفاده در فضاي مهد كودك تلقي ‏مي شود.يكي ديگر از مزيت هاي اين نمونه كار، قيمت بسيار مناسب آن است كه موجب مي شود بسياري از مديران مهد ‏كودك توانايي اجراي اين چمن مصنوعي را در فضاي مهد كودك خود داشته باشند.‏

اما نكته حائز اهميت، استفاده از نمونه ژئوتكستايل براي نرم تر شدن و ضربه پذيري مدل مذكور است كه؛

در پروژه ‏چمن مصنوعي مهد كودك … مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

ادامه نوشته
امتیاز:
 
[ ۱ ]